TOMOS Racing 100ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
brejker
vplinjač
Prispevkov: 290
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:16 am
Kraj: Kamnik

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a brejker »

En disk imajo motorji do 250ccm. Tako, da bosta dva overkill.
Glej za pesta od cross/enduro motorjev, če že hočeš imeti špice.
Kolk leti?A gre potazadni?A gre do tačke?Ajkej piln?
Projekt: Tomos BT - Café racer
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Bom pobarval izpuh, vem da te moti :D saj tudi mene, bom ko bom vse dal barvat. Prednji blatnik lepo paše gor, samo luknje sem zvrtal in pa na vsaki strani podložil okoli 4mm mislim da, lepo stoji v sredino pa tudi ko bremzam ga nič ne špana. Imam pa nemen naredit prečko iz 3mm pleha preko, pa pol gor blatnik, če bo potreba po tem.

Sprednje pesto bi bilo dobro tudi od ctxa menda, samo pol nevem, če se dajo nabavit špice nove te dolžine, ker ctx ima fi osi enak kot tomos, kak kros pa ima verjetno bolj debelo os, pol pa mi ne gre v vilice.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a denso26 »

Koliko se ti pa mašinca kej vrti, oz na kakšnih obratih ima največjo moč?
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

denso26 napisal/-a:Koliko se ti pa mašinca kej vrti, oz na kakšnih obratih ima največjo moč?
To bi pa z veseljem povedal, ampak še nisem dobil obratomera iz sportstila, ko dobim obratomer sporočim.

Drugače pa imam že sprednjo feltno z diskom, samo gor še jo spravim pa zavoro porihtam pa bo.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Evo mojo patrio, pripravljena na testno vožnjo, oklep sem že tudi imel gor, prvo bom naredil par krogov brez oklepa pol pa z oklepom, da vidim kakšna razlika bo v temperaturi cilindra. Mankajo mi še drsniki na clip-onih in pa tam postrani ko je oklep vpet pa menda tudi spredaj na vilicah pri vijakih. Spasirat še moram prednjo felgo z diskom gor, pa dušilec na novo naredit na izpuhu.
Motor sem nekaj nastavljal tu po vasi pri moji, kaj preveč nisem upal ružit s tem, ker se takoj najdejo modrijani.

Še to, motor pride razdren v zimskem času in pobarvan, okvir bo oranžne barve, plastike pa še nevem ali bodo svetlo sive,bele,svetlo modre.....

Še par slik:
dsc0673.jpg
dsc0674.jpg
dsc0675.jpg
dsc0676.jpg
dsc0677.jpg
dsc0678.jpg
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a macula »

Od česa maš to zadne fedre?
Pa kaj je tisto rdeče, ki vidim v luknjah od prednje zavore?
Armaura pa kot od avjona :)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a KVAS »

HUD stroj! :D
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Za fedre ti nevem točno povedat od česa so, kupil sem jih od g. Romana Posavca in rekel je, da ima par njegovih prijatlov tudi take na D6-kah.
Tisto rdeče so samo pakne tak pobarvane, take sem že dobil pa še dobre debeline so.
Ja armatura je res avijonska :) pa sem se danes peljal pa nisem uspel pogledat na obratomer, kdaj začne prav vlečt in do kdaj, ker že v 3. prestavi nemoreš gledat,(nisem uspel dat čelade gor) da bi povedal kdaj se mu utrga.
Je pa res stroj, nemorem verjet kak lahko to gre :D strah me je samo ovinkov na pisti, ker se še nasploh nisem peljal kdaj z cestakom ali čem podobnim, da bi sprobal, kako se nagnit oz. kdaj, bo treba od začetka počasi peljat pa bo :D

Treba je še naredit en nosilec za on-board kamero :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Danes sem upel narediti 4 kroge v hajdošah, pri petem krogu je pa zablokirala mašina tako močno, da se ni dalo obrni na korbl, temperatura med samo vožnjo ni bila nekam visoka, ko sem se ustavil je pa narasla na 85 stopinj, ampak to je tak normalno. Ko sem prišel domov sem snel dol izpuh in na levi strani bata se vidijo risi, ne sicer veliki je pa jih nekaj, obroček je pa cel, vsaj čez kanale je bilo tako vicet, je možno, da se je zadeva preveč zagrela in je s tem prijelo bat ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a denso26 »

DaNiLo napisal/-a:Danes sem upel narediti 4 kroge v hajdošah, pri petem krogu je pa zablokirala mašina tako močno, da se ni dalo obrni na korbl, temperatura med samo vožnjo ni bila nekam visoka, ko sem se ustavil je pa narasla na 85 stopinj, ampak to je tak normalno. Ko sem prišel domov sem snel dol izpuh in na levi strani bata se vidijo risi, ne sicer veliki je pa jih nekaj, obroček je pa cel, vsaj čez kanale je bilo tako vicet, je možno, da se je zadeva preveč zagrela in je s tem prijelo bat ?
Lahko bi dal kakšno sliko,se da tako več ugotovit ;)
https://t.me/pump_upp
Odgovori