tomos specijalke vprašanja

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
slc 15
auspuh lager
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe Mar 04, 2011 8:22 pm

tomos specijalke vprašanja

Odgovor Napisal/-a slc 15 »

mene zanima kako in kaj z 6 prestavo ... kje jo dobiti in ali se da kaj predelati menjalnik oz kaj homemade narediti==??
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: tomos specijalke vprašanja

Odgovor Napisal/-a cerar »

brez zamere, ampak je o tem že dost napisan, da bi pa kdo to spravu v realnost, ga pa ni junaka ;)
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: tomos specijalke vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pich »

slc 15 napisal/-a:mene zanima kako in kaj z 6 prestavo ... kje jo dobiti in ali se da kaj predelati menjalnik oz kaj homemade narediti==??
Homemade se ne da narediti nič, to so orodjarska dela.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
Pukovnik
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 10:39 pm
Kraj: Podravski Koridor

Re: tomos specijalke vprašanja

Odgovor Napisal/-a Pukovnik »

Zdravo!



6. prestavo ponujajo v trgovini ''frco-moto''


Zadeva je takšna, da ''baje'' bi moral vse prestave pobrusit oz stanjšat za nekje 1-2mm in na tisti osi, ki ima 5 prekatov nekako naredit še dodatni prekat (če se ne motim). Tako nekako mi je bilo razloženo. Tudi kakšen ler med brzino bi potem moral spustiti. Sicer je pa tale os ki ima 5 prekatov zelo trd material. Zadevo bi moral naredit nekdo profesionalno.


Je pa cena okoli 30eur.. za zobnik.


Vendar pa Tomos, bojda nima vredu prestavnega razmerja. To se jaz sicer najbolj ne spoznam ampak sem dosti o tem slišal-čital. Motor bi moral biti kr poskočen, da bi ti ta 6 dejansko prišla v poštev, razen mogoče z standard oz. krajšimi prenosi.
>> T'PoWer <<
danijel_16
zobnik
Prispevkov: 206
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 11:36 pm
Kraj: Ptuj - Haloze

Re: tomos specijalke vprašanja

Odgovor Napisal/-a danijel_16 »

30€ za oba zobnika ;)
baje se pozna za slabih 10km/h pri končni, če maš res neko profi predelavo :P
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: tomos specijalke vprašanja

Odgovor Napisal/-a akasa »

Pukovnik napisal/-a:Zdravo!



6. prestavo ponujajo v trgovini ''frco-moto''


Zadeva je takšna, da ''baje'' bi moral vse prestave pobrusit oz stanjšat za nekje 1-2mm in na tisti osi, ki ima 5 prekatov nekako naredit še dodatni prekat (če se ne motim). Tako nekako mi je bilo razloženo. Tudi kakšen ler med brzino bi potem moral spustiti. Sicer je pa tale os ki ima 5 prekatov zelo trd material. Zadevo bi moral naredit nekdo profesionalno.


Je pa cena okoli 30eur.. za zobnik.


Vendar pa Tomos, bojda nima vredu prestavnega razmerja. To se jaz sicer najbolj ne spoznam ampak sem dosti o tem slišal-čital. Motor bi moral biti kr poskočen, da bi ti ta 6 dejansko prišla v poštev, razen mogoče z standard oz. krajšimi prenosi.
po moji logiki je ta "6." prestava mišlena namest 5. ;) če bi šou brust vsako prestvo za 1-2mm bi lahk kupo sam še nove zobnike ker ti zadeva nebi šaltal k treba (vrjetno spoh nebi meu lera... kako prestavo bi obrnlo v prazno......) Pa pr tej "6." prestavi tut ni najbol poštudirano razmerje (28-28)
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: tomos specijalke vprašanja

Odgovor Napisal/-a cerar »

1. prestava gre ven ter se ta doda kot 5.
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: tomos specijalke vprašanja

Odgovor Napisal/-a golnar »

kot je cerar napisal, ta zobnika (kao)6. prestave se uporabita v 5 stopenjskem menjalniku, in sicer tako da se 1. brzina odstrani! tako da je potem plac za novo 5. razmerje ni najbolse, ni pa spet ravno slabo. za hoby je uredu.
PS: ta menjalnik brez lera med zobniki ne laufa! beri: zariba
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
Fakircek
zariban cilinder
Prispevkov: 129
Pridružen: So Maj 05, 2012 10:18 am
Kraj: Idrija

Re: tomos specijalke vprašanja

Odgovor Napisal/-a Fakircek »

Problem je ker je zobnik te 6 ste prestave na frčo moto že ožan tako da je treba potem mal več prilagajat.Glede fol je pa tako da če nardiš uredu maš še zmeraj use fole not samo use brzine na gredi so okol 8,8-9,3mm široke.
Razmerje majo pa tomosi sm med 1 pa 2 brzino sfaleno druga so še kar.
Odgovori