airsal na apn mašino

Predelave pogonske sile mopeda
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

airsal na apn mašino

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

vem, da ta tema že obstaja vendar na nobeni ni na kratko in jedrnato zapisano točno kaj vse bi moral narediti da bi airsal pasal na bloke od apn. vem, da bi blo treba dovarit material in ga oblikovat za cilinder, verjetno je treba postružit tudi bloke, da cilinder noter sede. bi rabil vedeti še kaj, preden se lotim karkoli delat? problem je, da nimam vsega orodja na razpolago (švas aparat, biax), zato bi se moral malo pozanimat in poštimat :) upam da mi pomagate.
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: airsal na apn mašino

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

pijemsok napisal/-a:vem, da ta tema že obstaja vendar na nobeni ni na kratko in jedrnato zapisano točno kaj vse bi moral narediti da bi airsal pasal na bloke od apn. vem, da bi blo treba dovarit material in ga oblikovat za cilinder, verjetno je treba postružit tudi bloke, da cilinder noter sede. bi rabil vedeti še kaj, preden se lotim karkoli delat? problem je, da nimam vsega orodja na razpolago (švas aparat, biax), zato bi se moral malo pozanimat in poštimat :) upam da mi pomagate.
Si vse sam povedau, sicer pa vzami v roke bloke ter cilinder in si oglej boš vse vidu. Zaradi takih kot si ti in tebi podobnih je sama zmeda na forumu ker vsi samo sprašujejo da bi pa malo pogledali pa ne.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: airsal na apn mašino

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

hmm po moji logiki bi jaz samo bloke dal porezkat na fi 48 tolko da cilinder sede noter in pol bi pretočne na cilindru obdelal na apn verzijo. Mislim da je to vse kar je za nardit, vsaj tako jaz mislim.
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

Re: airsal na apn mašino

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

sinko.dejan napisal/-a:
pijemsok napisal/-a:vem, da ta tema že obstaja vendar na nobeni ni na kratko in jedrnato zapisano točno kaj vse bi moral narediti da bi airsal pasal na bloke od apn. vem, da bi blo treba dovarit material in ga oblikovat za cilinder, verjetno je treba postružit tudi bloke, da cilinder noter sede. bi rabil vedeti še kaj, preden se lotim karkoli delat? problem je, da nimam vsega orodja na razpolago (švas aparat, biax), zato bi se moral malo pozanimat in poštimat :) upam da mi pomagate.
Si vse sam povedau, sicer pa vzami v roke bloke ter cilinder in si oglej boš vse vidu. Zaradi takih kot si ti in tebi podobnih je sama zmeda na forumu ker vsi samo sprašujejo da bi pa malo pogledali pa ne.

hvala ker smetiš temo zaradi takih kot si ti ni nobene teme kjer piše kar hoče človek vedit.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: airsal na apn mašino

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

pijemsok napisal/-a:
sinko.dejan napisal/-a:
pijemsok napisal/-a:vem, da ta tema že obstaja vendar na nobeni ni na kratko in jedrnato zapisano točno kaj vse bi moral narediti da bi airsal pasal na bloke od apn. vem, da bi blo treba dovarit material in ga oblikovat za cilinder, verjetno je treba postružit tudi bloke, da cilinder noter sede. bi rabil vedeti še kaj, preden se lotim karkoli delat? problem je, da nimam vsega orodja na razpolago (švas aparat, biax), zato bi se moral malo pozanimat in poštimat :) upam da mi pomagate.
Si vse sam povedau, sicer pa vzami v roke bloke ter cilinder in si oglej boš vse vidu. Zaradi takih kot si ti in tebi podobnih je sama zmeda na forumu ker vsi samo sprašujejo da bi pa malo pogledali pa ne.

