Tomos apn 6

Predstavite nam svoj projekt
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Pozdravljeni!
v petek sem domol pripeljel še eno šestko,ki sem jo kupil od prijatelja.
z dedom sva takoj snela ,ašino in ugotovila,da ima blajerca luft. zamenjala bova tudi vse ležaje in semeringe.
je v bolj bogem stanju,kar se tiče mašine,pa tudi grušt ni najboljši. Je pa vsaj nekaj dobrega,da na gruštu ni pikice rje :D
Tudi barva je bolj boga,saj jo je nakaj barval s sprejem,kakšen je pa rezultat,pa vsi vemo :(

torej zadal sem si nalogo da jo lepo obnovim (pobarvam,popravim...)
Barva bo gotovo rdeča,ker mi na šestki najbolj pristoji.

mašina bo imela tudi malo tuninga in sicer:

Lamo cilinder 42.5
bing 18
5 prestava
nižana glava
42.5 L bat.

še par slik včerajšnega dela:

barva je znanič:
slika0102.jpg
vsi deli:
slika0104.jpg
strgana je zajla:
slika0106.jpg
ko sem odprl kolo,je po kosih padel ve ležaj :D
slika0107.jpg
tudi ležišče ni najboljše :(
slika0108.jpg
kako naj najhitreje odstranim tole svinjarijo ?
slika0109.jpg
slika0111.jpg
barvo sem že začel odstrenjevati:
slika0114.jpg
slika0115.jpg
tule je pa šeen problem,ki bi me lahko oviral pri registraciji,saj je ploščica z podatki pobarvana,oziroma se nevide kaj gor piše,kaj naj naredim?
slika0116.jpg
to bi bilo zaeenkrat vse. nadeljujem v ponedeljek,ves čas bom objavljav,če se bo kaj novega dogajalo.

mnenja zaželjena!

l.p tomos fan
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a Pich »

Glede ploščice ni panike, važno je samo, da so številke na okvirju dobro vidne.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

ja na okvirju so številke dobro vidne.
kaj pa glede registracije,a lahko z kupoprodajno pogodbo registriram?

l.p
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Aja bi pa še prašu če barvo morem zbrusit do kovine,pa če obstaja kak odstranjevalec barve,da spere barvo?
pa a se da kupit kak nastavek za brusit za vrtalni stroj(bor mašino) ker nimam fleksarce.
???
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a tomosak »

ni nujno da jo zbrusiš do kovine, le če je rjasto se mora do rje spucat... Če je pa barva slaba se to odstrani z žičnatim nastavkom (spodaj slika) ali scotch brite.. je pa žičnata krtačka ceneje in ne znuca se tako hitro.. :)
kkšne take raztopine načeloma ni, včasih je biu lavacol ki je bil kvaliteten, ta tanov je pa narejen kao za varstvo okolja in nima take reakcije kot ta stari lavacol.. tako da ubistvu sploh ne nuca samo posuši se.. mogoče zelo švoh.. :)
Pred barvanjem pa spuci gištel z nitro razredčilom ali pa antisilikonskim čistilom.
Drugače pa super da si se odločil zrihtat to "podrtijo" ker je res bilo grdo pobarvano.. :)
Aja, te aluminijaste dele probaj namazat z nitrom in bi moglo jit dol sploh če je pobarvano z sprejom.. samo namaži pa pobriš more it vse dol :lol:
žičnate krtačke
žičnate krtačke
scotch brite
scotch brite
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

aha,tnx sej tole gotov vse prodajajo v merkurju ane?
pa prov drago tud nemore bit,drugač pa rje kot sem omenil ni nikjer :)
tako da,bom še malo kje zbrusil,dej mi prosim še napiši po vrsti kaj morem potem narediti,je potem takoj temelna barva,ali pride še špric kit prej?

l.p
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Tomos fan napisal/-a:aha,tnx sej tole gotov vse prodajajo v merkurju ane?
pa prov drago tud nemore bit,drugač pa rje kot sem omenil ni nikjer :)
tako da,bom še malo kje zbrusil,dej mi prosim še napiši po vrsti kaj morem potem narediti,je potem takoj temelna barva,ali pride še špric kit prej?

l.p
ja v Merkurju imajo sigurno.. Je tam nekje do 5€, več ni.. :)
Ja zdj za štrihanje smo že imeli debate vsak ima drugačno metodo, js odobravam 2 načina..
1. Če ni treba pobarvati nevem kako lepo sepravi ni avto kjer mora biti fino poštrihano ampak moped, kmetijski pripomočki... Zbrusiš do kovine ali pa samo zmatiraš če ni rje, potem pa temeljna (2 sloja) počakaš 1-2 dni da za zihr posuši se, potem pa klasična nitro barva razredčena (3 sloje ali več..) ki je pa itak že 2 komponentna kar pomeni da že vsebuje lak in trdilec.. :)
2. način je pa natančno barvanje.
Pri tem zbrusiš del potem pa špric kit (filler) za katerega potrebuješ pravilni trdilec ponavadi obstajajo trije trdilci (slow, normal in fast) pač počasno, normalno in hitro sušenje, na šprickitu itak piše številka trdilca ki ga moraš kupiti.. :) Potem to zbrusiš, preje lahko naneseš "Saje" kakor pravijo ličarji ki pokaže vse nepravilnosti v šprickitu katerega moraš res fino obdelat, potem še na vodno in 1000 papirjem in rdečo gobico, potem pa barva.. 1 komponentna z trdilcem in zmešaš kakor pišeš.. po potrebi dodaš razredčilo ki mora biti akrilno ker je tudi barva akrilna kar pomeni da je na vodni osnovi.. :) evo mal razpisano na hitrco.. :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

