podlaganje apn mašnie

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
frčoman
zobnik
Prispevkov: 202
Pridružen: Sr Okt 12, 2011 9:42 pm
Kraj: Knežak

podlaganje apn mašnie

Odgovor Napisal/-a frčoman »

no men je ribnla šterka in morm zamenat gred sm že use razstavu not sm pustu sam piramido in pa menjalne vilce neke podložke sm pustu gor in vem kako ene 2 podložke so pa padle z nevem ki . kako nej vem kok podložk pride kam sm gledou neke načrte pa ne kaže nč.
frčo is the best :D
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: podlaganje apn mašnie

Odgovor Napisal/-a dolinar »

frčoman napisal/-a:no men je ribnla šterka in morm zamenat gred sm že use razstavu not sm pustu sam piramido in pa menjalne vilce neke podložke sm pustu gor in vem kako ene 2 podložke so pa padle z nevem ki . kako nej vem kok podložk pride kam sm gledou neke načrte pa ne kaže nč.
to je odvisno od mašine kolk podložk rabiš. podložiš pač tko da ni nobenga lufta nikjer.
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
n8boy
batzajla
Prispevkov: 28
Pridružen: Po Okt 18, 2010 7:35 pm
Kraj: Bled

Re: podlaganje apn mašnie

Odgovor Napisal/-a n8boy »

lufta more biit lih tolk da se gredi za malenkost premikajo, tok da čutš če z roko probaš premikat, ker če bo tko podložen da ne bo lufta se ne bo dobr vrtel in bojo aksialne sile na ležaje prevelike...posledično bojo šli še ležaji
najlaži pa zlo natančn se da z šublrjam (kljunastim merilom) pomert.
Automatsko Paljenje Nogom 6 puta Snažno
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: podlaganje apn mašnie

Odgovor Napisal/-a dolinar »

n8boy napisal/-a:lufta more biit lih tolk da se gredi za malenkost premikajo, tok da čutš če z roko probaš premikat, ker če bo tko podložen da ne bo lufta se ne bo dobr vrtel in bojo aksialne sile na ležaje prevelike...posledično bojo šli še ležaji
najlaži pa zlo natančn se da z šublrjam (kljunastim merilom) pomert.
no sej nism mislu da nabašeš podložke. pač tolk da ni lufta. itak se pol še mal "obrabi" k laufa par ur. (tko prav filius :D)
Janim8 počivaj v miru.
frčoman
zobnik
Prispevkov: 202
Pridružen: Sr Okt 12, 2011 9:42 pm
Kraj: Knežak

Re: podlaganje apn mašnie

Odgovor Napisal/-a frčoman »

sej to pogledaš tko kok je lufta ko daš skupej bloka. zdej me pa še šalca od sklopke zanima kako pridejo podložke use podložke vem kam grejo edino 2 so mi ušle in nevem kje ena za pod šalco ena pa nvem
frčo is the best :D
robivitez
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 2:13 pm
Kraj: Dobrna texas

Re: podlaganje apn mašnie

Odgovor Napisal/-a robivitez »

Počasi bom sestavljal APN4 motor z dodano 5. prestavo. Za koliko je ponavadi potrebno podložiti gred z prestavami? Je normalno, da je ene 4-5 mm lufta za podložit?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: podlaganje apn mašnie

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

robivitez napisal/-a:Počasi bom sestavljal APN4 motor z dodano 5. prestavo. Za koliko je ponavadi potrebno podložiti gred z prestavami? Je normalno, da je ene 4-5 mm lufta za podložit?
Gred podložiš toliko, da ima malenkost leufta levo in desno, glih toliko da čutiš na roko, pol pa zobnike toliko, da jih ne špana ko daš skup bloke, se morajo lepo zvrteti, jaz imam tudi med zobniki malenkost lufta, da lepo zletijo pa nimam nobenih težav do sedaj, pa imam tako narejene 4 motorje.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: podlaganje apn mašnie

Odgovor Napisal/-a filius »

robivitez napisal/-a:Počasi bom sestavljal APN4 motor z dodano 5. prestavo. Za koliko je ponavadi potrebno podložiti gred z prestavami? Je normalno, da je ene 4-5 mm lufta za podložit?
0.5mm lufta... More bit ravno toliko da ima še luft, ne sme biti pa preveč podloženo...
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
robivitez
kriva felna
Prispevkov: 61
Pridružen: Ne Mar 25, 2012 2:13 pm
Kraj: Dobrna texas

Re: podlaganje apn mašnie

Odgovor Napisal/-a robivitez »

Narobe smo se razumeli. Brez podložk je 5 mm lufta. Mene zanima, ali je to normalno, ali sem jaz kaj narobe sestavil. To vem, da je potrebno teh 5 mm podložit.
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: podlaganje apn mašnie

Odgovor Napisal/-a filius »

robivitez napisal/-a:Narobe smo se razumeli. Brez podložk je 5 mm lufta. Mene zanima, ali je to normalno, ali sem jaz kaj narobe sestavil. To vem, da je potrebno teh 5 mm podložit.
Poglej če si prav obrnil zobnik 1 prestave? Drugače načeloma je normalno, ker itak se potem podloži, bloki pa niso vsi enaki, in imajo različno luft.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori