Tomos E90 + ATX

Predstavite nam svojo starino
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

No ja, smernike se dobi nove. Cena je 17 eurov kom. Pa še CEV piše zadaj.
Problem pa je izpuh, ki ga žal ni za dobiti.
eleven
batzajla
Prispevkov: 40
Pridružen: Po Mar 05, 2012 6:32 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a eleven »

Mislim da g.Wikka ima originalen izpuh oz. celo dva če se ne motim.Eden je na sliki. In tudi v kakšnem stanju je trenutno motor je zato, ker mislim daje narejen po osebnem okusu ali pa se se "finišira". Sem že videl tega e90 v popolnoma originalnem stanju. Če se pa motim kje, pa vzamem besedo nazaj.

Drugače se pa strinjam, da je najlepši starodobnik tist, ki ima še originalno barvo (če je še to možno), ter originalne gume in seveda vse male detajle, ki poudarijo lepoto Tomosa ;)

lp
Ismon
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Avg 15, 2011 8:31 pm
Kraj: Vipava

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a Ismon »

Oj.
Čudovita sta :) Zgledata kar v nulo zrihtana. Glede na to, da je bil E90 obnovljen in verjetno barvan, me zanima (če mogoče veš) koda barve? Mi je zelo všeč :)
15 slc
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

Pozdravljeni... ja, motor je tako sestavljen, ker mi je osebno tako najbolj všeč... ne stremim k temu, da bi bil povsem približek originalu... čeprav imam vse kose (tudi nov, še nerabljen avspuh imam :))...

drugače pa je koda od barve: AY2 6-522, od enega Nissanovega avta...

sem ga ravno spucal za na Kraško Tomosijado... pol pa je cel dan lilo kot iz škafa :(

lp marko
Priponke
5.jpg
RUNNER
zobnik
Prispevkov: 165
Pridružen: Po Nov 19, 2012 8:41 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a RUNNER »

videna u zivo oba,se tako svetijo da mores met soncna ocala....pohvala...
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

:) predstavljaj si da bi bili še spucani :)... upam, da bo spomladi tudi tvoja APN7 z mašino E90 "prdela" po cesti :)

lp marko
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

potrebujem en namig... na ATX-a sem montiral CTX vilice in CTX feltno in razlog je v boljšem zaviranju na disk... problem se je pojavil ravno pri polnjenju hidravlike... nikakor mi ne rata napolniti sistema tako da bi zadovoljivo deloval... spuščal sem zrak, delal vse živo in najboljše kar je ratalo je to, da je sprednja bremza zagrabila čisto čisto na koncu... in še to bolj švoh, tako da niti ne zablokira gume... torej vprašanje: ali obstaja kakšna finta v tem kako se napolni hidravlični sistem?

Hvala!

lp marko
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a filius »

Vzami pumpico za olje, in olje napolni "od spodaj navzgor",torej skozi "šravfek za "unliftanje".

Ter ko "unliftaš" odšravfaj čeljust, med ploščice potisni nek konec železa, ki je caa 1mm debelejši kot disk, in čeljust med "unliftanjem " drži višjeod zavorne hidravlike.

Če ti po zgornjem postopku ne uspee porihtat, sem pa skoraj 100% da nekje nimaš pretesnjeno itd.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
RUNNER
zobnik
Prispevkov: 165
Pridružen: Po Nov 19, 2012 8:41 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a RUNNER »

da ti ne vlece zraka kje?evo stirka ze prdi naokoli XD
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Lahko da je tudi hidravlična cev že tako slaba, da ko ti stisneš ročko, olje razširi cev in posledično ni na ploščicah nobene sile. Najboljše je če imaš cev z kovinskim opletom ;)
Odgovori