TMZ 50 l.1958

Predstavite nam svojo starino
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a macula »

Mislim da se lahko pakne tudi na novo "nalije", pač tista plast se na novo nalepi oz nanese: Eden iz foruma je enkrat rekel da jih je dal, nisem pa ziher al je nalil sklopko al pakne.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

macula napisal/-a:Mislim da se lahko pakne tudi na novo "nalije", pač tista plast se na novo nalepi oz nanese: Eden iz foruma je enkrat rekel da jih je dal, nisem pa ziher al je nalil sklopko al pakne.
MISLIM DA SE PAKEN NEDA NALIT hehe :) sam sebi sem tole naredil samo je malo zakomplicirano :) kupit mores ferode(bremzne obloge) ter lepilo dvokomponentno( neko bpol posebno komponenta A je rjava komponenta B pa bela) to dvoje zmesas in postane ful vroče od reakcije ter namažeš na ferodo ter celjust ter z nekimi mocnimi prijemkami skupaj aztegnes ter pustis do okoli 30 ur :)

pa mas orng nareto :)

L.P
Grilzz
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 15, 2012 1:58 pm

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a Grilzz »

Hej, ne bo šlo. Niso za diske ampak bobne in so zakrivljene.

Sicer bi raje nove, ampak če ne bo drugače, bom skočl do sinterja, kaj se da zrihtat.

Slika
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

ja seveda :D tole ko kupis ferodo jo kupis v kosu in se dajo zvijat :) narezes na pravilne dimenzije malo zviješ ter nalepiš pazljivo :)

vse se da ce se hoce :) :P tak jas pravim :) malo se pozanimaj se pa bos videl :)

L.P
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

sinter,fermi ma skoraj vsak ti bo tole nalil.
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Na tej sliki ki si jo dodau, je obloga še čisto dobra, le malo jo moraš pobrusit ker je zažgana.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Grilzz
auspuh lager
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Mar 15, 2012 1:58 pm

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a Grilzz »

sinko.dejan napisal/-a:Na tej sliki ki si jo dodau, je obloga še čisto dobra, le malo jo moraš pobrusit ker je zažgana.
Dve sta v redu, dve sta pa odstopili, tako da če moram že dve menjavat, bom pa še drugi dve.

Danes sem našel še eno spletno trgovino z deli za obnovo mopedov. Sicer je večinoma za tomose in puche, samo bovdni in podobne malenkosti bi morale verjetno pasati tudi na tega.

Mogoče kdo ve ali je to identična mašina kot kakšna puchova?
Vse ki sem jih gledal imajo prisilno hlajenje, ta pa nič.
Malo me skrbi, da ne bom dal vsega narazen, potem bom pa s tesnili izumljal toplo vodo.

Aja, pri velotu sem vzel še nove zračnice in gume. Žal take, s črnim robom, ker baje Sava nima gum z belim robom v tej dimenziji. Včasih so bile barve za gume, s katerimi smo barvali napise na gumah. Se to še kje dobi?

Lep pozdrav!
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Grilzz napisal/-a:
sinko.dejan napisal/-a:Na tej sliki ki si jo dodau, je obloga še čisto dobra, le malo jo moraš pobrusit ker je zažgana.
Dve sta v redu, dve sta pa odstopili, tako da če moram že dve menjavat, bom pa še drugi dve.

Danes sem našel še eno spletno trgovino z deli za obnovo mopedov. Sicer je večinoma za tomose in puche, samo bovdni in podobne malenkosti bi morale verjetno pasati tudi na tega.

Mogoče kdo ve ali je to identična mašina kot kakšna puchova?
Vse ki sem jih gledal imajo prisilno hlajenje, ta pa nič.
Malo me skrbi, da ne bom dal vsega narazen, potem bom pa s tesnili izumljal toplo vodo.

Aja, pri velotu sem vzel še nove zračnice in gume. Žal take, s črnim robom, ker baje Sava nima gum z belim robom v tej dimenziji. Včasih so bile barve za gume, s katerimi smo barvali napise na gumah. Se to še kje dobi?

Lep pozdrav!
evo.. :)
http://trgovina.cilinder.si/product_inf ... 1t24kk97t6
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

mislim da je celo to puchova mašina :) ker vsi puhi imajo enak cilinder ter izpuh :D ter zelo podobne bloke :)
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: TMZ 50 l.1958

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

gume z belim robom se še vedno dobijo!
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
Odgovori