TMZ 50 l.1958

Predstavite nam svojo starino
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

Ne drkaj tega motorja preveč na mestu, ker nima prisilnega hlajenja. Hvala bogu, da si dal not malo močnejšo mešanico. Kadi ti pa , kot stara lokomotiva.
Dobro si ga " upedenov"
horge
auspuh lager
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Nov 07, 2011 6:37 pm

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a horge »

Grilzz napisal/-a:
marko443 napisal/-a:sm prjatlom obnaulama istga :)
Odlično!

Potem bi te pa par stvari vprašal, oz. kdor bo pač vedel, ker so po moje vsi teli mopedi delani na isti princip.

Imata mogoče dva železna pokrova, ki prideta okoli fergazerja prišraufana na okvir?
Kje bi dobil sedež? Sicer imam original, ampak je čisto fuč.
Kje ima zadeva sklopko?
Čemu služi ena ročka na levi strani na bloku motorja od ročke menjalnika še malo nazaj? Če jo prestaviš se mi zdi, da se pedalke odklopijo od pogona.
Kaj je na ročici pod gasom, postavljena je tako da se jo pritisne z desnim palcem? Dekompresija?

Kako se tak moped sploh spravi v pogon?


Lej če boš rabu kakšn podatek..ti lahku js povem imam istega doma samo da je rdeče barve..ga tudi obnavljam..

Do sedaj sem imel namreč Hondo Dio, Hondo NSR in nazadnje Yamaho XJ900 Diversion, s 50 let starim mopedom se pa srečujem prvič.

Za pomoč pri teh "neumnih" vprašanjih se vam že vnaprej zahvaljujem!
tomos je zakon !
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Zadnja luč je ista ko na APN 4 sam da je srebrna... :D

Lep motorček, se mi pa zdi da je verjetno kar nekaj delov združljivih s Tomosovimi, glede na to da je oboje licenčno narejeno za Avstrijce...
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Grilzz
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 15, 2012 1:58 pm

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a Grilzz »

Mah, je in ni.

Na primer ročica za menjalnik ne paše od dvobrznica ker ima tisti nekakšno povleci-porini varianto tukaj imam pa menjalnik na feder, tako da zdaj iščem kje bi dobil to smotano ročico.
Zajlo za gas sem moral malo improvizirati, ampak na koncu je šlo skupaj, pakne mi je nalil sinter, ker noben tomos nima takih, zajlo za števc bom moral očitno tudi dat narest, ker ima drugačen navoj kot tomosove,...

Sem mislil da bo malo prej na cesti, zdaj se je pa kar zavleklo.

Aja, ta luč se mi zdi da ni originalna. Tista bi morala biti brez tega srebrnega okvirja.

PS: Ali je mogoče kdo registriran na starodobnik forumu? Potreboval bi nekoda da mi kontaktira enega uporabnika tam, meni pa na strani vedno napise da registracija trenutno ni možna.
mattiazz
Mojster
Prispevkov: 294
Pridružen: Po Maj 30, 2011 6:07 pm

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a mattiazz »

Jaz sem registriran na starodobniku,če lahko kaj pomagam!?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a macula »

Ni možna, ker gredo na drugo platformo.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
jkanoni
glava cilindra
Prispevkov: 625
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:24 pm

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a jkanoni »

macula napisal/-a:Ni možna, ker gredo na drugo platformo.
...ki traja več, kot pol leta ???!!!
Grilzz
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 15, 2012 1:58 pm

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a Grilzz »

Saj ne vem.
Jaz sem včasih bil prijavljen, vsaj zdi se mi tako. Potem pa vem da so bili neki maili, pa sem čisto pozabil kaj se je zgodilo.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a macula »

jkanoni napisal/-a:
macula napisal/-a:Ni možna, ker gredo na drugo platformo.
...ki traja več, kot pol leta ???!!!
ma, u kur*u je tist starodobnik, admini sploh ne pregledujejo foruma, ljudje pa sam off nabijajo, ko pa kaj vprašaš, ti pa v smehu povedo tako da samo oni razumejo. :? (sori za off)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori