BT-50 10km

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Bom dal vse na kup, da bo bolj pregledno zaradi informacij in vsega.
Kot sem napisal v naslovu- cilj mi je spraviti BTja pri 50cc na 10km. Vem, da je možno, nisem pa prepričan, da mi bo uspelo.
Trenutno je stanje sledeče:
- cilinder s koti kot na priloženem portmapu
- squish pass na glavi, volumen izgorevalnega prostora 5cc
- bat "L" 38mm, skrajšan za 3mm na sesalni strani
- MF3 skrajšan v midu za 13cm, dolžina od bata do sredine konsa cca 75cm

Vplinjač je trenutno bing18 z 1mm šobo, kasneje imam v planu IBEA z 24mm difuzorjem in pumpico na pulze, a mi ni hotel startat, zato sem dal original nazaj.
Motor dela za silo, sicer mnogo bolje od original, ampak to ni to. Delovno področje je od 7-8,5, na silo gre do 9.000 rpm.
Vsak predlog ali mnenje dobrodošla :)
Priponke
IMG_20120520_110135 copy.jpg
IMG_20120517_135859 copy.jpg
IMG_20120512_205538 copy.jpg
IMG_20120514_224755 copy.jpg
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Mislm da bi se mogu lotit izdelave popolno novega izpuha, če hočeš dosežt tistih 10 konj. Za membranca je brezveze koleno delat, najbol da ga pršraufaš direkt na cilinder, tiste pumpice ne rabš, ker imaš gorivo nad vplinjačem. Js sm se ubadu s tistim podtlakom, pa sm na koncu kot Pich ugotovu da je najbolje zamašen. Glava zgleda super, pomojm bo treba jit na malo višje obrate in nek dirkalen štrom.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Fergazer je prevelik za direkt na cilinder. Ni prostora, pride okvir napoti.
Glede membrane- ona dozira gorivo in brez pumpanja je kar nekaj. Ne more delat dobro. Je pa možno, da pri sesanju nad 160° recimo, ni dovolj močnih pulzov in ne dela dobro.
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a KVAS »

ro-bi napisal/-a:Fergazer je prevelik za direkt na cilinder. Ni prostora, pride okvir napoti.
Glede membrane- ona dozira gorivo in brez pumpanja je kar nekaj. Ne more delat dobro. Je pa možno, da pri sesanju nad 160° recimo, ni dovolj močnih pulzov in ne dela dobro.
Kaj pa če ferg obrneš, recimo za 90° ? Mislm da s tako dolgim kolenom nebo v redu.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a Pich »

Poglej v tehnični arhiv senior portmap in ga primerjaj s svojim. Iz tistega cilindra lahko iztisneš okrog 11km. Če ga podložiš pa še malo več.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

KVASoooO napisal/-a:
Kaj pa če ferg obrneš, recimo za 90° ? Mislm da s tako dolgim kolenom nebo v redu.
Nikakor mi ne paše direkt na cilinder- sem sprobal vse pozicije.
Glede dolžine kolena pa mislim, da kakega večjega vpliva ne bo.
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pich napisal/-a:Poglej v tehnični arhiv senior portmap in ga primerjaj s svojim. Iz tistega cilindra lahko iztisneš okrog 11km. Če ga podložiš pa še malo več.
Cilinder imam že podložen, a ga moram še za 0,5mm. Koti bodo približno kot senior oz. so že zdaj.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a Pich »

ro-bi napisal/-a:
Pich napisal/-a:Poglej v tehnični arhiv senior portmap in ga primerjaj s svojim. Iz tistega cilindra lahko iztisneš okrog 11km. Če ga podložiš pa še malo več.
Cilinder imam že podložen, a ga moram še za 0,5mm. Koti bodo približno kot senior oz. so že zdaj.
Hotel sem ti povedati, da timingi niso vse. S timingi dobiš na motornih vrtljajih, območje moči pa se skriva v ploščinah kanalov in pravilni izpeljanosti le teh. Večji ko so kanali večje je uporabno območje vrtljajev. Za dosego 10 k.m. potrebuje cilinder od bt-ja vsaj 20 urni tretman.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
ro-bi
cilinder
Prispevkov: 1229
Pridružen: Po Apr 09, 2012 5:41 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a ro-bi »

Pich napisal/-a: Za dosego 10 k.m. potrebuje cilinder od bt-ja vsaj 20 urni tretman.
Kolikor sem se menil z njimi, ki znajo in sprobal brusit sam, bi rekel, da je s pravim orodjem narejeno v recimo 5-7 urah max..
V 20 urah ga vendar s pilo spremeniš v prah....

P.s.
Na portmap, ki sem ga pripel, je bil cilinder narejen v kakih 2,5 urah, pa sem vseeno še pogrešal kak kos primernega orodja in sem ga "glodal" zelo počasi.
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: BT-50 10km

Odgovor Napisal/-a golnar »

portmap ni vse, ravno toliko so pomembne površine znotraj celega kanala, tam pa zadeva vzame več časa, predvsem pa več živcev in koncentracije ko se dela za 100%
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Odgovori