HOMOS m50

Predstavite nam svoj projekt
Zaklenjeno
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: HOMOS m50

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

A letos bo?zložimo eno mašinco pa gremo ;) bi šel še kdo?izgleda zanimivo.
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: HOMOS m50

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

nene motor daš tisti kot hočeš na kakršen okvir hočeš....ni pa samo ena dirka na leto ampak jih je več...
tomosatx50s
vplinjač
Prispevkov: 451
Pridružen: Če Jun 26, 2014 12:19 pm

Re: HOMOS m50

Odgovor Napisal/-a tomosatx50s »

@tomosfan a si bil že na dirki?
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: HOMOS m50

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

tomosatx50s napisal/-a:@tomosfan a si bil že na dirki?
ja sem bil ampak sem bil zadnji ker mi je motor deloval zelo slabo...izrabili so se obročki in ni šlo praw nikamor...prijatel je pa vodil par krogov potem so ga dva prehitela ki imata na fiftyu oz oxfordu motor od 85ke samo je zdej še neki napilu tako da letos bo zihr prvi :D če vas zanima več so slike na fb strani Aracing workshop
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: HOMOS m50

Odgovor Napisal/-a KVAS »

tomosfan napisal/-a:
tomosatx50s napisal/-a:@tomosfan a si bil že na dirki?
ja sem bil ampak sem bil zadnji ker mi je motor deloval zelo slabo...izrabili so se obročki in ni šlo praw nikamor...prijatel je pa vodil par krogov potem so ga dva prehitela ki imata na fiftyu oz oxfordu motor od 85ke samo je zdej še neki napilu tako da letos bo zihr prvi :D če vas zanima več so slike na fb strani Aracing workshop
Js si bom pa dons glavo umil. Pogovarjajta se po PS ne pa da v temi kjer je predstavljen motor nažigata off.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: HOMOS m50

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Na mopedu bo spet nekaj dodelav (izpuh, lamela, mogeče frgazar) Več v kratkem ;)
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: HOMOS m50

Odgovor Napisal/-a denso26 »

zankrzan napisal/-a:Na mopedu bo spet nekaj dodelav (izpuh, lamela, mogeče frgazar) Več v kratkem ;)
Kaj je pa za lamelo mišljen? A nimaš zdej vforce?
https://t.me/pump_upp
tomosfan
zariban cilinder
Prispevkov: 114
Pridružen: Pe Jan 20, 2012 11:32 pm
Kraj: Goriška Brda

Re: HOMOS m50

Odgovor Napisal/-a tomosfan »

KVAS napisal/-a:
tomosfan napisal/-a:
tomosatx50s napisal/-a:@tomosfan a si bil že na dirki?
ja sem bil ampak sem bil zadnji ker mi je motor deloval zelo slabo...izrabili so se obročki in ni šlo praw nikamor...prijatel je pa vodil par krogov potem so ga dva prehitela ki imata na fiftyu oz oxfordu motor od 85ke samo je zdej še neki napilu tako da letos bo zihr prvi :D če vas zanima več so slike na fb strani Aracing workshop
Js si bom pa dons glavo umil. Pogovarjajta se po PS ne pa da v temi kjer je predstavljen motor nažigata off.
No me veseli, če pa koga kaj zanima naj me kontaktira ;)
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: HOMOS m50

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

denso26 napisal/-a:
zankrzan napisal/-a:Na mopedu bo spet nekaj dodelav (izpuh, lamela, mogeče frgazar) Več v kratkem ;)
Kaj je pa za lamelo mišljen? A nimaš zdej vforce?
Ja, imel sem V force od gilere, že precej dotrajano, z narobnimi (neoriginalnimi) lamlami, uničenim venturi vložkom ipd. Sedaj mam pa praktično novo Vforce za minarelija :)
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: HOMOS m50

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Evo nova mašina. Vsis preko minarelli horizontal lamele Stage 6 Vforce. Lamelo sem probal obrniti čim bolj pravokotno na srednico cilindra, nekako kopirano tako kot imajo krosi. Ohišje je privarjeno na blok (varil je @kvas, reskala pa sva s @cerarjem). Cilinder bo ostal tak kot prej, v izdelavi je nov vložek za glavo, in nov izpuh. Izpuha sem se lotil sam, izdelava še ni najboljša, ampak s časoma bo (upam) bolje.
Prilagam še par slikc:
DSC_0507.JPG
DSC_0509.JPG
DSC_0510.JPG
DSC_0511.JPG
DSC_0513.JPG
DSC_0515.JPG
Mnenja, pohvale, graje, kritike dobrodošle ;)
Zaklenjeno