Tomos A3 HLADILNIK

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
ojo
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Nov 05, 2010 12:56 pm

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a ojo »

Se strinjam, pridte na drag, ob cevapcicih in pivu bo lepse stekla debata.
Cestitam za osvojena mesta!
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1212
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pich napisal/-a:Danes sem delal poizkuse z bakreno žico debeline 2.9 mm in železno žico debeline 3 mm.
Najprej sem vzel dolžino obeh žic 15 cm in ju zataknil v kos stirodura približno en centimeter globoko. Nato sem z brenarčkom na kartuše segreval obe enakomerno. Bakrena žica je izžgala stirodur in se je nagnila dosti prej kot železna. Nato sem žici skrajšal na 10cm in ponovil ves postopek. Spet se je bakrena žica nagnila prej, vendar prednost tokrat ni bila več tako očitna. Poizkusil sem še s 7 cm dolgima žicama, in spet je bil baker v prednosti. Misli sem že, da se blamiram, a sem vseeno skrajšal žico na 5 cm in poizkusil znova. Tokrat je bil rezultat zelo izenačen, še vedno je bil baker za drobec sekunde v prednosti, zato sem skrajšal žici še za 1 cm. tokrat se je rezultat obrnil v prid železa za pribl. pol sekunde. Poizkus sem še dvakrat ponovil in rezultat se ni spremenil. Ker nisem imel gusa, sem pač poizkusil z železom. Sem pa prepričan, da bi se gus bolje odrezal kot železo, saj je njegova toplotna prevodnost enkrat večja od železove.
Kljub debelejši železni žici je bil baker hitrejši. Ko si že zelo skrajšal, si napako od gretja potenciral, zato je bilo železo hitrejše. Daljši kot je kos, prej se pokaže razlika in večja je.
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Zdravo,
Končno je prišel na vrsto tudi tale moped. Včeraj sva ga z bratom pomerila na dyno mizi :-) Moped še vedno ni dočakal novega izpuha, zato je merjen z leo-vince izpuhom ter analogno PVL 1443 elektriko.
dyno meritev
dyno meritev
Letos sva se poleti z njim udeležila tudi treninga "tomos predrkancev" na Racelandu v Krškem. Zanimiv podatek je, da temperatura glave in cilindra ni prekoračila 90°C . :D
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

Še malo zanimivosti:
Spodaj še primerjava, da si lažje predstavljate kako gre moped v primerjavi z originalnim.
-original A3 agregat, vse original
-A35 agregat, cca 1,5 mm dvignjen izpušni kanal, ostalo vse original
-A3 hladilnik setup, Leovince izpuh+org.avtomatik krivina do tačke za nogo
A3hladilnik vs A3standard vs A35 mami.jpg
Še malo lepša slika grafa od A3 hladilnika :-)
A3 hladilnik_leovince.jpg
Graf lepo prikazuje delovanje izpuha, ki v tem primeru ni najbolj zvezno.


Lp, Gasper GMP
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Tomos A3 HLADILNIK

Odgovor Napisal/-a denso26 »

Nov izpuh, pa se enkrat na dyno😉
https://t.me/pump_upp
Odgovori