hvala ker smetiš temo zaradi takih kot si ti ni nobene teme kjer piše kar hoče človek vedit.
Taka vprašanja so bila po forumu že neštetokrat obdelana in povedano kako in kaj. Je pa sinko.dejan čisto pravilno povedal: cilinde pa bloke v roke pa pogledat kaj se da naredit.
pijemsok
zobnik
Prispevkov: 225
Pridružen: To Apr 05, 2011 3:22 pm
Kraj: okolica Ilirske Bistrice

Re: airsal na apn mašino

Odgovor Napisal/-a pijemsok »

ja no ne razumem zakaj si potem nekdo ki je to že delal ali ve kako se nardi uzame 5 minut časa in naredi prispevek v tehnični arhiv. vse teme so tako zasmetene da ne razločiš kaj moraš in kaj lahko narediš.. še kadar kdo praša je takoj pa zakaj ne tega, pa unga pa treba pilit... itd.

jaz želim samo da nekdo napiše v smislu:
1. -------
2. -------
3. -------
itd. bojo vsi vedli kako se zrihta
Uporabniški avatar
si_me
auspuh
Prispevkov: 873
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 6:27 pm

Re: airsal na apn mašino

Odgovor Napisal/-a si_me »

Ko bo cilinder doma bomo pomagali prej pa ne.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: airsal na apn mašino

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

1. Zavariš pretočne kanale v bloku (varjenje aluminija, poišči izvajalca)
2. Ko bloke povariš jih daš nekomu na rezkar poravnati po vrhu da so ravni, to lahko narediš tudi s pilo amapk verjetno ne bo tako kvalitetno
3. Vzameš cilinder in narediš šablono pretočnih kanalov. Z alkoholnim flumastrom ali risalo iglo to šablono preneseš na blok motorja.
4. Biax in šmirgel papir v roke in obdelat pretočne kanale v blokih po črtah katere si prej označil (ko obdeluješ s pomočjo rezkarja ga je pametno vmes špricati z WD40-se ti rezkar ne paca in aluminij se ne praši vsepovsod).
5. Bloke kvalitetno oprati z bencinoma ali vodo z detergentom.
6. Karter lahko potem še speskaš ampak to je že del tuninga.

Si zdaj zadovoljen?
Za moje pojme če nimaš toliko samoiznajdljivosti ti tudi zgornji recept ne bo pomagal do uspeha ;)
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: airsal na apn mašino

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Si se mogoče malo bolj poglobil v to uprašanje zakaj so teme zasmetene? Zato ker se nihče dejansko ne poglobi v to kar bi rad izvedel ampak samo sprašujete kako to kako tisto..... ,ko boš imel doma cilinder ter bloke ti bo čisto vse jasno če si le malo mojstra boš videl kaj je potrebno naredit.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: airsal na apn mašino

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

zankrzan napisal/-a:1. Zavariš pretočne kanale v bloku (varjenje aluminija, poišči izvajalca)
2. Ko bloke povariš jih daš nekomu na rezkar poravnati po vrhu da so ravni, to lahko narediš tudi s pilo amapk verjetno ne bo tako kvalitetno
3. Vzameš cilinder in narediš šablono pretočnih kanalov. Z alkoholnim flumastrom ali risalo iglo to šablono preneseš na blok motorja.
4. Biax in šmirgel papir v roke in obdelat pretočne kanale v blokih po črtah katere si prej označil (ko obdeluješ s pomočjo rezkarja ga je pametno vmes špricati z WD40-se ti rezkar ne paca in aluminij se ne praši vsepovsod).
5. Bloke kvalitetno oprati z bencinoma ali vodo z detergentom.
6. Karter lahko potem še speskaš ampak to je že del tuninga.

Si zdaj zadovoljen?
Za moje pojme če nimaš toliko samoiznajdljivosti ti tudi zgornji recept ne bo pomagal do uspeha ;)
Kaj ni luknja v katero sede cilinder na apn blokih fi 46mm, zunanji fi vrata kit-a pa 48mm? Se to je treba pošlihtat da bo lahko sploh cilinder sedu v bloke ne ;)
Odgovori