filter za bing 18(SL)

Vse kar se tiče mopedov
Odgovori
tomosdirkač
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Mar 24, 2011 4:29 pm

filter za bing 18(SL)

Odgovor Napisal/-a tomosdirkač »

živjo. imam fergazar za 15sl-ko in mi manka filter tisti ta dolgi..bi se ga dalo nekako izdelati ali bi se dalo kupiti kakšen filter ki ima tak fi kot original filter. in zanima me kaj ima ta filter notri - kaj ma kakšno mrežo notr al je votel???
hvalavnaprej.
LP :)
Spartan
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: To Sep 14, 2010 2:27 pm

Re: filter za bing 18(SL)

Odgovor Napisal/-a Spartan »

Pozdravljeni!
Teh filtrou je žal malo in jih je poterbno izdelati.
Jaz sem izdelal načrt za filter tukaj imate link: poglejte na 8 in 9 stran->
viewtopic.php?f=30&t=4063&start=70
Na 8 strani so slike fitra enega gospoda ki mi ga je poslikal na 9 ma moj načrt za izdelavo.
Pazite na fi!
v notranjosti pa je filter uplinjača dellorto 14/12
Upam da sem vam kaj pomagal.

Lp Jaka
tomosdirkač
zariban cilinder
Prispevkov: 107
Pridružen: Če Mar 24, 2011 4:29 pm

Re: filter za bing 18(SL)

Odgovor Napisal/-a tomosdirkač »

Spartan hvala za načrt ga bom poskusil izdelati
LP :)
Spartan
zažgan bat
Prispevkov: 82
Pridružen: To Sep 14, 2010 2:27 pm

Re: filter za bing 18(SL)

Odgovor Napisal/-a Spartan »

Nič rade volje pomagam kar se le da! ;)
Lp Spartan
Uporabniški avatar
Pukovnik
kriva felna
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne Dec 19, 2010 10:39 pm
Kraj: Podravski Koridor

Re: filter za bing 18(SL)

Odgovor Napisal/-a Pukovnik »

Zadevo naredit kot original je kar težko.



Že tista plastika odznotraj katere luknje so tudi vbočene nazaj in ima takše uhke na katere sede. To mislim da bi bilo kar težko naredit.


Mrežica od dellorto 14/12 ipd. je premala napram originalu. Moral bi poiskat pri kakšnih starih uplinjačih in dobit nekaj ustreznega.


Cev kot samo mislim da ni problem dobit in obrezat lepo kot je original, zadevo pokromirat ali še bolje kupit roos-frei cev in spolirat, v kolikor želimo original potem se pač primerno pobarva.



Tudi pri meni bo prišel čas, ko bom moral narediti nov filter (včasih so jih rezali)...in že vidim kako bodo težave :).



lp
>> T'PoWer <<
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: filter za bing 18(SL)

Odgovor Napisal/-a macula »

Jaz imam originalno, žal rabim za juniorja.
Je taka cev ja kot je napisal spartan, notri, nekje blizu frgazarja ima tri stopničke, kamor se vsede mrežica, mrežica gre not na tesno. (nevem kaki so premeri, ma če vzameš od nekega drugega motorja in izdelaš pušo v katero vtakneš mrežco in nato skupaj v cev, mislim da bi moralo bit ok, samo da ni mrežica premajhna da ne zmanjša preveč premer).
Potem tale plastika z tremi luknjami ki so podaljšane, je patudi samo tesno vstavljena notri.

Lp
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori