Pusta93

izkušnje z uporabniki pri trgovanju
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Pusta93

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Od člana Pusta93 sem kupil bt-50.
Po besedah vse generalno zrihtano, vse brezhibno. Moped je bil pred enim letom komplet na novo sestavljen, CKR gred, menjani ležaji, semeringi v vilicah in še bla bla bla...
Na testni vožnji mi ga je 1x vrglo iz brzine, pa sem mislil, da sem pač premalo "potegnil" v brzino in nisem bil pozoren. Moped je šel bolj slabo, a primerjave nisem imel oz. se mi ni sanjalo, kako gre dober bt.
Pa pridem domov in se malo peljem in ugotovim sledeče:
- moped redno meče iz brzine
- med snemanjem nalepke se je olupila barva iz pol rezervoarja
- iz sprednjih vilic je začelo tiščat olje
- strgala se mi je pletenica plina

Ko sem odprl motor:
- bata je malo manjkalo, kjer se obroček stika
- tesnilo Fi 42mm na 38mm cilindru
- sesalni kanal na cilindru nekaj glodan narobe, da je cilinder več ali manj fuč
- glava od nevemčesa z velikim zgorevalnim prostorom, kot na apn4
- izpuh konkretno počen
- vse tesnejno z rdečo tesnilno maso. Vse, od glave do vplinjača do izpuha. Še v navojih je je bilo polno

Me je skoraj kap, ko sem začel devat narazen in povsod našel kako bedarijo.

Prav na VSAKEM delu se vidi, da je nekdo nekaj šaril in naredil na pol. Naj bo to vijak z vsuto glavo ali kaj drugega. POVSOD je nekaj narobe. Kot bi se nekdo, ki nima blage veze, učil šravfat na celem mopedu.
Če bi bil fant pošten, bi malo spustil ceno in pač rekel, da je , kar je in da ima napake, ne pa da je trdil, da je vse v najlepšem redu, se celo hvalil, kako ga je poštimal...
Nisem pričakoval novega, ampak da je pa tako sesut, se mi ni sanjalo! Moram iti korak po korak čez vse komponente, da preverim in popravim, kar je narobe. V takem stanju zna biti še kaj nevarno med vožnjo in zaradi tega se mi bo cel projekt tunanja zavlekel morda do zime, ker nimam časa na pretek!
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: Pusta93

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

Nisi povedal, za koliko si ga kupil. ;)
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Pusta93

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Malo manj od 400....
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: Pusta93

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

Ja potem te je pa res okol prnesu. ;)
Ne vem, če nima niti tolk vesti, da gre takle motor sploh prodat za odlično ohranjenega. Jaz naprimer nebi nikoli mogel enga kar takole okol prnest, že če samo pomisli, kako bi bilo, če bi bil jaz kupčevem mestu.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Pusta93

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Saj tisto zunaj in to bi prenesel čisto dobro, ampak VSE je sesuto, on je pa hvalil in opisoval, kako je vse zrihtano. Ko bi bil vsaj tiho.... Če seštejem stroške, da bo moped za na cesto, me kar zvije.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Pusta93

Odgovor Napisal/-a KVAS »

ro-bi napisal/-a:Saj tisto zunaj in to bi prenesel čisto dobro, ampak VSE je sesuto, on je pa hvalil in opisoval, kako je vse zrihtano. Ko bi bil vsaj tiho.... Če seštejem stroške, da bo moped za na cesto, me kar zvije.
Upam da čimprej zrihtaš zadevo. Mar ni nek zakon, da imaš po sistemu videno kupljeno časa par dni(nevem točno), da zahtevaš povračilo, ker vozilo ni tako, kot je bilo opisano oziroma ima skrite napake. Vem da je pri avtomobilih ta fora, za mopede se pa malo pozanimaj. Za 400 eur si dobil res skret, js sm takrat za 350 eur kupil bt-ja. Imel je par ličarskih napak in drug štrom, ostalo je štimalo.
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Pusta93

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

samo treba je razumet, da en folk dobesedno to smatra za dobro ohranjen motor, tukaj kakor jaz vidim je največji problem edino bat (30€), tesnila(10€). Za barvo pa ni nujno da je on kriv (ne dvomim pa da je). iz prestave meče skoraj sigurno zato, ker je slabo podložen menjalnik.