tomosak napisal/-a:
Tomos fan napisal/-a:aha,tnx sej tole gotov vse prodajajo v merkurju ane?
pa prov drago tud nemore bit,drugač pa rje kot sem omenil ni nikjer :)
tako da,bom še malo kje zbrusil,dej mi prosim še napiši po vrsti kaj morem potem narediti,je potem takoj temelna barva,ali pride še špric kit prej?

l.p
ja v Merkurju imajo sigurno.. Je tam nekje do 5€, več ni.. :)
Ja zdj za štrihanje smo že imeli debate vsak ima drugačno metodo, js odobravam 2 načina..
1. Če ni treba pobarvati nevem kako lepo sepravi ni avto kjer mora biti fino poštrihano ampak moped, kmetijski pripomočki... Zbrusiš do kovine ali pa samo zmatiraš če ni rje, potem pa temeljna (2 sloja) počakaš 1-2 dni da za zihr posuši se, potem pa klasična nitro barva razredčena (3 sloje ali več..) ki je pa itak že 2 komponentna kar pomeni da že vsebuje lak in trdilec.. :)
2. način je pa natančno barvanje.
Pri tem zbrusiš del potem pa špric kit (filler) za katerega potrebuješ pravilni trdilec ponavadi obstajajo trije trdilci (slow, normal in fast) pač počasno, normalno in hitro sušenje, na šprickitu itak piše številka trdilca ki ga moraš kupiti.. :) Potem to zbrusiš, preje lahko naneseš "Saje" kakor pravijo ličarji ki pokaže vse nepravilnosti v šprickitu katerega moraš res fino obdelat, potem še na vodno in 1000 papirjem in rdečo gobico, potem pa barva.. 1 komponentna z trdilcem in zmešaš kakor pišeš.. po potrebi dodaš razredčilo ki mora biti akrilno ker je tudi barva akrilna kar pomeni da je na vodni osnovi.. :) evo mal razpisano na hitrco.. :)
hvala!
sej mamo cajt celo zimo :D
drugač pa ali je velik razlike v končnem izdelku med 1 in 2 varianto?
pa glede temelne,a se lahko kupi tista v spreju,ali je spet sprej zanič :lol:
pa še glede barve,koliko bom porabil? ene 2-3 deci?
ker mislim dati črno in rdečo,ker bom tudi mašino na črno štrihnu,a rabm zato kako posebno barvo?
pa glede nihajk in tega ki bom tudi štrihal vilice... a je tud treba dat v temeljno?

aja pa še kako se vilice snamejo,ker sem že vse probaval pa nikakor,sploh ni nikjer kake matice da se odšraufa :)

l.p
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a tomosak »

ja razlika je sigurno, pri nitro barvi se hitro pozna pomarančna barva, nanaša se enako, kvaliteta je pa tut ista.. no vizualno je slabše kot barvanje na vodno osnovo.. ker to je tak da pobarvaš pa za nezahtevne uporabnike je ok, za nekatere ki hočejo imeti TOP izdelek pa pač ni.. :)
Temelno kupi navadno ne v spreju. Sprej je nekaj najslabšega, je primeren recimo ko brusiš špric kit da robove ki prebrusiš malo popraviš.. drugače pa ni uporabno.. :|
barve boš porabil tako kot praviš ja, 3-4 deci nekje.. kupi 3 deci, pa itak boš razredčil pa bo, mal maš še rezerve :D
Mašino sm js štrihnu z navadno nitro barvo in temeljno.. drži zapečateno.. nikjer se ne topi ali pa odpada samo fino pripravi površino..
ja nihajke in vilce če niso rjaste pol jih samo zmatiraj pa lahko šenkrat temeljno čez ali pa zaščitiš pa pol samo barvo.. tvoja izbira :D
vilce se pa tk razstavi da prvič tisti del ki ima 4 vijake in drži balanco spodaj odšraufaš na 2 šraufa, potem je pa ozka matica ki jo odšraufaš z šraufncigerjom in kladivom pa touči gor.. pa bo šlo narazen. :)
pa pazi k bodo kugcle popadale ven od ležaja :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Tomos fan
zobnik
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne Sep 08, 2013 7:52 pm
Kraj: Okolica škofje loke

Re: Tomos apn 6

Odgovor Napisal/-a Tomos fan »

Aha hvala,samo se eno uprasanje mam:
kolko je treba potem zbrusit treba spric kita dol? A celega spet do kovine,al kako? Pa a je treba dat nihajke pa masino tid v sprickit? Ker bom gotovo zbral 2 varjanto ker mam itak dost cajta,dej mi po sam plis se napis kva morem kupt za 2 varjanto p kolk prb pride vseskup da grem jutr iskt k grem se po tistnastavk.

L.p
Odgovori