Punto 1.9 jtd

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
technoboy
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Če Maj 10, 2012 4:39 pm

Punto 1.9 jtd

Odgovor Napisal/-a technoboy »

Da še tukaj predstavim. 1.9 jtd v originalu 80km sedaj ko je čipan pa dobrih 110. Je pa pri tem avtu velik plus teža zato mi kolega z golfom 4 čipanim na 150km ni mogel pobegniti :). Je pa še spuščen z apexi (zaenkrat sem še zadovoljen čeprav nobeden ne hvali teh fedrov...) in pa tršani amortizerji. Sem pa z avtom izredno zadovoljen tudi s porabo, ki gre brez problema tudi pod 5l. Je pa to že moj drugi punto hehe.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Pa še slikca prejšnega 3vratnega 1.2 bencinarja
Slika
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: Punto 1.9 jtd

Odgovor Napisal/-a buhti »

Zdravo, kr uredu zgleda no. Sicer ni čist moj okus, ampak za pogledat je. Drgač pa ja, te motorji so odlični! Samo redni servisi in ti bo še dolgo služu. O porabi pa sploh nimaš kej za rečt, ker je res nizka! ;)

Edin kar mi je velik minus pri teh puntotih (tudi zarad tega ga nisem nikol kupu), je to da je na fertik grda notranjost! :x

Glede golf 4ke, če je original 110/101km ali 105km, je tvoj kolega mal pretiravu s telimi 150hp ;)

Kok kg pa ma tale puntič? 1000kg?...
Slika
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: Punto 1.9 jtd

Odgovor Napisal/-a macula »

Golf 4 1.9 TDI je 90km
TDI je 105 (neki edišni so 110)
TDI je 135
TDI pa 150
in tistga s 135 kot sem ga imel jaz komot čipiraš na 150+ konjev. z 150 konji se ga da pa na 180.

Se opravičujem če sem se zmotil 5 konjev gor pa dol.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Punto 1.9 jtd

Odgovor Napisal/-a Pich »

Tvoj kolega je slab voznik, če ti ni mogel pobegniti. Mojih 150 konjev bi te pustilo daleč, daleč zadaj.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Punto 1.9 jtd

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

kot je macula povedal... dober kolega od tastarega dela na porsche in čipira avte.. mašina 1.9 Tdi se lahko čipa ŠE tovarniško na max 180 konjev je pa to že meja.. dajo se celo brez problema na 200 konjev je pa zato tudi pol uničevanje motorja in slabšanje njegovega delovanja .. takle motor zdrži do generakle okoli 30.000 km pa še to je vprašanje da kaj prej ne odpove :)
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Punto 1.9 jtd

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

dej ne streli neumnosti, čip, pa boš imel do generalke 30k km :roll:
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Punto 1.9 jtd

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

lep je, samo je še vseen fiat. Pa brez zamere in veliko varnih kilometrov.
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Punto 1.9 jtd

Odgovor Napisal/-a Whbund »

zanek46 napisal/-a:kot je macula povedal... dober kolega od tastarega dela na porsche in čipira avte.. mašina 1.9 Tdi se lahko čipa ŠE tovarniško na max 180 konjev je pa to že meja.. dajo se celo brez problema na 200 konjev je pa zato tudi pol uničevanje motorja in slabšanje njegovega delovanja .. takle motor zdrži do generakle okoli 30.000 km pa še to je vprašanje da kaj prej ne odpove :)
Ne serji. Očitno je da nimaš pojma kaj govoriš.
technoboy
batzajla
Prispevkov: 27
Pridružen: Če Maj 10, 2012 4:39 pm

Re: Punto 1.9 jtd

Odgovor Napisal/-a technoboy »

Hehe sem vam pa dal misliti s to primerjavo z golfom. To da je fiat me niti malo ne moti. Dokler sem študent je prav super avto skoraj zastonj za vzdrževanje. Pa punto sploh ni slab avto glede nato, da sem prejšnjega imel 2 leti in sem ga več ali manj skoz tiščal sploh čez ovinke, ker je bil res gokard in nisem menjal pravzaprav nobene stvari razen rednih servisov in pa športnih vzmeti samo to sem mnjal zaradi sebe, ne ker bi bile original zanič hehe pa sem avto naprej prodal še vedno v odličnem stnaju brez napak. Delam pa z avtom tako kot je treba in nisem nikoli tiščal mrzlega in podobnih bedarij. Teža pa je okrog 1000kg. Golf je bil original 116km sedaj čipan pa je na 150, ker je bil na valarjih tako da ne govorim bedarij. Je pa res da verjetno nekaj naredijo tudi 19 col feltne.
Pich tvoj colt me res pusti zadaj ampak teh tvojih 150km je precej bolj divjih kot v golfu. Tale punto pa ima od 0-100 dobrih 8s kar se mi ne zdi slabo za tole glede na to, da je imel original čez 12.
Zdaj pa pljuvajte naprej, če vam paše se sploh ne obremenjujem sprejmem kakaršnekoli komentarje ;)
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: Punto 1.9 jtd

Odgovor Napisal/-a Pich »

technoboy napisal/-a:Hehe sem vam pa dal misliti s to primerjavo z golfom. To da je fiat me niti malo ne moti. Dokler sem študent je prav super avto skoraj zastonj za vzdrževanje. Pa punto sploh ni slab avto glede nato, da sem prejšnjega imel 2 leti in sem ga več ali manj skoz tiščal sploh čez ovinke, ker je bil res gokard in nisem menjal pravzaprav nobene stvari razen rednih servisov in pa športnih vzmeti samo to sem mnjal zaradi sebe, ne ker bi bile original zanič hehe pa sem avto naprej prodal še vedno v odličnem stnaju brez napak. Delam pa z avtom tako kot je treba in nisem nikoli tiščal mrzlega in podobnih bedarij. Teža pa je okrog 1000kg. Golf je bil original 116km sedaj čipan pa je na 150, ker je bil na valarjih tako da ne govorim bedarij. Je pa res da verjetno nekaj naredijo tudi 19 col feltne.
Pich tvoj colt me res pusti zadaj ampak teh tvojih 150km je precej bolj divjih kot v golfu. Tale punto pa ima od 0-100 dobrih 8s kar se mi ne zdi slabo za tole glede na to, da je imel original čez 12.
Zdaj pa pljuvajte naprej, če vam paše se sploh ne obremenjujem sprejmem kakaršnekoli komentarje ;)
Hja, moji konji so mustangi. :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori