Seat leon sport 1.9 TDi

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Seat leon sport 1.9 TDi

Odgovor Napisal/-a filius »

Dizel ma pač traktor zvok, samo preformanci se pa vsaj meni dopadejo, všeč mi je da ima stvar navor, kerga bencinar pod niskimi nima.

Drugače pa všečen avto, edino barva se mi ne dopade :/ JBG vsak ima svoj okus :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Seat leon sport 1.9 TDi

Odgovor Napisal/-a Whbund »

buhti napisal/-a:Ja TI lahko mirne duše zanemariš navor, mi ki pa vozmo dizelna pa niti slučajno ne, ker šele pri malo močnejšem dizlu vidš kwa pomen meti taprav navor! Pri 1900cmm motorju, pa imaš odpro na debelih 480Nm navora, sam sem jih občutu pri cupri 450Nm. Ko imaš tisto veselje, ko pri 2500obr, pohodiš 3. prestavo in vse do rdečega polja vrti v prazne gume z izklopljenim sistemom...Glih navor je bistvo dizelna. Tako da če ti to zanemariš, je čisto tvoja napačna logika ;)

lp
Motiš se, ker sam vozim šestico odprto na 200konj in pa 430Nm navora in je šrot. Za na avtocesto je super zadeva, kar se pa športnosti tiče je pa poraz na polni črti. Sprednji konec je pretežek, ravno takrat ko se pa pri bencinarju začne veselica se pri dizlu že zdavnaj konča. Ta avto bo itak ostal pri meni dokler mi pod ritjo ne razpade, ker je navsezadnje moj delovni konj, za dušo pa obvezno enega norskega bencinarja zraven.

Hvala kurcu, da nihče od vas noče bencinčka furat, so vsaj meni na voljo tako pod ceno da se mi kar smeji ko popoldne oglasnike preletim.

Lp

Edit: Pri 1.9 PD motorju si tako mimo ustrelil z 480 N/m navora, da bolj nisi mogel. Zgleda se niti ne zavedaš kakšna sila je to, ker z čipiranjem je nemogoče priti z serijskih 310N/m na 480. optimizira se jih na 100 N/m manj kot ti navajaš in sicer 380 in pa en drobiž zraven.
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: Seat leon sport 1.9 TDi

Odgovor Napisal/-a buhti »

To kar se lege tiče, da je biu prednji konec pretežek, nima nobene veze tukaj. Moraš imeti taprav avto s tapravo lego, katero cupra in leon imata (sploh leona ima perfektno lego na cesti, ne zadnji, ne sprednji konec ne rineta ven!)..

Drgač sem pa tudi že napisal, da bi že zdavnaj imel bencinarja turbota, ampak mi trenutno finance ne dovolijo tega, da si kupim z 200kojni bencinaraj in ga še tankati, itd!

Kar se pa chip tuninga tiče, pa očitno nimaš pojma, pridi v kamnik, ti bo dal kolega za vozit in boš vidu teh 450Nm navora (napisal sem da jih ima cupra 450Nm, tistih 480 sem dal primer). Res da ni bilo izmerjenih, samo leona čipanga na 195hp in 420Nm navora (izmerjenih), sem zasabo pustu kot za šalo - par lepih dolžin za mano je bil že v 3. prestavi! S tem dodam še to da leon in cupra sta enake teže - 1300kg ;)

lp
Slika
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: Seat leon sport 1.9 TDi

Odgovor Napisal/-a Turbo »

Tilen napisal/-a:Cupra je zakon,zmeri je bla pa zmeri bo,dizel k ma 160 konju je pravi uzitek,pa ce primerjas bencinerja s 160 konji,jajce svetovne
ti si ziher renoja vozo :lol:
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
Tilen
zobnik
Prispevkov: 150
Pridružen: Če Jan 12, 2012 1:34 am

Re: Seat leon sport 1.9 TDi

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Ti pa zgleda se izpita nimas,da pojma nimas
Uporabniški avatar
ERVIN
predelana mašina
Prispevkov: 1813
Pridružen: To Avg 11, 2009 11:28 am
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Seat leon sport 1.9 TDi

Odgovor Napisal/-a ERVIN »

Tilen napisal/-a:Ti pa zgleda se izpita nimas,da pojma nimas
Vrjemi da turbo malo več pojma ko večina tule..drugače pa že ma on izpit 4leta ;)
Uporabniški avatar
Tilen
zobnik
Prispevkov: 150
Pridružen: Če Jan 12, 2012 1:34 am

Re: Seat leon sport 1.9 TDi

Odgovor Napisal/-a Tilen »

Ga imam jaz vec let,sicer pa si sam lastim Cupro s 160 konji,tak da naj ne pametuje :lol:
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: Seat leon sport 1.9 TDi

Odgovor Napisal/-a Turbo »

ti pametuješ, rajše predstavi svoj avto,pa da vidimo... Pa po tvojih stavkih deluješ kot da si nekaj dni nazaj končal OŠ.. Pač vsak ima svoj okus glede avta, ampak če bi peljau kaj bol divjega,npr. Audi TT Čipan na 250km,verjemi da bi si hitro premislo,sploh ker je pri turbo bencinarju uporabno območje ,zvok,pospeški ,in končna , 1A kar se užitkov tiče, drugače pa začni pisat zasnovalcem športnih avtomobilov,da je zakon diesel,in da naj upoštevajo tvoje mnenje,morda boš v časopisih,ampak verjetno na strani imenovani Vic dneva.. Pa lep pozdrav.
GOTOF JE!
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: Seat leon sport 1.9 TDi

Odgovor Napisal/-a Whbund »

Turbo napisal/-a:ti pametuješ, rajše predstavi svoj avto,pa da vidimo... Pa po tvojih stavkih deluješ kot da si nekaj dni nazaj končal OŠ.. Pač vsak ima svoj okus glede avta, ampak če bi peljau kaj bol divjega,npr. Audi TT Čipan na 250km,verjemi da bi si hitro premislo,sploh ker je pri turbo bencinarju uporabno območje ,zvok,pospeški ,in končna , 1A kar se užitkov tiče, drugače pa začni pisat zasnovalcem športnih avtomobilov,da je zakon diesel,in da naj upoštevajo tvoje mnenje,morda boš v časopisih,ampak verjetno na strani imenovani Vic dneva.. Pa lep pozdrav.
Pri Audiju vrjetno somišljenik, glede na to da že S modeli postajajo Biturbo TDIji, ki z preko 300konj in 650N/m navora pijejo 7l/100km. Poraba je hudič in se veliko vlaga v razvoj športnih dizlov in me nebo čudilo, če bodo bencinarji počasi romali na smetišče avtomoto zgodovine. Pač ima dizel vsaj 10% boljši energijski izkoristek na temu pa temelji naša prihodnost. LeMans 2012 je najlepši primer tega kam pes taco moli.
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: Seat leon sport 1.9 TDi

Odgovor Napisal/-a Turbo »

vse kar gre na fosilna goriva, bo šlo čez čas v K****, tud diesel.... :|
GOTOF JE!
Odgovori