avto problemi

Vse kar se tiče avtomobilov in motorjev 125ccm+!
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

evo nov problem! :(

zadnja leva vrata se ne odpirajo, avto ima še ''ročni zaklep torej na tiste klinčke'' in ko dam klinček gor ne gre v celoti gor in vrat ni možno odklenit/odpret, sumim da je tam kakšna vzmet ki se je snela(ključavnice na teh vratih ni, samo na prvih dveh-pač standard) zdej me pa zanima če odvijem tista dva torex(?) vijaka a se bo dalo snet vrata dol ali ne al bi blo bolše da dam dol kakšno plastiko na vratih sam nevem kako bo šlo ker so zaprta

Slika

Slika
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

če odšraufaš torxa se bodo vrtata snela, samo te torxe je težko odšraufat (lomiš nastavke). tako da nevem.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

klemenm2 napisal/-a:če odšraufaš torxa se bodo vrtata snela, samo te torxe je težko odšraufat (lomiš nastavke). tako da nevem.
aha ok, no bom probal najprej plastike dol vržt če bo šlo z notranje strani čene pa bomo vrgli vrata dol

hvala za pomoč
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
trebor
kriva felna
Prispevkov: 67
Pridružen: Po Okt 31, 2011 8:19 pm
Kraj: Ljubljana

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a trebor »

smejko1 napisal/-a:katere dele motorja se čisti da se zmanjša porabo?
S tem čiščenjem ni mišljeno, da boš motor podrl na prafaktorje in vsak del posebej očistil z žično krtačo, hehe. Gre za to, da motor dela dlje časa pod višjimi vrtljaji, to pa najlažje dosežeš na kakšni AC. S tem ne mislim, da moraš takoj, ko prideš gor stisnit plin do konca. Jaz ga natiščim do konca šele po nekaj časa, ko je motor dobro segret in je vsa voda, ki se nabere v olju zaradi kondenza že izparela. Iz Ljubljane se do Postojne vozim normalno s tokom prometa, če ni nikogar, tudi manj, tam okoli 100 km/h, od Postojne naprej pa do Razdrtega ne spustim plina. Takrat je "pedal to the metal" :lol: . To govorim za moj traktor - golf V 1,9 tdi. Se pa očisti motor tudi z manj agresivno vožnjo, če se samo pelješ na kakšno daljšo relacijo. Recimo včeraj smo šli z motorji v Bosno in nato do Karlobaga ter po magistrali nazaj. Naredil sem 672 km. Od teh kilometrov sem ga tiščal do konca samo na letališču Željava, kjer je šla mašina do blokade, ves ostali čas sem se pa vozil z največ 8000 obrati in hitrostjo do 140 km/h, pa še to je bilo malokdaj. Ko sva se danes z ženo spet peljala, je motor že ob najmanjšem obratu ročice za plin hotel na zadnje kolo, kar je prej naredil šele ob bolj agresivnem obratu ročice. In mašina je spucana :D .


LP Robert
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

smejko1 napisal/-a:evo nov problem! :(

zadnja leva vrata se ne odpirajo, avto ima še ''ročni zaklep torej na tiste klinčke'' in ko dam klinček gor ne gre v celoti gor in vrat ni možno odklenit/odpret, sumim da je tam kakšna vzmet ki se je snela(ključavnice na teh vratih ni, samo na prvih dveh-pač standard) zdej me pa zanima če odvijem tista dva torex(?) vijaka a se bo dalo snet vrata dol ali ne al bi blo bolše da dam dol kakšno plastiko na vratih sam nevem kako bo šlo ker so zaprta

Slika

Slika

evo rešu problem, saj bi ga že prej samo ni blo volje+časa+ želje da bi vrata funkcionirala, ker jih itak nihče ne rabi
no ugl še dobro da je tale polo tako simpl narejen, da se je dalo brez kakršnih koli problemov snet iz notranje strani pokrov vrat in odklenit vrata, da je stvar potem lažje stekla
stvar ni delala ker se je tale prasec snel(beri so bli znucane ''zagozde'') z vrat in tako mehanizem(pravokotni žički+ mehanizem) ni deloval tako kot treba, u ponedeljek grem pogledat če bi se dalo kej dobit

Slika
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a macula »

trebor napisal/-a:Od teh kilometrov sem ga tiščal do konca samo na letališču Željava, kjer je šla mašina do blokade
LP Robert
Koliko je letelo?
Jaz sem bil tudi tam, pa se nismo izživljali ker smo malo prej plave srečali. Moram rečt hudo letališče, pač e greš do konca si baje že v bosni.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
trebor
kriva felna
Prispevkov: 67
Pridružen: Po Okt 31, 2011 8:19 pm
Kraj: Ljubljana

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a trebor »

macula napisal/-a:
trebor napisal/-a:Od teh kilometrov sem ga tiščal do konca samo na letališču Željava, kjer je šla mašina do blokade
LP Robert
Koliko je letelo?
Jaz sem bil tudi tam, pa se nismo izživljali ker smo malo prej plave srečali. Moram rečt hudo letališče, pač e greš do konca si baje že v bosni.
Po garminu sem šel 249 km/h, po števcu pa tam okoli ali malo nad 260 :( . Naslednjič bom dal tank torbo dol, da se bom lažje skril za oklep in tudi dobil boljši odziv od motorja, ko ga bom gnal malo hitreje. Drugače smo se mi vozili po prvi pisti, ki gre iz hriba ven in je obrnjena nekako proti mejnemu prehodu Izaćić. Po zemljevidu na googlu je cela pista na HR strani. Če greš pa ob hribu so prvi trije vhodi v hrib na hrvaški strani, zadnji pa na bosanski. Ups, bom nehal, sem globoko v off topicu :evil: :D .


LP Robert
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

Dajte povedat, če je turbina fuč (audi a4 1.9 tdi '04) je pametno kupit obnovljeno za 400€, ali raši "novo" za 750€? Bi bila tista za 400 dobra?
tomaz30
zažgan bat
Prispevkov: 79
Pridružen: So Avg 13, 2011 8:49 pm

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a tomaz30 »

Tukaj imajo fantje dobre izkušnje :
http://www.turbine.si/
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: avto problemi

Odgovor Napisal/-a filius »

kirezagar napisal/-a:Dajte povedat, če je turbina fuč (audi a4 1.9 tdi '04) je pametno kupit obnovljeno za 400€, ali raši "novo" za 750€? Bi bila tista za 400 dobra?
750€ z vračilom stare? Če hočeš glanc novo turbino moraš gledat tako da ne vrneš stare, ker večina nemcev ma tko, da imaš 3 možnosti. Nova je nova, sam jo plačaš, potem obnovljena pri tem ti vrneš staro, ali pa obnovljena brez vračila stare. Tako da je kra velka večina turbin obnovljena.

Moraš vedt tko, da če je stvar obnovljena kakor se zagre, načeloma ni problema, problem je ker v sloveniji vsaj ene par firm nima blage veze kaj dela. Tako da poglej po netu in pazi km boš dal obnovit.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Odgovori