Tomos A3 HLADILNIK

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Zadeva se stalno dodeluje. Več pa bo povedal avtor teme ;)
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a KVAS »

denso26 napisal/-a:Je že kaj novega? Zadeva fukncionira?
Zdele še par dni nebo posodablau teme, ker ima neke obveznosti. Na frčku je zdaj za probo moj fergazer, ker je s prejšnim zajebavu. Drgač pa zadeva dobr trga, bomo nardil kak posnetek.
Blackdavid96
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: So Feb 09, 2013 9:39 pm

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a Blackdavid96 »

Video kako radi?
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Zdravo!
Po dolgem času se mal oglašam. Moped se odlično pelje, moči ima dost več kot moj BT z homomeade izpuhom. Navora pa sploh, tako da za trenutno z 26-24 prenosi idealen za okoliške hribe. :) Z leovince izpuhom ima moč od 5200 do 8800 rpm zavrti pa se tut še kakšnih 500 rpm čez.
Usnje na sklopki ni zdržal, ker sem takrat lepil z neostikom :? . Pa usnje za moje pojme vreveč na "šus" prime, ker mi je lepše delalo z org A3 oblogami, kjer na štartu malo zadrsi in je tako kot bi "pokuplal". Z krajšanim fedrom mi je speljeval okrog 4000rpm, z usnjem in istim fedrom pa na 3000rpm. Potem se mi je tudi ta slopka razletela pri štiftu(špiater pač). Trenutno je notri A3 sklopka pa rumeni fedrci na 1. prestavi, na drugi pa krajšan feder za 12mm ( 153mm) in sedaj spelje na 4500-4900rpm, bo pa treba popravt sklopko ker imajo fedci premalo prednapetja oz. nič.
Fergazer je zdele za probo tilloson 25se mi zdi, od KVAS-a, samo na visokih še vedno ne dela najbolje, tako da imam še enega od motorke pripravljenega ki gre pod geštel.
Tako da kot vidite se motor še vedno štela. In posnetek bo, ko bo bolje nastavljen.
Stadler
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: To Jul 09, 2013 10:55 am

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a Stadler »

Hud projekt
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Zdravo!
Po dolgem času spet mal napredka. Poleti sem dal na moped original mašino, da so se naredili papirji in se ga registriral pod 50ccm. Dobil sem še en manjši membranc 21, ki gre lahko pod gištel, da gresta lahko oba stranska pleha gor in da zgleda bolj original. :)

Slika

Porezkana CTX galava za vložek.

Slika

Naredila se je nova plata za Polini vžig, ki proizvede 80W elektrike (za luči).

Slika

Slika

Slika

Evo še sklopka, izdelat je potrebno še sredico in vijake; pa nest Sintrju nalit oblogo. Velika zasluga za izdelavo lamel sklopke gre @cerar-ju.

Slika

l.p. Gašper
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a PVL »

Luštno :)
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Vidim da moram spet mal pogledat pridt :)
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Sklopka že skoraj gotova :) , treba bo še pobrusit ojačitve desnega bloka, ker je ta košara sklopke širša od originalne. Nad Sinterjem sem bil pa zelo razočaran, dogovorili smo se za 3mm obloge nalimali so jo 3,5mm :? (obloga sem dal postružit na 3mm), na dveh lamelah je obloga prekratka. Pri brušenju obloge, ki gleda čez rob je s tem je še odbrusil robove lamel. :( Za 51eur bi se lahko bolj potrudili.

Slika

Slika

Slika

In še lamelni ventil

Slika

Slika

lp. Gašper
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a golnar »

hud lamelni ;)
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori