Tomos BT

Predstavite nam svoj moped
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5218
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Tomos BT

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

prlek napisal/-a:
Sem že nekaj gledal pa nevem, če se da. Bomo nekaj spesnili
se da imam enako tudi jst ;) ročico najprej povlečeš gor kot da bi aktiviral čok in potem odviješ srednji del od spodnjega in se use razstavi
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos BT

Odgovor Napisal/-a prlek »

automatic_7 napisal/-a:
prlek napisal/-a:
Sem že nekaj gledal pa nevem, če se da. Bomo nekaj spesnili
se da imam enako tudi jst ;) ročico najprej povlečeš gor kot da bi aktiviral čok in potem odviješ srednji del od spodnjega in se use razstavi
Si imel prav, najlepsa hvala:D
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos BT

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Da po dolgem času malo osvežim temo :)
Na mopedu je nazaj BT agregat z BT ciliy fi 42 mm, delorto 21,ter HPI vžigom ki ima na izhodu 50W električne moči za luči.
HPI vžig
HPI vžig
Na cilindru so se najprej malo popravili kanali, da so se uskladili koti, glava na vložek ter izdelal nov izpuh namenjen za vsakodnevno vožnjo.
Moped
Moped
Potem se se še malo dodelal cilindre z dvema boostoma in večjo površino izpušnega kanala.
Cily
Cily
Na spodnji sliki je prikazan graf moči motorja samo zaradi predelave cilindra, pri istem izpuhu, glavi, vplinjaču,...
Graf
Graf
Lp. Miha
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos BT

Odgovor Napisal/-a prlek »

Najprej pohvale. Me pa zanima tale hpi. A ni tale vžig hpi 2 ten iz puchshopa, kateri ima 40W? Kako se kaj obnese, se ga brez težav montira? Mogoče kake slabosti? Hvala.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos BT

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Lepo narejeno! A mas kako sliko celih kanalov in bata?
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Tomos BT

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

V cem je finta tega hpi vziga proti stock brezplatinskem ? Vidim da mata oba vzigno krivuljo in oba sta analogna, torej nemors spreminjat kotov ?
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos BT

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

prlek napisal/-a: So Maj 02, 2020 11:29 am Najprej pohvale. Me pa zanima tale hpi. A ni tale vžig hpi 2 ten iz puchshopa, kateri ima 40W? Kako se kaj obnese, se ga brez težav montira? Mogoče kake slabosti? Hvala.
Moja napaka, ima 60W električne izhodne moči, na agregat paše brez predelav naredit je treba edino nosilec tuljave in cdi-ja. Slabosti zenkrat nisem ugotovil, edino HPI ni znan med najbolj zaneslivimi elektrikami.
ro-bi napisal/-a: So Maj 02, 2020 4:08 pm Lepo narejeno! A mas kako sliko celih kanalov in bata?
Drugih slik nimam, sem pozabil slikat preden sem sestavu.
hojnikb napisal/-a: So Maj 02, 2020 4:49 pm V cem je finta tega hpi vziga proti stock brezplatinskem ? Vidim da mata oba vzigno krivuljo in oba sta analogna, torej nemors spreminjat kotov ?
Zapis krivulje vžiga je v cdi enoti, kokr vem lahko pri tej elektriki zamenjaš cdi z programibilnim.

Lp.
hojnikb
vplinjač
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Jun 10, 2016 11:54 am

Re: Tomos BT

Odgovor Napisal/-a hojnikb »

gasper mahkota napisal/-a: Ne Maj 03, 2020 9:29 am
prlek napisal/-a: So Maj 02, 2020 11:29 am Najprej pohvale. Me pa zanima tale hpi. A ni tale vžig hpi 2 ten iz puchshopa, kateri ima 40W? Kako se kaj obnese, se ga brez težav montira? Mogoče kake slabosti? Hvala.
Moja napaka, ima 60W električne izhodne moči, na agregat paše brez predelav naredit je treba edino nosilec tuljave in cdi-ja. Slabosti zenkrat nisem ugotovil, edino HPI ni znan med najbolj zaneslivimi elektrikami.
ro-bi napisal/-a: So Maj 02, 2020 4:08 pm Lepo narejeno! A mas kako sliko celih kanalov in bata?
Drugih slik nimam, sem pozabil slikat preden sem sestavu.
hojnikb napisal/-a: So Maj 02, 2020 4:49 pm V cem je finta tega hpi vziga proti stock brezplatinskem ? Vidim da mata oba vzigno krivuljo in oba sta analogna, torej nemors spreminjat kotov ?
Zapis krivulje vžiga je v cdi enoti, kokr vem lahko pri tej elektriki zamenjaš cdi z programibilnim.

Lp.
Super! Nisn vedu, da je pri brezplatnski elektriki tut mozn programabiln cdi.
Tomos APN 6S 98'
Tomos A3 MS 87'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Tomos BT

Odgovor Napisal/-a macula »

Lepa krivulja.
Mislim, da imaš shranjeno krivuljo od mojega original E90 in mora biti zelo podobna tej.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos BT

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Ja, konji so podobni vendar pri višjih obratih:
Bt60 vs E90.jpg
Odgovori