apn ne gre nikamor

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: apn ne gre nikamor

Odgovor Napisal/-a Turbo »

evo spet mene: pojavo se je en problem: od predelave pa do zdaj sem nareo 1100km,ajnfaro 400km, mešanca 3% z stihl oljem,svečka lepe kavne barve,...moped leti vrei....sem pa včasih opazil,da po dolgem teranju začne nekaj cin cin cin delat,nekje v mašini. pol sem vedno malo zmanjšal gas,in je ta zvok izgino. par dni nazaj pa se peljem 20km,seveda ženem do daske,nakar spet slišim ta zvok,vendar nisem zmanjšal gasa,in posledica? pri 80km/h mi je zategnilo zadnjo kolo,saj je bat prijelo... stisnem sklopko,se vstavim ob robu,probam zakurblat,moped vžge v 3poskusu. se odpeljem,in moped spet normalno leti 80,ne opazim nobene razlike v hitrosti ali pospeških. doma seveda snamem cilinder in vidim da je bat na straneh malo prijelo,prav tako se vidi v cilindru,ampak na srečo ni nekih risov. bat je 39L konig,predelava pa taka kot sem napiso na 1.strani. če ma kdo kako idejo,v čem je fora,mi naj prosim pomaga,kr nimam pojma v čem je štos.zdaj za ziher delam 4% mešanco,ampak se cinglanje še vedno pojavi pri dalšem teranju.lp
GOTOF JE!
jdivja2
glava cilindra
Prispevkov: 570
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 8:52 am
Kraj: Negova

Re: apn ne gre nikamor

Odgovor Napisal/-a jdivja2 »

mogoče ti kateri stik obročka gre čez kanal
največja štajerska laž je To še spijemo pa gremo
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: apn ne gre nikamor

Odgovor Napisal/-a Turbo »

ne,negre sem pogledau,pa obadva obročka sta vrei.
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
dolinar
specjalka
Prispevkov: 2503
Pridružen: Ne Jun 27, 2010 8:07 pm
Kraj: Okolika Šk. Loke

Re: apn ne gre nikamor

Odgovor Napisal/-a dolinar »

Turbo napisal/-a:evo spet mene: pojavo se je en problem: od predelave pa do zdaj sem nareo 1100km,ajnfaro 400km, mešanca 3% z stihl oljem,svečka lepe kavne barve,...moped leti vrei....sem pa včasih opazil,da po dolgem teranju začne nekaj cin cin cin delat,nekje v mašini. pol sem vedno malo zmanjšal gas,in je ta zvok izgino. par dni nazaj pa se peljem 20km,seveda ženem do daske,nakar spet slišim ta zvok,vendar nisem zmanjšal gasa,in posledica? pri 80km/h mi je zategnilo zadnjo kolo,saj je bat prijelo... stisnem sklopko,se vstavim ob robu,probam zakurblat,moped vžge v 3poskusu. se odpeljem,in moped spet normalno leti 80,ne opazim nobene razlike v hitrosti ali pospeških. doma seveda snamem cilinder in vidim da je bat na straneh malo prijelo,prav tako se vidi v cilindru,ampak na srečo ni nekih risov. bat je 39L konig,predelava pa taka kot sem napiso na 1.strani. če ma kdo kako idejo,v čem je fora,mi naj prosim pomaga,kr nimam pojma v čem je štos.zdaj za ziher delam 4% mešanco,ampak se cinglanje še vedno pojavi pri dalšem teranju.lp
tud men cingla not u cly-u.. pa mam 42l meteorja. to je pomoje normaln, če maš brušen cly. sam nevem pa zakaj ti prime bat. :roll:
Janim8 počivaj v miru.
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: apn ne gre nikamor

