Tomos E90 + ATX

Predstavite nam svojo starino
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a KVAS »

zankrzan napisal/-a:Lahko da je tudi hidravlična cev že tako slaba, da ko ti stisneš ročko, olje razširi cev in posledično ni na ploščicah nobene sile. Najboljše je če imaš cev z kovinskim opletom ;)
Tako je, se je zelo poznalo na moji BT bremzi. Js sm si celotno bremzo poštimu pri Jerasu.
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

hvala za nasvete. predpostavimo, da sem prav zatesnil in predpostavimo, da je cev še uporabna (vem, da so cevi oblečene v železje bistveno boljše... so pa tudi bistveno dražje...)... mene je v bistvu zanimal postopek polnitve hidravličnega sistema ene navadne bremze od CTX-a... filius mi je kar lepo napisal... bom probal...

tukaj pa je še postopek, ki sem ga našel na jutubu :) http://www.youtube.com/watch?v=o2c6ezHY0A4

lp marko
RUNNER
zobnik
Prispevkov: 165
Pridružen: Po Nov 19, 2012 8:41 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a RUNNER »

js na scuterju sem vedno cez spurgo spustil vso olje ven,pol zapru spurgo nalil olje presporgiral in je delalo use normalno....ce rabis sp.bremzo od ctxa ti jo lahko senkam...
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

RUNNER napisal/-a:js na scuterju sem vedno cez spurgo spustil vso olje ven,pol zapru spurgo nalil olje presporgiral in je delalo use normalno....ce rabis sp.bremzo od ctxa ti jo lahko senkam...
jaz sem tudi točno tak postopek ubral, kot ga ti opisuješ vendar ne dela... bom probal jutub varianto ampak moram it injekcijo kupit v lekarno...

ponudbe za ctx bremzo enostavno ne morem zavrnit, z veseljem jo sprejmem... morda iz dveh uspem narediti eno delujočo :) ... lahko pa ti v zameno jaz probam kakšen kos zrihtat, kaj rabiš?

lp marko
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a marko443 »

lahko daš kašno sliko kako atx zgleda u zdajšnem stanju ? :)
janim8 počivaj v miru !
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

marko443 napisal/-a:lahko daš kašno sliko kako atx zgleda u zdajšnem stanju ? :)
bom naredil kakšno sliko. ;)

lp marko
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

marko443 napisal/-a:lahko daš kašno sliko kako atx zgleda u zdajšnem stanju ? :)
evo sliko danes... sem pa vsaj ene 10 krat premontiral prednjo hidravliko in nikakor da dela dovolj dobro... sej zabremza, vendar prime šele nekje na polovici hoda ročice in zablokira čisto na koncu hoda ročice... booo?!?!

lp marko
Priponke
260320131449.jpg
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a marko443 »

wika_akiw napisal/-a:
marko443 napisal/-a:lahko daš kašno sliko kako atx zgleda u zdajšnem stanju ? :)
evo sliko danes... sem pa vsaj ene 10 krat premontiral prednjo hidravliko in nikakor da dela dovolj dobro... sej zabremza, vendar prime šele nekje na polovici hoda ročice in zablokira čisto na koncu hoda ročice... booo?!?!

lp marko
haha čista kopija mojga :D ... tut jst mam odzad zrihtan alu obroč pa spred ctx vilce pa ctx mašino pa original resonanco še dobi :D .. uglaunem identična sta :)
janim8 počivaj v miru !
Uporabniški avatar
wika_akiw
zariban cilinder
Prispevkov: 130
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 11:27 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a wika_akiw »

marko443, pa prilepi kakšno fotko dvojčka od mojega ATX-a :)

če pa koga zanima se da dobiti v trgovini od Tomosa cev za hidravliko, ki paše tudi na CTX-a... in sicer je od Youngsterja in dolžina je skoraj 90cm... cena pa je zelo dosegljiva... 11€ :)

lp marko
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos E90 + ATX

Odgovor Napisal/-a tomosak »

wika_akiw napisal/-a:marko443, pa prilepi kakšno fotko dvojčka od mojega ATX-a :)

če pa koga zanima se da dobiti v trgovini od Tomosa cev za hidravliko, ki paše tudi na CTX-a... in sicer je od Youngsterja in dolžina je skoraj 90cm... cena pa je zelo dosegljiva... 11€ :)

lp marko
10 :?: js sm dau za rableno od aeroxa pleteno 10€.. res je dosegljiva cena ja :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Odgovori