TOMOS Racing 100ccm

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

No golnar super, se veselim srečanja enkrat :)
Veš kaj me še zanima, misliš, da imam tuljavo preblizu cilindra spodaj, da se nebi grela od njega bi bilo boljše bolj gor prestavit ?

Bat je od gokarta, stane pa 75€ je pa bil z tisto prevleko, nevem kako se že reče.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a cerar »

Mam js na istem mestu isto špulo pa nimam problema s segrevanjem. Tudi prej ko je biu BT cilinder gor, ni blo problema :)
Prevleka bata je pa verjetno grafitna
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

cerar napisal/-a:Mam js na istem mestu isto špulo pa nimam problema s segrevanjem. Tudi prej ko je biu BT cilinder gor, ni blo problema :)
Prevleka bata je pa verjetno grafitna
Pol pa bom tudi jaz pustil špulo tako kot je zdaj.

Imaš prav ja, da je grafitna prevleka na batu :)
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Super projekt, toel bo res zverina. Tole plastificiranje zgleda super, lahko malo opišeš postopek, kdo ti dela, cena itd...?
Izpuh pa zgleda malo majhen glede na to da imaš 100 ccm, približno tak premer mida imam js na svojem.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a macula »

to je @pvl izracunal, jaz sem samo izdelal. Mislim da je fi mida 95mm, bolj tocno bo pa danilo povedal, ce bo zelel.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Plastificiranje me je stalo z peskanjem vred 50€, dal pa sem speskat sprednji veliki boben z pokrovom in pa zadnja dva z enim pokrovom, pa tudi sprednji obroč je bil speskan radaelijev, zadnja dva pa sta bila nova in je prijela gor barva. Delal mi je gospod Tašner iz Brunšvika, narejeno pa je enako kot plastišča za avtomobile, drži res dobro. Imam pa dve zadnji felgi, ena je za rezervo, upam, da bom kje staknil velik zadnji boben za primerno ceno.
Bom pa tudi dal plastificirat okvir, menda v oranžno, ker mi ne pade iz glave.

Velikost oz. fi Mid-a je 92.8mm.

Jutri grem domov, zrihtam zavore in pa stopalke, če mi bo uspelo se bom celo zapeljal, ampak nevem kako bo s časom, ker imam vikend nočne, pa je bolj na knap vse skup.

Bom naložil še slike, ko bo kaj novega.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Super, slika me je pa pol čist zavedla, se mi je zdeu fi okol 70mm. Odlično tole, komi čakam da ga slišmo.
Hvala za info glede plastificiranja.
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Še slika od zadnje felge, se lepše vidi :
dsc0464.jpg
dsc0466.jpg
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Danes sem dobil armaturo in pa stopalke, vse skupaj izrezano na laserju. Na armaturo pride števec temperature, pod njega števec delovnih ur, na sredini rumen obratomer RR in pa desno števec hitrosti. Na stopalke še moram navarit gor fi10 šibko na koncu ali kaj bom dal gor, da lahko menjavam oz. zaviram in pa kompletni spodnji most moram na novo naredit, ker sem tega naredil preveč skupaj, na srečo je samo pripikan gor, tako da bom v ponedeljek drugega naredil, čez vikend sem v nočni.

Še par slik:
dsc0609.jpg
dsc0611.jpg
dsc0612.jpg
dsc0615.jpg
dsc0616.jpg
Aja, pa še en video mi je uspelo naredit, nastavljen je samo vžig, uplinjač je pa še potrebno nastavit.
http://www.youtube.com/watch?v=g5gjm7FKdug

LP
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: TOMOS Racing 100ccm

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

waaaw....super projekt :o ...delam na podobnem....s tem da je usis lamelni in dodan boost port...pa membranski ferg.....

zanimajo me koti odpiranja če bi nam jih zaupal...ali pa usaj kot izpuha za orientacijo ;)


hvala in LP...
Odgovori