Motorke

škropilnice, izvenkrmni motorji ipd.
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Motorke

Odgovor Napisal/-a Tadi »

mi mamo tud eno staro stihl :)
Sem pa našel tudi svečke bosna za motorke Tomos-Husquarna
Uporabniški avatar
maxbond1995
glava cilindra
Prispevkov: 568
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 3:05 pm
Kraj: Šempeter pri Gorici

Re: Motorke

Odgovor Napisal/-a maxbond1995 »

Danes sem jo tudi jaz našel na podstrešju, Tomos-Husqvarna 650, ki je dolga leta oskrbovala našo peč na drva (dokler smo jo še imeli). Je pa res težka, če jo primerjaš z sodobno motorko.
Lp, Maks
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Motorke

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Nevem kva vsi jamrate, da so 650ke težke...moja 650 je prod tastari STIHL 045 perešček, mogoče je pri njej le ergonomija mal sfalena. Primerjava z modernimi žagami je pa itak paradoks. Aja pozabu sm oment to, da je v 30tih letih dala že ogromne količine lesa skoz+fotr je bajto z njo postavu pa je VSE še prvogradnja :) kvalitetno olje pa pije šele zadnjih 5-6let.
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Motorke

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Evo, dans smo novo streho delal in je mel majster 650-ko :) Proti naši štilarci (mislim da 045) je lahka ko perešček :P
anjan
auspuh lager
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:28 am

Re: Motorke

Odgovor Napisal/-a anjan »

kolko jas vem je pri teh motorkah zelo malo ali pa nič Tomosovega. So jih samo sestavljali iz izdobavljenih delov. So pa zelo kvalitetne. Obstajajo tudi novejši modeli...
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Motorke

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

V poduk neukim!!!
Husqarna izdeluje praktično najboljše žage na svetu. Iz njene tovarne gredo za Ameriški trg zelo kvalitetne motorne žage YONSERED.
Sicer je pa daleč najboljša motorna žaga , ki jo uporablja večina gozdarjev 340xp, 345xp, 365 xp. Vse te žage so namenjene profesionalcem.
Uporabniški avatar
PiZdeK6_
mašina
Prispevkov: 1489
Pridružen: Sr Feb 03, 2010 5:31 pm
Kraj: Poljčane- Rogaška slatina

Re: Motorke

Odgovor Napisal/-a PiZdeK6_ »

z očetom sma lani kupila 365 xp in to je res zverina da te kap, drugače pa imamo že husqvarno eno 25 let staro in še zdaj gre, tak da res svaka čast.
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Motorke

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

no ker vidim da je tema že odprta bi vas vprašal za mnenje...

naša 770ka ni delala in je "vaški mojster" nanjo namestil cilinder od 650ke....in pač to ni blo to in sm od prijatelja dobil rabljen cilinder za 770....no in motorka je razžagala kar nekaj metrov drv in par dni nazaj je prvo nekaj trokirala, potem je začela težko vžigat in nato sploh ni...menjali svečko ampak iskra dobra, za preiskusit če ferg zafrkava smo v cilinder nalili malo mišele ampak ni vžgala...zdelo se mi je čudno in zato sm zdru cilinder....cilinder je znotraj cel popikan z luknicami ki jih s prstom občutiš! kaj je to? je mogoče da je pojedlo že cel nikasil in je prišlo do aluminija? v glavnem bat je kot nov obročki tudi...


če ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bil vzrok za to na plan z idejami....

hvala v naprej
Odgovori