Obnova Apn 6s

Koliko je kaka stvar vredna?
matiic
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Dec 16, 2012 11:45 pm

Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a matiic »

Koliko menite, da je vredna obnova apn 6s. Koliko bi računalni za delo?

Gre sicer za:
Demontaža, brušenje, kitanje, barvanje (s spreji), čiščenje vseh delov, sestavljanje.

V glavnem vse kar se tiče obnove, ciljam na delo (brez materijala).
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

100 EUROV Minimalno
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

matiic napisal/-a:Koliko menite, da je vredna obnova apn 6s. Koliko bi računalni za delo?

Gre sicer za:
Demontaža, brušenje, kitanje, barvanje (s spreji), čiščenje vseh delov, sestavljanje.

V glavnem vse kar se tiče obnove, ciljam na delo (brez materijala).
z spreji barvat je stran vržen dnar ... škoda karkol delat...
matiic
auspuh lager
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Dec 16, 2012 11:45 pm

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a matiic »

aljo69 napisal/-a:z spreji barvat je stran vržen dnar ... škoda karkol delat...
Se popolnoma strinjam, ampak lastnikova želja je bila takšna, ker je neke špreje že imel, sedaj smo dokupili še šprickit, lak in vse kar je potrebno. Tako, da se bom potrudil in s špreji pobarvat, da bo vsaj nekak zgledlo.

Sam tud ciljam nad 100€, samo me zanima kje je za vas tista meja.
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

matiic napisal/-a:
aljo69 napisal/-a:z spreji barvat je stran vržen dnar ... škoda karkol delat...
Se popolnoma strinjam, ampak lastnikova želja je bila takšna, ker je neke špreje že imel, sedaj smo dokupili še šprickit, lak in vse kar je potrebno. Tako, da se bom potrudil in s špreji pobarvat, da bo vsaj nekak zgledlo.

Sam tud ciljam nad 100€, samo me zanima kje je za vas tista meja.
Nevem kako mišljenje ma ta lastnik, vendar vsekakor ne trezno. Če hočeš vse razstavit, pol temeljito barvo zbrusit, potem nanos šprickita..in če razmišljaš da boš pol s sprejem barvo ki bo sprva sicer lepo zgledalo vendar ob kontaktu bencina in kakih kamenčkov takoj izgubilo obstoj je to najslabša naložba kaj lahko narediš.

Res, kot je Aljo reko brez veze sploh kaj delat.
Če je mel že za šprickit denar pol še naj reskira 25€ za barvo in trdilec pa bo skoraj večno.

Drugači pa glede cene..najbolje je, da si šteješ koliko ur boš delal. Ceno ure pa si sam izbereš, pa tako dobiš neko primerno vrednost.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a filius »

Cena barvanja pri ličarju, za APN 4 brez materiala je bla 170€, + material mislim da 40€ tako da ne ni poceni.

Je pa kokr so ti rekl, če misliš barvat s spreji bolj da ne začneš, pobarval in vsee boš, čez kao leto se bo pa začel luščit, pol ti bo pa še po možnosti lastnik težil, da si ti kriv, da si ti slabo naredil.

0.5L avtolaka, pride 20€, za pobarvat APN-a če mal šparaš, maš 2Dl dovolj, torej 10€, pa ne mi zdej rečt da je sprej cenejši, ker jih boš porabi več, pa komad je ziher 6-7€...

Vglavnem se ne splača niti ekonomsko.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a Turbo »

filius napisal/-a:Cena barvanja pri ličarju, za APN 4 brez materiala je bla 170€, + material mislim da 40€ tako da ne ni poceni.

Je pa kokr so ti rekl, če misliš barvat s spreji bolj da ne začneš, pobarval in vsee boš, čez kao leto se bo pa začel luščit, pol ti bo pa še po možnosti lastnik težil, da si ti kriv, da si ti slabo naredil.

0.5L avtolaka, pride 20€, za pobarvat APN-a če mal šparaš, maš 2Dl dovolj, torej 10€, pa ne mi zdej rečt da je sprej cenejši, ker jih boš porabi več, pa komad je ziher 6-7€...

Vglavnem se ne splača niti ekonomsko.
fak mate to neke cene :o :o samo za primerjavo: pred kratkim sem neso kompletnega pucha maxi popeskat (21€), popeskanega sem peljal k enemu privatniku ki prašno barva, vse sestavne dele mopeda,(razen feln) mi je na željeno barvo ,pobarval za pičlih 25€!!!!!! sepravi skupaj sem za peskanje+ prašno barvanje dau 46€ !!!! moped je kot nov,pobarvano v nulo, samo do konca še ga sestavim, barva je pa tako obstojna da jo s težavo popraskaš.... ;) res da je puch malo manjši, ampak razlika spet ni nevem kako velika.. LP
GOTOF JE!
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Pomoje bi ti kr isto računal ne glede na velikost mopeda.
sg1
zobnik
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Sep 26, 2010 5:22 pm
Kraj: LJ

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a sg1 »

Prašno barvanje je itak zakon. Peskanje + barvanje je tam 50 do 60 €, odvisno koliko je delov.
Ličarji imajo popolnoma neresne cene in me zlepa ne vidijo. Če je pa ravno sila (predvsem za kakšne nekovinske dele) se da pa v mešalnicah avtolakov tudi pravi dvokomponentni avtolak v sprayu dobit, ga po naročilu naredijo.
Najbolje ga je še isti dan porabit, po treh dneh je piksna samo še za v smeti... Tak spray je okoli 15 € za 4 dcl in je popolnoma odporen proti bencinu pa tudi mehansko je dosti bolj odporen (proti praskam) kot navadni.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Obnova Apn 6s

Odgovor Napisal/-a filius »

Problem je ponavadi, če so deli kaj stovčeni, in je potrebno kitanje, tu prašno barvanje odpade, oz. rečmo pri ATX-u plastike.S fotrom sva preštrihala že ene 10 mopedov. In ti povem da ni malo dela.

Npr prvi baltnik od ATX/CTX 80% teh blatnikov je počehih, da greš ti to popravit s poliestrom, nato daš v plast primer, pokitaš, in pobrusiš, ponavljaš dokler površina ni kakor se zagre, potem nanos špric kita, pobrusiš z vodo+vodobrusnim papirjem, in končno nanos barve ni ravno malo dela.

Zdej nej mi pa še nekdo reče da mi zjebane plastike od ATX-a poštriha pa porihta za 20€, ti jih prinesem za 10 atx-ov tole minuto. Sam vem da se večini za 20€ še s prstom nebi dal mignt.

Frend tu s foruma, raje nebom omenjal kdo točno, je dal barvat kompleten avto, ličarju, cena mislim da 700€, superugodno, ker so vsi hotl 1000€ in več. Da bi vi vidl kakšen avto je dobil nazaj, pomoje bi ga 5 letni otrok bolše poštrihu In model se mel za nekega super ličarja. Seveda ja. Cene so drage, in verjam da če hočeš kvaliteto boš pač plačal, drugače boš pa kmalu videl razliko, sploh ko pride prva zima.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori