Tomos 15 TL

Predstavite nam svojo starino
jagnje
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 07, 2013 4:26 pm

Re: Tomos 15 TL

Odgovor Napisal/-a jagnje »

če mene spominne vara 10 let nazaj lahko grejo na avtocesto vozila, ki na ravnih odsekih dosegajo min. 100km/h.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos 15 TL

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

mi smo se 3 leta nazaj učili da 60 sam se tak ve kaj se zgodi če se 60 voziš :) kamion te zrine z avtoceste ...
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos 15 TL

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

jagnje napisal/-a:če mene spominne vara 10 let nazaj lahko grejo na avtocesto vozila, ki na ravnih odsekih dosegajo min. 100km/h.
Po tej teoriji tovornjak ne sme iti na avtocesto ker ima blokdo na 85 al 90 km/h
jagnje
auspuh lager
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 07, 2013 4:26 pm

Re: Tomos 15 TL

Odgovor Napisal/-a jagnje »

očitno sem se zmotil pol.
internet pravi da je minimum 60km/h.
Uporabniški avatar
Kamion
cilinder
Prispevkov: 1153
Pridružen: So Sep 17, 2011 1:39 pm
Kontakt:

Re: Tomos 15 TL

Odgovor Napisal/-a Kamion »

Evo direkt iz knjige: Varna vožnja: Priročnika za voznike, Avto-moto zveza Slovenije, Ljubljana 2009
Avtocesta je državna cesta, namenjena daljinskemu prometu motornih vozil, ki izpolnjuje predpisane prometno varnostne in prometno tehnične pogoje, ki ji omogočajo najvišjo stopnjo varnosti in udobnosti pri vožnji z veliko hitrostjo. Po njej lahko vozimo le z motornimi vozili, ki po proizvajalčevi deklaraciji dosegajo hitrost, večjo od 60km/h.
To je teorija in to so pravila, sedaj sam nebi šel na avtocesto:
1. zato ker ni zanimivo
2. vsi kamioni te prehitevajo

LP M

PS: Sedaj pa dovolj OFFA.
Speed has never killed anyone. Suddenly becoming stationary, that's what gets you - Jeremy Clarkson
ctxe90
zobnik
Prispevkov: 187
Pridružen: To Apr 02, 2013 6:42 pm

Re: Tomos 15 TL

Odgovor Napisal/-a ctxe90 »

še leto nazaj ko sem delal izpit za 125ccm je blo tko da ti more vozilo iti najmanj 80km/h seprav da grem lahk zdej s šterko gor če je praviu sam do 60km/h
tudi najpreciznejši stroj rabi mazanje !
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Tomos 15 TL

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ctxe90 napisal/-a:še leto nazaj ko sem delal izpit za 125ccm je blo tko da ti more vozilo iti najmanj 80km/h seprav da grem lahk zdej s šterko gor če je praviu sam do 60km/h
uradno ne smeš ker štirka je 45km/h
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: Tomos 15 TL

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

ctxe90 napisal/-a:še leto nazaj ko sem delal izpit za 125ccm je blo tko da ti more vozilo iti najmanj 80km/h seprav da grem lahk zdej s šterko gor če je praviu sam do 60km/h
Ja pejt že enkrat na avtocesto pa vinjeto si na čelado napopaj. Zvečer te bomo pa na poročilih gledal.
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Tomos 15 TL

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

jkanoni napisal/-a:
ctxe90 napisal/-a:še leto nazaj ko sem delal izpit za 125ccm je blo tko da ti more vozilo iti najmanj 80km/h seprav da grem lahk zdej s šterko gor če je praviu sam do 60km/h
Ja pejt že enkrat na avtocesto pa vinjeto si na čelado napopaj. Zvečer te bomo pa na poročilih gledal.
DOST OFF TOPICA ;) ;) :!:
Uporabniški avatar
brincelj
zažgan bat
Prispevkov: 93
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:39 am
Kraj: Senovo

Re: Tomos 15 TL

Odgovor Napisal/-a brincelj »

zankrzan napisal/-a:
jkanoni napisal/-a:
ctxe90 napisal/-a:še leto nazaj ko sem delal izpit za 125ccm je blo tko da ti more vozilo iti najmanj 80km/h seprav da grem lahk zdej s šterko gor če je praviu sam do 60km/h
Ja pejt že enkrat na avtocesto pa vinjeto si na čelado napopaj. Zvečer te bomo pa na poročilih gledal.
DOST OFF TOPICA ;) ;) :!:
Tudi meni ga je bilo že dovolj (OFF-a).

A je imel 15TL v originalu Nomega Novi Sad tačke za sopotnika? So malo bolj redki tile modeli.
Odgovori