zvočniki v tomos targi

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
ToMoS
batzajla
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 7:43 pm

zvočniki v tomos targi

Odgovor Napisal/-a ToMoS »

nisem imel kaj za delat in sem prisel do ideje da bi v svojo targo nastimal ozvočenje.vse mislim spravit pod sedez,saj je se kar veliko prostora.sedaj me pa zanima kako bi zvezal zvocnik,oz.kam bi ga priklopil?razmisljal sem da bi kupil (mini)akumulator,najn pa bi zvezal zvocnik.bi lahko naredil tako,da ko bi se peljal med voznjo da bi mi akumulator polnilo,da mi ga nebi bilo potrebno skos polniti?oprostite za taka vprasanja ampak namrec nimam veliko izkusenj z elektriko.hvala!
L.p Žiga
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5238
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: zvočniki v tomos targi

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ToMoS napisal/-a:nisem imel kaj za delat in sem prisel do ideje da bi v svojo targo nastimal ozvočenje.vse mislim spravit pod sedez,saj je se kar veliko prostora.sedaj me pa zanima kako bi zvezal zvocnik,oz.kam bi ga priklopil?razmisljal sem da bi kupil (mini)akumulator,najn pa bi zvezal zvocnik.bi lahko naredil tako,da ko bi se peljal med voznjo da bi mi akumulator polnilo,da mi ga nebi bilo potrebno skos polniti?oprostite za taka vprasanja ampak namrec nimam veliko izkusenj z elektriko.hvala!
L.p Žiga
vezje za polnitev 12V akumulatorja imaš v tehničnem arhivu
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: zvočniki v tomos targi

Odgovor Napisal/-a P Blade »

Slika
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: zvočniki v tomos targi

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

ja pa še prkolco zadi pa začneš sladoled prodajat .... dejte si pamet kupti :?
Uporabniški avatar
P Blade
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Sr Okt 21, 2009 9:54 pm
Kraj: Lajbah-Izola

Re: zvočniki v tomos targi

Odgovor Napisal/-a P Blade »

Nekateri gledate televizijo (in reklame), presedate cele dneve pred kiblam in na fejsbukih,in imate očala že pr 16ih, igrate GTA (ful kreativno) in stepol vsi zafrustrirani... eni pa pač mal experimentiramo (in se tud skoz to kej naučimo).
Pretiravat pa je treba, jebi ga. V avto zvezat fršterkaraj-z levo roko ob treh zjutri č češ. NA fričiju morž bit pa že mal elektronika pa McGyverja.

Naši gesli sta:
Bodite nenavadni!
Veselje se plača!
Slika
Uporabniški avatar
janim8
R.I.P.
Prispevkov: 910
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 8:46 am
Kraj: кσčєνנє ghetto 1330

Re: zvočniki v tomos targi

Odgovor Napisal/-a janim8 »

c-c ... zvezat na eno targo zvočnike ni kr taku (za začetnika mislm!)
1. užig na mašini ma 12V IZMENIČNO napetost!! akumulator ima pa ENOSMERNO,to je prva ovira ...
2. akumulator neboš zvezou na zvočnik(e) xD ampak na ojačevalec ... kuk toka ti porabi boš zračunou,ker je edvisnu kuk močn ojačevauc mislš dat gor -> W(moč) : V(napetost) = A(tok)
3. če bi že imeu pretvornik iz izmenične v enosmerno napetost nevem če bi polnilo akumulator.akumulator ima napetost 12V,prautako tudi užig na mašini,za pounjenje akumulatorja mora bit padec napetosti!! (npr. pri automobilu imaš 12V akumulator katerega pouni 14-16V alternator!!)

js ti priporočam da dobiš ali pa sestaviš iz diod mostični ali pa polnovalni usmernik ker prevata obe polperiodi izmenične napetosti (dvomm da veš kaj sm povedu:P),če ti uspe da polni akumulator pol bo uredu,dobiš en manjši ojačevalec kateri deluje na enosmerni 12V napetosti (autoakustika),če praviš da imaš dosti prodatora use zmontiraš in poslušaš ;)
prodam razne dele za TOMOS! info: majerlejani@gmail.com

Če hočš met konje jih boš mogu futrat :)
Odgovori