12v 50w brezplatinski vžig

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
luky
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 5:39 pm

12v 50w brezplatinski vžig

Odgovor Napisal/-a luky »

pozdravljeni imam atx mašino z 12v 50w brezplatinskim štromom in sedaj bi hotel vžig nastaviti za bt cilinder fi38.
na forumu ne piše nič točno zato sem kar novo temo odpru. zasledil pa sem da se to štela z nekim prikrivanjem črtic.
prosil pa bi če lahko kdo opiše točen postopek nastavitve?
Whbund
zobnik
Prispevkov: 245
Pridružen: Sr Maj 25, 2011 12:42 pm

Re: 12v 50w brezplatinski vžig

Odgovor Napisal/-a Whbund »

luky napisal/-a:pozdravljeni imam atx mašino z 12v 50w brezplatinskim štromom in sedaj bi hotel vžig nastaviti za bt cilinder fi38.
na forumu ne piše nič točno zato sem kar novo temo odpru. zasledil pa sem da se to štela z nekim prikrivanjem črtic.
prosil pa bi če lahko kdo opiše točen postopek nastavitve?
Mislim, da tukej razne črtice odpadejo. En popoldne časa pa premikati plato dokler ne deluje optimalno.
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5235
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: 12v 50w brezplatinski vžig

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

pusti tako kot je bo že dobro delalo na BT cilindru
drugače pa plato malo v levo obrneš (za 0.7mm)(iz 1.5 na 0.8) kar ja tako malo da se ti pomoje niti ne splača ker boš sigurno pol preveč premaknu in bo delalo slabše kot če bi pustu pri miru ;)

črtice se prekrivajo pri original atx nastavitvi (1.5mm), ko sm jst montjral bt cilinder sm pustil elektriko tako kot je in deluje dobro
primy
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 10:12 am
Kraj: gorenjska

Re: 12v 50w brezplatinski vžig

Odgovor Napisal/-a primy »

Na katro črtico pa premakniti na a35 mašini? Na zgornjo ali spodnjo.

Kakšna je razlika?
luky
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 5:39 pm

Re: 12v 50w brezplatinski vžig

Odgovor Napisal/-a luky »

Aha torej plato samo za o,7mm premaknem in to je vsa znanost? A je treba pri tem kaj paziti na pozicijo bata?
luky
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 5:39 pm

Re: 12v 50w brezplatinski vžig

Odgovor Napisal/-a luky »

če kdo kdo pozna koga iz okolice lj naj ki bi zanl to naštelat naj mi sporoči prosim.
primy
auspuh lager
Prispevkov: 21
Pridružen: Sr Maj 23, 2012 10:12 am
Kraj: gorenjska

Re: 12v 50w brezplatinski vžig

Odgovor Napisal/-a primy »

primy napisal/-a:Na katro črtico pa premakniti na a35 mašini? Na zgornjo ali spodnjo.

Kakšna je razlika?
Ali kdo ve odgoroviti na tole vprašanje?
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: 12v 50w brezplatinski vžig

Odgovor Napisal/-a zzz »

mene pa zanima o katerih črticah je to govora, saj ko sem želev nastavit vžig nikjer nisem našel črtic..
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: 12v 50w brezplatinski vžig

Odgovor Napisal/-a Tadi »

Ena je na plati, pri enem vijaku, druga pa je črtkana čez rob magneta. Sicer pa ti črtice pri brezplatinskem užigu nič ne pomagajo, kot so rekli je treba obračat plato dokler ne dela lepo.
zzz
zažgan bat
Prispevkov: 84
Pridružen: So Feb 18, 2012 1:37 pm

Re: 12v 50w brezplatinski vžig

Odgovor Napisal/-a zzz »

aha hvala.... pa mogoče še veš če se da kaj z štelanjem predvžiga na tomos racingu z sivim cilindrom?? Odstranil sem že katalizator, gumjasti trnek v airboxu, debelo podložko pod glavo... res pa je da sem že nekaj po elektriki štonfero pa sm že plato neki prestzavlav.... tako da mi pri 30 km/h začne nekak trokirat... tut pod brek noče letet več kot 35-40
Odgovori