Tomos alpino 2008

Predstavite nam svoj moped
Odgovori
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos alpino 2008

Odgovor Napisal/-a tomosak »

evo mal napredka, motor je v pogonu vsak dan kr se z njim vozim na prakso, na njemu je zdej atx krmilo ker mi nizko krmilo ni ustrezalo, in izpuh lipnik, ker sem prejšnjega prodal in je ta nadomestni dokler ne dobim novega homemade by KVAS.
Danes ker je nedelja rezervirana za motorje, sm ga malo spucal našprical gume z sprejom da so bolj mehke in lepše črne barve + plastike pošpricane z sprejom za avtomobilske armature, lepo poživi motor :)
evo še dve slikci.. :)
974825_4939151432298_905422864_n.jpg
975905_4939151192292_759436903_n (1).jpg
v prihodnosti nameravam gor dat še zadnji prtljažnik, in kasneje pride ponovno barvanje zaradi nastajanje rje pod sedežom ker ličar ni bil kot zgleda vredu, pride pa sicer druga barva ki se imenuje rising blue metallic, prebarval bi tudi felge sam nism najdu še nobene primerne barve za to.. tk da siva zaenkrat se še najbolj poda k teji barvi, črne pa ne maram.. ob tem bom pa še ves štrom poštimal ker trenutno samo luči delajo.. no to je za zdaj to :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos alpino 2008

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

peskat ga daj potem pa prašno barvat ... tist pa ni boga da odpade barva pa zarjavi ... je pa res da ne moreš kitat morebitnih prask itd ker se nanese prah direkt na kovino z kontra nabojem potem se pa zapeče v peči ... pa tut če ti ni tolk do kake praske in ti je bolj za to da nebo rjavel je to rešitev .. lahk pa probaš zgladit z šmrigl papirjem
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos alpino 2008

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Tut to barvanje ni blo tako kvalitetno, ob barvanju pride tut kitanje tk da odpade prašno barvanje.. tista linija spojna pride zašvasana pod zicom in zbrušena in pokitana da bo brez te linije.. In tut komplet barvanje bo bolj kvalitetno nrjeno tk da bo tako kot je treba zrihtano.. :) zdj za felge sm razmišlu neki podobnega teji barvi-----> http://www.modelcars.com/model-kit/test ... enamel.jpg
ali pa isto.. bomo še vidli no :P
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos alpino 2008

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

daj cestarsko oranžne :D
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos alpino 2008

Odgovor Napisal/-a tomosak »

hahahah se mi zdi ja :D bi poživil fino ampk pregrdo za moj okus :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos alpino 2008

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

tole si pa prpelu iz podplešivce aaa? lepa drgač mam pa jest te linije pošvasane in mi ni v 3-h letih nič zarjavelo je pa res da ga vsakič ko ga spucam našpricam z wd40 dve minuti je mal mastn pa prej ga morš pucat sam se pa posvet da samo gledaš pa še majhna zašcita
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos alpino 2008

Odgovor Napisal/-a tomosak »

ctxe90 napisal/-a:tole si pa prpelu iz podplešivce aaa? lepa drgač mam pa jest te linije pošvasane in mi ni v 3-h letih nič zarjavelo je pa res da ga vsakič ko ga spucam našpricam z wd40 dve minuti je mal mastn pa prej ga morš pucat sam se pa posvet da samo gledaš pa še majhna zašcita
je tako.. :)
Ja v načrtu imam čez zimo vse prebarvat ker zdj je pa že res orng vn udarlo... tk da tale pleh je pa res za en drek..
evo 2 slikci kk napihuje barvo:
2013-06-26 14.46.28.jpg
2013-06-26 14.46.40.jpg
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
a35
glava cilindra
Prispevkov: 579
Pridružen: Sr Sep 12, 2012 11:26 am
Kraj: ljubljana

