Hydroforming izdelava izpuhov

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Hydroforming izdelava izpuhov

Odgovor Napisal/-a macula »

aja, sej tako je izdelan juniorjev ror. Jaz sem mislil da te izpuhe štancajo oz hlandno problikujejo v matrikah in jih potem varijo skupaj, ker je izpuh popolnoma okrogel, tudi za 1mm ne odstopajo mere.
Sej če pri mojem odrežem in navarim krivino in cevko nakoncu bo kar vredu izpuhek :D
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Hydroforming izdelava izpuhov

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

če ti na nekaterih delih ne pride lepa oblika ko izpuh napihneš si pomagaj z brenarjem, s katerim segreješ del ki hočeš da se izboči bolj ven, seveda mora med tem biti izpuh pod neki pritiskom ne prevelikim.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Hydroforming izdelava izpuhov

Odgovor Napisal/-a macula »

ja vem, sem tudi to gledal, je dal na zrak 40psi pa grel. ampak tam kjer je ostro koleno nimam kaj čarat kot da naredim na novo z večjim radijem. povihalo ga je le na kontra konusu.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Hydroforming izdelava izpuhov

Odgovor Napisal/-a macula »

Evo še privarim cev ki gre na cilinder in izdelam prirobnico. Manjka še dušilec oz cevka. Ve kdo, kaj moram spremenit, če gre izpuh na lamota z junior portmapom?

edit: sem ga napihnil še enkrat, sedaj mere minimalno odstopajo. Recimo fi midsectiona bi moral biti 70mm. Sedaj je na mojem izpuhu ovalne oblike, fi je pa med 68-71mm tako da je zelo malo sfaljeno. Tudi na začetku je cev premera 29mm, ko pride do difuzorja je na 30mm, kao chimney effect :D
14022013429.jpg
14022013430.jpg
14022013431.jpg
14022013432.jpg
14022013435.jpg
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Hydroforming izdelava izpuhov

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Pohvalno zelo lepo ti je ratalo, jaz osebno če nebi napisal da si ga izdelal sam bi mislil da si ga kupil ker je zelo zelo podoben vsaj na sliki ;) le tako naprej
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Hydroforming izdelava izpuhov

Odgovor Napisal/-a golnar »

resnično odlično.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Hydroforming izdelava izpuhov

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Mogoče te še kontaktiram za izdelavo kakšnega izpuha ki ga bom potreboval za avtomatika z kitom :D
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Hydroforming izdelava izpuhov

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Super ti je uspelo ;)
Si mogoče pomislil, če bi naredil še kalup s pomočjo originalnega izpuha?
Lp, Maks
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Hydroforming izdelava izpuhov

Odgovor Napisal/-a macula »

kako misliš kalup, ker tukaj nisem uporabil nikakršnih kalupov. Izdelal sem samo risbo s pravilnimi merami, ki se potem skrčijo ko napihneš.

Če kdo rabi lahko izdelam, ma ne v prevelikih količinah, ker bo zdej spet šola :D več na ZS.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Hydroforming izdelava izpuhov

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Mislil sem, da bi v prihodnje naredil kalup da bi ga 'napihnil' po kalupu na točne mere :)
Lp, Maks
Odgovori