Piaggio Ciao LMC

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Laura 69
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 24, 2010 8:39 pm
Kraj: Ljubljana

Piaggio Ciao LMC

Odgovor Napisal/-a Laura 69 »

Čeprav je na forumu večinoma Tomos in sem tudi sam dolgo let vozil Tomos Laure,naj predstavim svoj sedanji moped,ki ga uporabljam za vsakodnevno vožnjo v službo in ostale namene,tudi skupinske izlete na kakšne daljše relacije.

Zadeva ni popolnoma originalna,ker z voznimi lastnostmi nisem bil zadovoljen sem mojega Ciao-ta malo dodelal.
Piaggip Ciao-PX letnik 1981
motor - original z kitom Olympia D43
uplinjač -Dellorto 13/13 (diza 64)
air box - Malossi
izpuh - sito plus
variomat -Malossi
pnevmatike- Mitas M06 (16" X 2,25)

Kot sem že omenil mi prednji del mopeda v originalni verziji ne ustreza saj ima težišče preveč na zadnjem kolesu in je lega v ovinku precej slaba,zato sem uporabil Tomosove (avtomatik) vilice,ki sem jih skrajšal za 35mm, montiral balanco od gorskega kolesa in os sedeža nagnil naprej za 6-8 stopinj.Tako sem dobil nekaj več teže na prednjem kolesu in dosti boljše vozne lastnosti.
Parv tako nisem bil navdušen nad zavorami,zato sem dal obloge obnoviti z maso,ki je zelo mehka in zavore delujejo vsaj pol bolje kot originalne.

Na estetiko nisem gledal, zato je moj Ciao sive metalik barve, ki ni občutljiva na umazanijo, dodal sem še bočne torbe,ker imam večino časa seboj dežen kombinezon, pa še ostane prostor, da se brez problema ustavim v trgovini.
Moj Ciao ni "show bike" in ne "replica racerja", ampak navaden delovni konj(z malo boljšo mašinco), ki mi zelo lepo služi.

Žal sem z slikami samega mopeda bolj "švoh", ker so večinoma iz telefona.
93433890.jpg
91051880.jpg
89431242.jpg
kopija1.jpg
kopijaus.jpg
Laura 69
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 24, 2010 8:39 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Piaggio Ciao LMC

Odgovor Napisal/-a Laura 69 »

Za božička sem si kupil nov kit olympia D43,sedaj ga pa dodelujem,tako da bodo vse faze 8sesanje,pretok,bust in izpuh) usklajene kot mora bili.Mimogrede odpravljma še tovaeniške grobosti,pravzaprav si ne morem pomagati,da nebi iz zadeva istisnil malenkost več moči v mejah normale za cestno rabo.
Slika
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Piaggio Ciao LMC

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

dobr je ... čeprav balanca je pa čisto mimo ... jaz bi dal od avtomatika ...
Laura 69
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 24, 2010 8:39 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Piaggio Ciao LMC

Odgovor Napisal/-a Laura 69 »

Za božička sem si kupil nov kit Olympia D43,sedaj ga pa dodelujem,tako da bodo vse faze (sesanje,pretok,bust in izpuh) usklajene kot mora bili.Mimogrede odpravljma še tovaeniške grobosti,pravzaprav si ne morem pomagati,da nebi iz zadeve istisnil malenkost več moči v mejah normale za cestno rabo.

Slika

Uploaded with ImageShack.us

Malo predelave ne more škodit

Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Na ojnici je bilo nekaj odvečne teže,zato sem jo pobrusil in spoliral da zmanjšam možnost zareznrga učinka,drugače je pa gred originalna z podaljšanim sesanjem,ojnica je pa predelana na Tomosov sornični ležaj
Slika

Uploaded with ImageShack.us
Slika

Uploaded with ImageShack.us

Blok motorja bo z elektronskim vžigom in 12V napetostjo.Tu bo še nekaj težav,ker je bila elektrika od modela Grillo z žmigavci in stop lučjo,tko,da bom moral dodati še nekaj elektro elementov,da bom dobil enosmerni tok,ki nebo smel presegati 12V.V planu imam rasvetjavo na LED luči,upam,da bo uspelo.

Lp
Laura 69
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 24, 2010 8:39 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Piaggio Ciao LMC

Odgovor Napisal/-a Laura 69 »

aljo69 napisal/-a:dobr je ... čeprav balanca je pa čisto mimo ... jaz bi dal od avtomatika ...
Tudi to sem probal pa je bila previsoka za mene preveč choperska,poiskusiti moram še balanco od Tomos 15 ali 14.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Piaggio Ciao LMC

Odgovor Napisal/-a Pich »

Zanimiv bat.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Laura 69
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 24, 2010 8:39 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Piaggio Ciao LMC

Odgovor Napisal/-a Laura 69 »

Po dolgem času mi je uspelo iz mojega Ciao-ta (LMC) nadgraditi za potrebe nabave v vročih dneh ko mi v avto ne paše sesti, mogoče bom zadevo uporabil za naše CRT srečanje na Kolpi (Adlešiči).
Od sedaj je moj Ciao po potrebi "Šlepar".
Zadeva je za enkrat v testni fazi,zato še ni pobarvana.
Za gradnjo sem uporabil 20 X 50 železne profile, Ciao prednje vilice, kolo od medicinskega vozička, snemljivi kovčki Givi 45 (2X) in volanski kardan Toyota. Manjka mi še varovalna veriga priklopa,blatnik in zadnja luč.

Pričakoval sem težave pri ciklistiki a se prikolica na cesti obnaša presenetljivo dobro.Da imam za seboj prikolico čutim pri hitrosti do 15 km/h in če zares ostro zavijam,pri višji hitrosti pa je ne čutim in panično pogledujem nazaj če je še za menoj.

Za enkrat zgleda takole :
v9ui.jpg
44pl.jpg
8vt8.jpg
ke35.jpg
85jg.jpg
Laura 69
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 24, 2010 8:39 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Piaggio Ciao LMC

Odgovor Napisal/-a Laura 69 »

Prikolica je prestala test na relaciji Ljubljana-Adlešiči-Ljubljana, kar pomeni 120 km v eno smer.
Ciklistika je odlična tudi na slabših cestah, v ovinek grem enako hitro kot samo z mopedom, skratka prikolico čutim samo pri nižjih hitrostih in pri bočnem vetru občutim pozibavanje zadnjega dela mopeda, kar gre na račun Ciaove "švohne" konstrukcije zadnjega dela (prtljažnika).
Zadeva je kar uporabna saj imam na prikolici 2 X Givi kovčka (vsak po 42L) tako da letos na našem tradicionalnem srečanju (Kolpa 2013) nismo imeli težav z prevozom hrane in pijače ker smo večino stlačili v prikolico nekaj pa so peljali tudi drugi člani CRT-ja.
Od sedaj naprej ne bom več potreboval v vročih dnevih z avtom v trgovino :D
ykhf.jpg
u3ln.jpg
fww9.jpg
wvge.jpg
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Piaggio Ciao LMC

Odgovor Napisal/-a golnar »

O pa se je laura oglasu :) sm na kolpi vidu tole stvaritev in moram rečt da je dobra pogruntavščina, predvsem pa res uporabna.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Laura 69
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 24, 2010 8:39 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Piaggio Ciao LMC

Odgovor Napisal/-a Laura 69 »

O živjo,Mogoče se naslednje leto srečamo na Kolpi,upam da bo do takrat prikola že pobarvana :D
Odgovori