bt zavora

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

bt zavora

Odgovor Napisal/-a Turbo »

pozdravljeni! mam eno vprašanje. na apn 6 mam bt vilce in seveda felne.... vido sem že posnetke,da gre komot na sprednjo kolo....ampak nwm v čem je fora da meni sprednja bremza neprime dovolj. disk je čisto vredu,in ni masten, ploščice so še kar dobre,lufta v ročki mislim da ni,kr je na koncu trda,ampak neprime glih tako kot mora!? vsakega nasveta bom vesel!LP iz MB
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: bt zavora

Odgovor Napisal/-a P Blade »

Probaj zadevo prezračit najprej-oz še bolje, menjaj olje za začetek.
Slika
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: bt zavora

Odgovor Napisal/-a Turbo »

zaj se je pojavil še problem...to se mi je do sedaj zgodilo ene 3x: en čas je bremzalo kar dobro,nato pa kot da bi luft prišel noter in ko sem zabremzau je bremza prjela samo malo,ročka pa je šla do konca noter,in potem je ni vrnilo za več kot polovico, do sedaj se mi je čez nekai časa vseeno vrnila sama in potem je spet še kar prijela bremza,ampak zaj je ostala na polovici in ne bremza skoro nič....sem zamenjal že olje,.....p.m :(
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
trobrzinc
zobnik
Prispevkov: 212
Pridružen: Pe Feb 19, 2010 9:01 pm
Kraj: bled

Re: bt zavora

Odgovor Napisal/-a trobrzinc »

mrbit se ti lajtnga napihne (če imaš gumijasto)
Don't take any shit from other people. You have your own.
_luke_
vplinjač
Prispevkov: 392
Pridružen: Sr Maj 05, 2010 7:20 pm

Re: bt zavora

Odgovor Napisal/-a _luke_ »

Ja, zna bit tudi zavorna cev že preperena in zdelana, tako da se tisti dlak tudi v njej zgubi. Po drugem problemu sodeč imaš v sistemu zrak...spurgiraj ter zamenjaj olje...hitra in poceni varjanta za prevert če je toto

LP
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: bt zavora

Odgovor Napisal/-a janim8 »

sm meu isti problem na CTX-u,isti zavorni sistem (grimeca) le da je lajtnga za ene slabih 20cm daljša,use dele sm temeljito spucou in prepihou,sestavu skup,dau notr novo olje,zavorni sistem prezračiu "ainliftou" kokr eni praujo in zavora še ni dobr prjela tok ku bi mogla,ko sm se pelou nekej časa in naredu ene 200km je blu pa že dost bulš in zavora tut blokira če dobr stisnš :D use je u tem da se morjo ploščice prilagodit površini diska,pod pogojom da si prepričan da u sistemu ni zraka je edin to možno ;) pa disk nesme bit mastn
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: bt zavora

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

od wurtha brake cleaner dela čudeze.

meni je slabo prijelo pa je blo milijonkrat ajnliftano pol sem pa z onim našprical pa počakal 5 minut da se je posušilo... komot sem se postavil na sprednjo kolo. razlog je bil da sem imel mastn disk pa ploščice.

pa previdno ker je ful vnetljivo... to so ble stoposto take fore pri požiglacu
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
butko
zobnik
Prispevkov: 166
Pridružen: Če Avg 27, 2009 1:58 pm
Kraj: Vrhnika

Re: bt zavora

Odgovor Napisal/-a butko »

jaz sem nekaj časa nazaj menjal olje na bt hidravliki, isti problem, ročka do konca šla bremzala pa za en k... moja teorija je taka da je v lajtngi oz hidravliki nekje skriva zrak, problem sem rešil tako da sem balanco ter motor nagnil na levo stran, čez noč je zrak prišel do rezervarčka, parkrat sem napumpal in videl mehurčke potem je blo pa vredu :)
Nije zdravo biti bolestan :)
mb1824
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Sr Jul 25, 2018 4:47 pm

Re: bt zavora

Odgovor Napisal/-a mb1824 »

Katero olje je za BT zavoro? Dot 3 ali 4?
domzi5
zažgan bat
Prispevkov: 90
Pridružen: To Feb 15, 2011 7:46 pm

Re: bt zavora

Odgovor Napisal/-a domzi5 »

dot 4 bo uredu
Odgovori