Re: Tomos alpino 2008

Odgovor Napisal/-a a35 »

pr men se je na nouimu alpinotu začel isto :/
Nemorem reči da nisem JUNKIE, ker sem zasvojen iz TOMOSOM <3
Če negre z majhnim, vzami VEČJE (kladivo)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Tomos alpino 2008

Odgovor Napisal/-a tomosak »

:? No tako, pršu je čas da se porihta ta jajca :D
Namreč čez ves da cajt se je marsikej še uničlo, pod sedežom in drugje je samo še bolj zarjavelo in zdj se bo to zrihtal. :)
Ko sm kupvou moped mi je ta v oči padu ker je že bil štrihan.. Upou sm da je biu speskan pa poštrihan kot se zagre pa ni bilo tako..k sm zbrusu zadn del se vidi da je bilo vse že nekaj kitano pa pol rihtano naprej in očitno slabo če je tako zarjavel glede na to da motor ni videl soli (pri meni)..

Prbližni plani so da se vse poštriha, spredi na disk zrihta (in eden izmed ciljov da se tako zrihta da se da po spredni kej postavt.. :P ), mašina se bo tk na izi predelala tako da bo motor še zmeri tist "daily" uporabn 8-) Seveda tut vsi novi ležaji, semeringi,kajla, bat po potrebi ali pa samo obročki, svečka, tesnila...
Od gištela pride pa pač na novo pobarvan, linija pod zicom zavarjena ter vse skup pokitano, pod kolesom našprican body da ne bo rjavelo naprej, nove puše, uglavnem use bl k ne novo.. :) tut šraufi (inox) :D :D
Za 1x sem dobil feltno na disk ter krake, vsi kovinski deli so že šli na peskanje, aluminijaste moram pa še odpeljat. Še par slikc za enkrat :)
feltna ter kraki ki sem jih kasneje razkopal.. da sem to sploh dobil dost ugodno gre predvsem zahvala <br />soforumašu mfpowerca.. :D
feltna ter kraki ki sem jih kasneje razkopal.. da sem to sploh dobil dost ugodno gre predvsem zahvala
soforumašu mfpowerca.. :D
prpravlena feltna za peskanje in use sortiran
prpravlena feltna za peskanje in use sortiran
pa smo začel razstavljat.. :)
pa smo začel razstavljat.. :)
10913717_10203477025982003_1173605651_n.jpg
mašinca..
mašinca..
nihajke ki se niso hmalu vdale.. in orng boge puše zaradi lufta je tut feltna konkretno skakala v ovinkih..
nihajke ki se niso hmalu vdale.. in orng boge puše zaradi lufta je tut feltna konkretno skakala v ovinkih..
:x :roll:
10884842_10203477026942027_106318518_n.jpg
961493_10203477022741922_415608863_n.jpg
kitano..
kitano..
preje je biu pa rdeč.. :D
preje je biu pa rdeč.. :D
tle se vidi kako je vse skupaj zvito.. predvsem od točkovnega varjenja.. mal se bo poklepal pa pokital ponovno.. :)
tle se vidi kako je vse skupaj zvito.. predvsem od točkovnega varjenja.. mal se bo poklepal pa pokital ponovno.. :)
na peskanje.. :) zbrusil sem zgolj iz firbca :D
na peskanje.. :) zbrusil sem zgolj iz firbca :D
Vmes sm še preveril z ravno lajšto kako ravn je gištel.. in lhk potrkam, je čist raven :D
to je to za enkrat.. zanima me kam priporočate dat nalit pakne da bo čimboljše prijel in pa iz katerga materjala je dobr postružt puše za v nihajke in če ima kdo mogoče točne mere.. ? :)
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
prlek
cilinder
Prispevkov: 1071
Pridružen: Ne Dec 07, 2014 1:41 pm
Kraj: Ormož

Re: Tomos alpino 2008

Odgovor Napisal/-a prlek »

Pozdravljen! Kako si razstavil krake na vilicah? Jaz tudi na svojem samo trebam feltno z diskom zamenjat pa levi krak z nosilcem za čeljust. Če te zanima mam airsala za tega alpinoa za prodat
Odgovori