sklopka?

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

sklopka?

Odgovor Napisal/-a lucija »

pozdrav

v nanovo sestavljeno mašino ctx sem dal 4lamelno (novejši tip) sklopko in atx/apn prenose..pol ure je delalo vse ok pol pa je začelo na višjih obratih tuliti kot da bi vozil pod sklopko..mislil sem da je mogoče olje prišlo v sklopko in je zato drsela..pokrov sklopke semering in ročkico za zajlo z tremi kroglicami sem dal dol in ko sem hotel odstraniti celoten pokrov sem opazil da tale palčka iz sklopke na kateri je navoj sploh nima lufta-ne premakne se ven-noter niti za pol mm..a bi kdo vedel kaj bi lahko bilo narobe glede na to da je pred pol ure luft bil in je vse delelo normalno-vozil pa nisem niti do polovice obratov..

hvala za pomoč
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: sklopka?

Odgovor Napisal/-a buhti »

Sam tko no glede tega olja, maš ti to mal narobe razmišlanje. To so ''mokre'' sklopke, sej valda veš da je olje notr in tudi ko podreš mašino so lamele usa od olja ane.

Drgač pa dej dokonca pokrou dol ane, poglej mogoče si pa sklopko narobe sestavu ane, verjetno se ti una kajla notr ni dobr usedla... Poglej mal ane ;)
Slika
lucija
zažgan bat
Prispevkov: 86
Pridružen: Ne Maj 09, 2010 10:07 pm
Kraj: okolica n.gorice

Re: sklopka?

Odgovor Napisal/-a lucija »

se mi je že zgodilo da je sklopka drsela ker je prišlo preveč olja v kuplungo..

glede kajle..katero kajlo misliš?ko sem odprl pokrov sklopke je bila kajlica še vedno noter in držala matico..
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: sklopka?

Odgovor Napisal/-a buhti »

lucija napisal/-a:se mi je že zgodilo da je sklopka drsela ker je prišlo preveč olja v kuplungo..

glede kajle..katero kajlo misliš?ko sem odprl pokrov sklopke je bila kajlica še vedno noter in držala matico..
Nemogoče no, da je kr prišlo preveč olja v sklopko. Ker to so večlamelne sklopke in to so MOKRE sklopke seprav rabjo met olje! Je pa možno, da si ti nalil preveč olja v mašino in si mel že malo načete lamele, drgač pa ne!

A si ti komplet sklopko zamenu ali samo lamele?
Slika
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: sklopka?

Odgovor Napisal/-a P Blade »

da ti ni unga štifta potegnil čez tlačno ploščo(al kako se reče). Sam pol ne bi spustila...(skoz zaprta).
Si pravilno zložil sklopko, če si jo mel na prafaktorjih?
UUU, zdele vem, kaj je še loh...te ta nove sklopke so včas en kurc:
1., kapitalna napaka je, da je 'telo' aluminijasto, saj:
a) zadnja lamela vleče po aluminiju, kar paca olje, (to je drgač enostavno rešljivo)
b) štarti zažrejo ozobljenje 'telesa' sklopke, in pol ta ne funkcionira vedno, kot bi morala, saj se vmesne potisne plošče lamel zatikajo v poškodovano ozobljenje.
Slika
Odgovori