ctx-metanje iz brzine?!

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

ctx-metanje iz brzine?!

Odgovor Napisal/-a lucija »

pozdrav!moja ctx mašina je naredila že 2000km..v tem času mi je dvakrat pojedla sklopko.. v prvo je vzmeti na eni strani bolj dvignilo in je sklopka drsala ob zobnik..zamenjal sem in dal novo sklopko..vozim cca 600km in mi mašino popolnoma ustavi..sklopko je zobnik tako zdrsal da sta mi dve vzmeti končale v prafaktorjih+menjalnik ni hotel več delat..podrem mašino-zobniki vsi celi,vilice menjalnega mehanizma ok le na strani kjer je sklopka je spodnje železce zmaknjeno z mesta(dve železci sta eno nad vzmetjo in pod njo)..sestavim motor zakurbljam-zakurblja težje kot prej-probam peljat v prvo brzino gre ko hočem dat v višjo meta iz brzine..gre v brzino, ko dam malce gasa vrže ven..
končno dve vprašanji:zakaj mi tolk požira sklopke(imam 4-lamelno sklopko od apn-atxa in v mašini apn-atx prenose)
zakaj mi meta iz brzine?
upam da ima kdo podobno izkušnjo

hvala za pomoč
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: ctx-metanje iz brzine?!

Odgovor Napisal/-a filius »

Zakaj ti tako žre sklopke res nimam pojma, saj bi moralo zdržati dalj časa... Glede metanja iz prestave, ja pa lahko več stvari, nepravilno podložena pogonska gred, izrabljena kajla... Najbolje da vse šenkrat lepo podereš, spucaš, pregledaš če je pravilno sestavljeno, če je kaka stvar poškodovana... Pa pač zrihtaš...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
jdivja2
glava cilindra
Prispevkov: 570
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 8:52 am
Kraj: Negova

Re: ctx-metanje iz brzine?!

Odgovor Napisal/-a jdivja2 »

lahko ti jo žre zato ker ni podložena in drsa od zobnik probaj jo podložit
največja štajerska laž je To še spijemo pa gremo
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: ctx-metanje iz brzine?!

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

ma kakšno podlaganje sklopke prosim te :S
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: ctx-metanje iz brzine?!

Odgovor Napisal/-a filius »

klemenm2 napisal/-a:ma kakšno podlaganje sklopke prosim te :S
Čisto prav je napisal...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: ctx-metanje iz brzine?!

Odgovor Napisal/-a P Blade »

Oziroma taveldzga zobnika (podlaganje), na primarni piramidi.
Sklopko morš mal natunat: 6 potisnih fedrov, da ne drsi.
Drugo, kar je kapitalna napaka, zadnja lamela vleče po alu telesu sklopke in svinja olje, daj vmes še eno tlačno ploščo, in rešiš problem drsenja sklopke (močna mašina) in pacanje olja.
Poglej uni dve plošči, ki jih razrivajo fedri, da ni kakšna požrta (čez sta 2 kajli, in se radi prežreta skozi material, in sklopko potem krivo potegne).
Za metanje iz brzin: poglej če ni prestavna kajla preveč 'sprana', če si pri sestavi zobnike prov not dal in ne smejo met preveč aksialnega lufta na gredi, ko je sestavljena stvar. Pa tud cela gred ne sme met isto lufta aksialno (to preveriš s potegom pogonskega verižnika zunaj že, kolk ima lufta ven-not v bloku, jz nardim da ma max 0,5mm).
Slika
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: ctx-metanje iz brzine?!

Odgovor Napisal/-a lucija »

P Blade napisal/-a:Oziroma taveldzga zobnika (podlaganje), na primarni piramidi.
Sklopko morš mal natunat: 6 potisnih fedrov, da ne drsi.
Drugo, kar je kapitalna napaka, zadnja lamela vleče po alu telesu sklopke in svinja olje, daj vmes še eno tlačno ploščo, in rešiš problem drsenja sklopke (močna mašina) in pacanje olja.
Poglej uni dve plošči, ki jih razrivajo fedri, da ni kakšna požrta (čez sta 2 kajli, in se radi prežreta skozi material, in sklopko potem krivo potegne).
Za metanje iz brzin: poglej če ni prestavna kajla preveč 'sprana', če si pri sestavi zobnike prov not dal in ne smejo met preveč aksialnega lufta na gredi, ko je sestavljena stvar. Pa tud cela gred ne sme met isto lufta aksialno (to preveriš s potegom pogonskega verižnika zunaj že, kolk ima lufta ven-not v bloku, jz nardim da ma max 0,5mm).
hvala za nasvet..kar sem pri obeh sklopkah opazil je isti defekt da je zgornja plošča med katere so stisnjene vzmeti požrta od zobnika sklopke (v notranjosti-zunanji tavelik zobnik pa posledično požira obroč na zgornji strani)-pa sem si mislil da bi rabil močnejšo oz ojačano tole zgornjo ploščo-je že kdo sprobal kaj takega?

pri podlaganju raznih osi pa tole vprašanje:imam pri vseh gredeh(pogonskeaga verižnika, pretičnega mehanizma in kurblja) več ko t1mm lufta ven in noter ko preverim od zunaj..je to preveč?kje naj podlagam vse notanje osovine?pri ležajih na desni strani?
hvala še enkrat
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: ctx-metanje iz brzine?!

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

filius napisal/-a:
klemenm2 napisal/-a:ma kakšno podlaganje sklopke prosim te :S
Čisto prav je napisal...
od kdaj se podlaga tudi sklopka?
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: ctx-metanje iz brzine?!

Odgovor Napisal/-a lucija »

sej ni slaba ideja podložit tudi skloplko, da se ne približa tavelikemu zobniku in se ne uničuje..oziroma podložit os na kateri se nahaja piramida s tavelikim zobnikom na levi strani blokov pri ležaju in s tem odmakniti tavelik zobnik od telesa sklopke..kaj pravite?
flyboy
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: So Mar 27, 2010 5:19 pm

Re: ctx-metanje iz brzine?!

Odgovor Napisal/-a flyboy »

lucija napisal/-a:sej ni slaba ideja podložit tudi skloplko, da se ne približa tavelikemu zobniku in se ne uničuje..oziroma podložit os na kateri se nahaja piramida s tavelikim zobnikom na levi strani blokov pri ležaju in s tem odmakniti tavelik zobnik od telesa sklopke..kaj pravite?
tako sem jaz naredil. Os piramide sem podložil na notranji strani, tam odznotri pri mašini pri ležaju.
Odgovori