Pomojem bi se dalo motor za enih 150€ zrihtat z večino novih delov, tako da če ti vrne 100€ je pomoje kr pošteno.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Pusta93

Odgovor Napisal/-a denso26 »

KVASoooO napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:Saj tisto zunaj in to bi prenesel čisto dobro, ampak VSE je sesuto, on je pa hvalil in opisoval, kako je vse zrihtano. Ko bi bil vsaj tiho.... Če seštejem stroške, da bo moped za na cesto, me kar zvije.
Upam da čimprej zrihtaš zadevo. Mar ni nek zakon, da imaš po sistemu videno kupljeno časa par dni(nevem točno), da zahtevaš povračilo, ker vozilo ni tako, kot je bilo opisano oziroma ima skrite napake. Vem da je pri avtomobilih ta fora, za mopede se pa malo pozanimaj. Za 400 eur si dobil res skret, js sm takrat za 350 eur kupil bt-ja. Imel je par ličarskih napak in drug štrom, ostalo je štimalo.
Lahko se zahteva povračilo ali plačilo popravila, to se lahko zahteva, vendar zelo malo folka ve za to, kolega je moral it na sodišče ker je prodal en avto kateri ni bil v tako brezhibnem stanju kakor mu je kolega zagotavljal. Tako da s tem preprodajanjem ni več heca, sploh če naletiš na kupca ki se vsaj malo spozna na zakon!
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Pusta93

Odgovor Napisal/-a filius »

Ja vendar spet ostajajo neki pogoji, recimo da ti prodajaš avto, avto recimo da težko zalavfa deluje sicer ok sam pač ni to to, in opozoriš kupca da pač nekaj ni vredu seveda se zmenita za neko nižjo ceno itd. Potem pa kupec ugotovi da je eden izmed cilindrov zriban. V takem primeru nemore nič, saj mu je prodajalec ob nakupu povedal, da ima avto neko napako in neve kakšno, saj se ne spozna na avtomobile.

Prav zanalašč sem mal pogooglal o tej temi, vračilo dela kupnine, se izvrši le takrat ko je prodajalec zamolčal napako na vozilu za katero je vedel, če je napaka taka da jo "prodajalec amater" ki se ne spozna na avtomobile ne bi odkril, potem ne odgovarja nič. Za nekoga je nek avto odličen, spet za nekoga je ta isti avto ves zjeban.

S tem vračilom kupnine pa tem sranjem znajo bit problemi, in za marsikakšno stvar se sploh ne splača jebat, zato bodte tolk bl pozorni pri samem nakupu, skup s prodajalcem se odpelte do serviserja pa nj tam pregledajo kaj pa kako.

Sam osebno se za mejhn dnar ne grem kregat, ker je škoda časa in živcov.
ro-bi napisal/-a:Saj tisto zunaj in to bi prenesel čisto dobro, ampak VSE je sesuto, on je pa hvalil in opisoval, kako je vse zrihtano. Ko bi bil vsaj tiho.... Če seštejem stroške, da bo moped za na cesto, me kar zvije.
Plovično si kriv sam, če je bil res tolko v pizdi kot praviš, se bi ga moglo že na delč slišat, vidt da ni dobro pobarvan itd.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
luka32
zažgan bat
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Avg 29, 2011 2:33 pm

Re: Pusta93

Odgovor Napisal/-a luka32 »

KVASoooO napisal/-a:
ro-bi napisal/-a:Saj tisto zunaj in to bi prenesel čisto dobro, ampak VSE je sesuto, on je pa hvalil in opisoval, kako je vse zrihtano. Ko bi bil vsaj tiho.... Če seštejem stroške, da bo moped za na cesto, me kar zvije.
Upam da čimprej zrihtaš zadevo. Mar ni nek zakon, da imaš po sistemu videno kupljeno časa par dni(nevem točno), da zahtevaš povračilo, ker vozilo ni tako, kot je bilo opisano oziroma ima skrite napake. Vem da je pri avtomobilih ta fora, za mopede se pa malo pozanimaj. Za 400 eur si dobil res skret, js sm takrat za 350 eur kupil bt-ja. Imel je par ličarskih napak in drug štrom, ostalo je štimalo.
8 dni.
Odgovori