Tomos apn 6

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a folc »

Tomos fan napisal/-a:Aha hvala,samo se eno uprasanje mam:
kolko je treba potem zbrusit treba spric kita dol? A celega spet do kovine,al kako? Pa a je treba dat nihajke pa masino tid v sprickit? Ker bom gotovo zbral 2 varjanto ker mam itak dost cajta,dej mi po sam plis se napis kva morem kupt za 2 varjanto p kolk prb pride vseskup da grem jutr iskt k grem se po tistnastavk.

L.p
ne brusi z scotch britom, ker se nardi tako pizdarijo da ni res. smerkl papir al pa max. zicne nastavke
dizel sploh ne! :)
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

folc napisal/-a:
Tomos fan napisal/-a:Aha hvala,samo se eno uprasanje mam:
kolko je treba potem zbrusit treba spric kita dol? A celega spet do kovine,al kako? Pa a je treba dat nihajke pa masino tid v sprickit? Ker bom gotovo zbral 2 varjanto ker mam itak dost cajta,dej mi po sam plis se napis kva morem kupt za 2 varjanto p kolk prb pride vseskup da grem jutr iskt k grem se po tistnastavk.

L.p
ne brusi z scotch britom, ker se nardi tako pizdarijo da ni res. smerkl papir al pa max. zicne nastavke
Ja sej bom kupu raj tele zicne krtace k so na prbi sliki.

L.p
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a tomosak »

folc napisal/-a:
Tomos fan napisal/-a:Aha hvala,samo se eno uprasanje mam:
kolko je treba potem zbrusit treba spric kita dol? A celega spet do kovine,al kako? Pa a je treba dat nihajke pa masino tid v sprickit? Ker bom gotovo zbral 2 varjanto ker mam itak dost cajta,dej mi po sam plis se napis kva morem kupt za 2 varjanto p kolk prb pride vseskup da grem jutr iskt k grem se po tistnastavk.

L.p
ne brusi z scotch britom, ker se nardi tako pizdarijo da ni res. smerkl papir al pa max. zicne nastavke
zakaj pizdarija? v kakšnem smislu?
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

tomosak napisal/-a:
folc napisal/-a:
Tomos fan napisal/-a:Aha hvala,samo se eno uprasanje mam:
kolko je treba potem zbrusit treba spric kita dol? A celega spet do kovine,al kako? Pa a je treba dat nihajke pa masino tid v sprickit? Ker bom gotovo zbral 2 varjanto ker mam itak dost cajta,dej mi po sam plis se napis kva morem kupt za 2 varjanto p kolk prb pride vseskup da grem jutr iskt k grem se po tistnastavk.

L.p
ne brusi z scotch britom, ker se nardi tako pizdarijo da ni res. smerkl papir al pa max. zicne nastavke
zakaj pizdarija? v kakšnem smislu?
vrjetno zbrusi kovino in ratajo vdolbine oz neravnine kar pri žičkah samo skraspa površino ...
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a folc »

tako je ja. spraska v pleh in rata grdo... skor za pokitat če mal preveč prtisneš
dizel sploh ne! :)
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

No danes sem snel vilice,ven so padle take kuglice,zdej me pa zanima ce jih potem loh dam nazaj al so zanc? Pa zakaj sploh so?

Zacelo se je tudi brusenje stare barve na grustu in ostalih delih.

L.p
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a macula »

Čaki, šprickit ki se ga odlušči z nohtom stran, bi ti brusil z žično krtačo, ki odnese aluminij kot maslo, nebi pa brusil z scotch britom (bolj hrapava gobica-kot vileda), ki skoraj da polira kovino do sijaja in odnaša le toliko da zmatira.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a maatej »

Tomos fan napisal/-a:No danes sem snel vilice,ven so padle take kuglice,zdej me pa zanima ce jih potem loh dam nazaj al so zanc? Pa zakaj sploh so?

Zacelo se je tudi brusenje stare barve na grustu in ostalih delih.

L.p
to je ležaj, ne rabiš novega ampak more pa met use kroglice :)
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

Ni to ta šestka ko je že bla objavlena na forumu ? ..kao 500 km naretih in jo je pol šo malo človek zrihtat ( a vbistvu pa jo je uničo)..no, bol ko ne vsi na forumu smo meli tako mnenje

pa srečno pri obnovi ;)
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

bullet44 napisal/-a:Ni to ta šestka ko je že bla objavlena na forumu ? ..kao 500 km naretih in jo je pol šo malo človek zrihtat ( a vbistvu pa jo je uničo)..no, bol ko ne vsi na forumu smo meli tako mnenje

pa srečno pri obnovi ;)
Ja lahko da je to ta,ker sem jo kupil od prijatelja,ki mi je tud razlagal nekaj o tem forumu (on mi je povedal zanj)
da je bila tale šestka že objavljena na tem forumu,ampak da so ga potem baanal.samo navem točno kako je imel uporabniško ime.
uglavnem šestka je dokonca zja**na kar se barve tiče.
danes sem ugotovil da je tip zbrusil 6ko do železa in potem ni dal osnovne barve,tako kit špric,pa še nič ga ni dol zbrusil :roll:

tako da se zdej na tem dela,pa saj počasi gre z šmerglom in bencinom :)
Odgovori