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

dolinar napisal/-a:
Turbo napisal/-a:evo spet mene: pojavo se je en problem: od predelave pa do zdaj sem nareo 1100km,ajnfaro 400km, mešanca 3% z stihl oljem,svečka lepe kavne barve,...moped leti vrei....sem pa včasih opazil,da po dolgem teranju začne nekaj cin cin cin delat,nekje v mašini. pol sem vedno malo zmanjšal gas,in je ta zvok izgino. par dni nazaj pa se peljem 20km,seveda ženem do daske,nakar spet slišim ta zvok,vendar nisem zmanjšal gasa,in posledica? pri 80km/h mi je zategnilo zadnjo kolo,saj je bat prijelo... stisnem sklopko,se vstavim ob robu,probam zakurblat,moped vžge v 3poskusu. se odpeljem,in moped spet normalno leti 80,ne opazim nobene razlike v hitrosti ali pospeških. doma seveda snamem cilinder in vidim da je bat na straneh malo prijelo,prav tako se vidi v cilindru,ampak na srečo ni nekih risov. bat je 39L konig,predelava pa taka kot sem napiso na 1.strani. če ma kdo kako idejo,v čem je fora,mi naj prosim pomaga,kr nimam pojma v čem je štos.zdaj za ziher delam 4% mešanco,ampak se cinglanje še vedno pojavi pri dalšem teranju.lp
tud men cingla not u cly-u.. pa mam 42l meteorja. to je pomoje normaln, če maš brušen cly. sam nevem pa zakaj ti prime bat. :roll:
kaj pa uplinjač maš naštelan ? ker možno da se ga zagrabi ko je moped prevroč ! kako številko večja diza ?
Uporabniški avatar
tomos majster
vplinjač
Prispevkov: 358
Pridružen: So Apr 03, 2010 9:02 pm
Kraj: tm k ni muh

Re: apn ne gre nikamor

Odgovor Napisal/-a tomos majster »

mogoče si slabo napilu kanale in ti ko se bat segreje in razširi prijemle obročke (pri teranju) ali pa je slabo brušen cilinder (premala toleranca) ;)




drugače to je men delal pri sukokiju in mi pri 80km/h zaribal tako da ga nisi več premakil z elko batom se ti to nebi smelo dogajat razen če je vzrok tisto kar sem napisal zgoraj :)
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: apn ne gre nikamor

Odgovor Napisal/-a Turbo »

cilinder sem neso brusit nekemu staremu majstru, reko je,da je zbruso cilinder na 8stotink večji kot je bat...zaj če je to dobro pa nevem. portmap kanalov bom prilimo čim prej,kr ga mam nekje na kompu,drugače pa sem tui lepo zaoblo robove. dejansko ta zvok cin cin al cic cic,vglavnem dobi čez nekaj časa,če voziš pod full gasom. ferg je vredu nastavljen,tudi svečka je lepe rjave barve, glavna diza je75,stranska 40. drugače pa sem zelo zadovoljen z pospeški ter končno hitrostjo mopeda,2 dni nazaj sem naredo 150km brez problema,samo nisem ga teral vedno do konca.LP
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: apn ne gre nikamor

Odgovor Napisal/-a Turbo »

http://www.shrani.si/f/1J/KD/3WiTncEo/1/16032010159.jpg
evo port map,ko je biu cilinder 38.5
GOTOF JE!
Uporabniški avatar
tomos majster
vplinjač
Prispevkov: 358
Pridružen: So Apr 03, 2010 9:02 pm
Kraj: tm k ni muh

Re: apn ne gre nikamor

Odgovor Napisal/-a tomos majster »

le toleranca cilindra je ponavadi okol 2-5 stotink več kot 5 stotink je že slabo ker ti moped ne vleče kot bi moral in se pojavljajo problemi (nekaj je bat in cilinder kot sama se že rabita in če imaš ti preveliko toleranco že na začetku ni uredu) ;)
Uporabniški avatar
Turbo
zobnik
Prispevkov: 214
Pridružen: So Maj 15, 2010 10:55 pm
Kraj: Maribor

Re: apn ne gre nikamor

Odgovor Napisal/-a Turbo »

sepravi je lahko možnost tega cinglanja ter zaribanja v preveč brušenem cilindru?
GOTOF JE!
Odgovori