Sestavljanje avtomata oz menjalne gredi na apn4

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Sestavljanje avtomata oz menjalne gredi na apn4

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

Zdravo,
mene zanima kako sestaviti avtomat za apn oziroma kako spraviti tisti 2 veliki kuglici na svoje mesto, tisti dve ko prideta pod ring :S Hvala lepa za pomoč
Jože351
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Če Jan 31, 2013 5:02 pm
Kraj: Okolica Metlike

Re: Sestavljanje avtomata oz menjalne gredi na apn4

Odgovor Napisal/-a Jože351 »

... držiš avtomat tako da gledata kuglci na levo in na desno stran (ker če držiš da sta ena navrh druge sepravi navpično ena pade ven), z eno roko raaahlo premikaš notranji del avtomata in hkrati s prsti stiskaš kuglci skupej, premikaš pa toliko časa da opaziš da na ene par pozicij notranjega dela, se kuglci "stisneta" skupaj, no ko sta kuglci bližje ena proti drugi lahko natakneš tist "prstan"... :mrgreen: + mirne roke + malo potrpljenja :mrgreen:
... upam da je kej v pomoč...

Lp, jože
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Sestavljanje avtomata oz menjalne gredi na apn4

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

Jože351 napisal/-a:... držiš avtomat tako da gledata kuglci na levo in na desno stran (ker če držiš da sta ena navrh druge sepravi navpično ena pade ven), z eno roko raaahlo premikaš notranji del avtomata in hkrati s prsti stiskaš kuglci skupej, premikaš pa toliko časa da opaziš da na ene par pozicij notranjega dela, se kuglci "stisneta" skupaj, no ko sta kuglci bližje ena proti drugi lahko natakneš tist "prstan"... :mrgreen: + mirne roke + malo potrpljenja :mrgreen:
... upam da je kej v pomoč...

Lp, jože
aha aha, ja najlepša hvala! a ko dam tisti prstan gor dam še kar oni dve šajbici z luknjo istočasno? pa kuglici kaj namažem z mastjo da se bota lažje skup primli? drugače me pa še zanima če mi zaradi tega kurbl in zobnik nista zagrabla, kot da bi kuplongo celi cajt držal? hvala
franc
vplinjač
Prispevkov: 382
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Sestavljanje avtomata oz menjalne gredi na apn4

Odgovor Napisal/-a franc »

Kuglici "prilimaj" (namaži) z mastjo, pa gre precej lažje.
lp
Franc
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Sestavljanje avtomata oz menjalne gredi na apn4

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

franc napisal/-a:Kuglici "prilimaj" (namaži) z mastjo, pa gre precej lažje.
lp
Franc
OK, bom pol sestavil, najlepša hvala!
šaltomatiK
kriva felna
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jun 08, 2011 11:03 pm

Re: Sestavljanje avtomata oz menjalne gredi na apn4

Odgovor Napisal/-a šaltomatiK »

Ja še nekaj sem pozabo vprašat, kuglici dam nad notranji del al tam ko so take zareze na notranjem delu v eno izmed zarez? hvala
Odgovori