Puch Ponyexpress ne vleče

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Mehanik
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Avg 28, 2011 12:51 am
Kraj: Litija
Kontakt:

Puch Ponyexpress ne vleče

Odgovor Napisal/-a Mehanik »

Živjo!

Konec julija sem se spravil obnavljat mojega ''zmahanega'' ponyexpressa. Šel par dni nazaj sem zadevo zaključil. Moped je preden se ga razstavil letel ko sneta sekira. Med obnovo se nisem mašine popolnoma nič dotikal. Sedaj pa je nekaj trokiral in ni vlekel, elektrika je prebijala na kapici, platine so bile zvite. Sem ga peljal k majstru in je potrebno zamenjal. Sedaj moped ne trokira več, laufa lepo vendar ko dodam gas, ga samo zamori. Očistil sem izpuh, dušilec, uplinjač, ... Kaj bi lahko bilo še narobe?? :cry:
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Puch Ponyexpress ne vleče

Odgovor Napisal/-a guma »

če ga zaduši in če si očistil uplinjač pol je premala diza ali prevelika da ga zamori ko dodaš gas ;) . LP
Uporabniški avatar
Mehanik
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Avg 28, 2011 12:51 am
Kraj: Litija
Kontakt:

Re: Puch Ponyexpress ne vleče

Odgovor Napisal/-a Mehanik »

Diza je originalna (64). Pozabil sem se napisat da se greje prevec... Lp
guma
vplinjač
Prispevkov: 332
Pridružen: Sr Apr 25, 2012 9:23 pm
Kraj: okolica kamnika

Re: Puch Ponyexpress ne vleče

Odgovor Napisal/-a guma »

Mehanik napisal/-a:Diza je originalna (64). Pozabil sem se napisat da se greje prevec... Lp
si bat kej bogledal, obročke, cilinder da ni slučajno prekret ?
Uporabniški avatar
Mehanik
batzajla
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne Avg 28, 2011 12:51 am
Kraj: Litija
Kontakt:

Re: Puch Ponyexpress ne vleče

Odgovor Napisal/-a Mehanik »

Cilinder ni pregret, sem pogledal. Kaj pa bi lahko bilo z batom in obrocki?? Hvala in lp
Jule
batzajla
Prispevkov: 45
Pridružen: So Okt 31, 2009 3:21 pm

Re: Puch Ponyexpress ne vleče

Odgovor Napisal/-a Jule »

Poglej če je filter dobro montiran na uplinjač in če je uplinjač dobro prišraufan na cilinder, sicer je lahko tudi predvžig kriv.

Pony express se ne more pregret ker ima aluminijast cilinder.
Ledy
kriva felna
Prispevkov: 71
Pridružen: To Maj 17, 2011 1:25 pm

Re: Puch Ponyexpress ne vleče

Odgovor Napisal/-a Ledy »

Dobro preveri kakšno mešanico imaš. (priporočam 4% čeprav nekateri prisegajo na 2, ampak zih je zih) to v glavnem bi bil lahko razlog za pregrevanje. Kar se pa morjnja tiče, je pa tako, ko sem jaz obnavljal motor svojega expressa sem imel tudi notri 64 dizo, pa vendar ga je morilo. tako, da sem jo povečal na okoli 65 in sedaj dela normalno, in je delala na prvotnem expressu in na še enem drugem expressu ter tudi na puch maxiju. Tako, da če ga zamori povečat dizo, če pa motor "grgra" (podobno delajo razni avtomaiki, pod polnim gasom, ko še niso ogreti) imaš pa preveliko dizo. Sicer pa poizkusi dat gas do konca pri napol odprtem zaugu, če bo tako delal bolje, imaš premajhno dizo ali posledično preveč zraka.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5234
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Puch Ponyexpress ne vleče

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

Jule napisal/-a:Poglej če je filter dobro montiran na uplinjač in če je uplinjač dobro prišraufan na cilinder, sicer je lahko tudi predvžig kriv.
to bi jst prvo preveru, če use dobro tesni in pol predvžig
meni je apn6 zamorilo(če si dal gas do konca) pa sm menjal dize in use okol ferga pa nakoncu je biu kriv predvžig :D
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Puch Ponyexpress ne vleče

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Jule napisal/-a:Pony express se ne more pregret ker ima aluminijast cilinder.
Če ga veliko obremenjuješ pri majhni hitrosti ga čist kamot pregreješ... Na prisilcu pa se ti to ne more zgodit.
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Odgovori