Gume za Alpino

Vse kar se tiče mopedov
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

Original gume so 16" 2.75 zadaj in 16" 2.50 spredaj, vendar so zelo gladke. Sem že malo iskal kje bi dobil kramparce istih dimenzij, pa nisem imel sreče. Zdaj se obračam na vas, če ima kdo doma ali če ve kje jih dobiti. Najraje bi tak profil, kot ga je imel ATX.

LP!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mirank napisal/-a:Original gume so 16" 2.75 zadaj in 16" 2.50 spredaj, vendar so zelo gladke. Sem že malo iskal kje bi dobil kramparce istih dimenzij, pa nisem imel sreče. Zdaj se obračam na vas, če ima kdo doma ali če ve kje jih dobiti. Najraje bi tak profil, kot ga je imel ATX.

LP!
zdej mal bol kramp so sava b8 ....
http://www.gumiz.com/katalog/index.php/ ... asc-5.html
zadnji orng kramp
http://www.gumiz.com/katalog/index.php/ ... c-e-5.html

spredaj nevem če bi spravu 2.75 gumo to bojo pa drugi povedal ... sam možno da zna ob kak blatnik ružit
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

Evo točno tako gumo rabim. Grem v ponedeljek iskat. Prosil bi koga, da mi pove kako bi se obnesla taka dimenzija spredaj, bi se drgnilo ali ne?
Kaj pa demnotaža in montaža gume, to lahko sam premenjam?
Uporabniški avatar
maatej
auspuh
Prispevkov: 819
Pridružen: So Dec 25, 2010 7:28 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a maatej »

za spredej sicer nism zihr ampak pomoje nebo drgnilo ker je itak blatnik dost visok postavljen..drugače boš mogu pa blatnik mal predelat :)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a tomosak »

mirank napisal/-a:Evo točno tako gumo rabim. Grem v ponedeljek iskat. Prosil bi koga, da mi pove kako bi se obnesla taka dimenzija spredaj, bi se drgnilo ali ne?
Kaj pa demnotaža in montaža gume, to lahko sam premenjam?
lahko sam premenjaš ja, sam rob pazi da ne boš dost polomu, pa z milnico maži, ene 80% milnce 20% vode, lahko pa tut samo milnco, zna bit res koristna za dol dobit in gor. Baje majo pa najnovejši alpinoti že TUBELESS gume, se pravi brez šlaufa z tesnilnim robom na gumi. Tk da to zna bit zelo koristno kot pa še z tistim šlaufom jebat se. Če pa ma šlauf, na koncu k boš gor imel napumpaj pa nekam vodo natoči pa not poglej če se bodo mehurčki ti delal da ti pušča da prej popraviš k pol k boš meu že gor. :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

Bom uporabil milnico ;)
Ker bo guma spredaj malenkost širša, mislim da ne bo nikamor drgnilo. Zgoraj do strehice je prostora neomejeno, pri strani pa gre na vsako stran z lahkoto prst vmes, tako da širina ne bo problem.
Bom sporočil, ko namontiram.
Uporabniški avatar
nejc124
predelana mašina
Prispevkov: 1530
Pridružen: To Sep 01, 2009 2:17 pm
Kraj: Stična

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a nejc124 »

take enduro gume ne boš dobil za tubeless feltne tk da boš najbrš mogu še šlavf kupt..vsaj tk sm jest naredu k ni prjela guma..mam isto gumo na svoji šterki ampak samo zadaj in sem zelo zadovoljen bom še kupil ko to znucam :D
Motociklizem = privilegij za izbrance.

Piješ merlot fukaš povsod,
piješ teran fukaš usak dan,
piješ CVIČK adijo tičk. ;D

http://www.youtube.com/watch?v=IqtT7ezvBKc


ce si sam pripravljas drva te dvakrat pogrejejo! ;)
mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

nejc124 napisal/-a:take enduro gume ne boš dobil za tubeless feltne tk da boš najbrš mogu še šlavf kupt..vsaj tk sm jest naredu k ni prjela guma..mam isto gumo na svoji šterki ampak samo zadaj in sem zelo zadovoljen bom še kupil ko to znucam :D
Ma ja, sej ni problem, bom kupil še dve zračnici. Kje si pa ti kupil take gume? Kakšne dimenzije imaš pa ti?
Jutri bom mal telefon obrnil in upam da tudi kupim že in namontiram 8-)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mirank
batzajla
Prispevkov: 43
Pridružen: Če Feb 23, 2012 9:59 pm

Re: Gume za Alpino

Odgovor Napisal/-a mirank »

Hvala ti! Jutri bom najprej poklical Nahtigal servis v Kranj, da mi pove kakšne gume ima on in kako je z zračnicami. Če ne bo imel on, bom poklical v Kamnik (link, ki si mi ga prilepil včeraj) in šel iskat, upam da ima na zalogi. Drugače pa mi ostane ta zadnja varjanta, torej naročanje na guma direkt.
Odgovori