Športni filter

Predelave pogonske sile mopeda
Odgovori
Rok the Hitri
auspuh lager
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Jul 29, 2011 4:02 pm

Športni filter

Odgovor Napisal/-a Rok the Hitri »

Mene zanima če ta filter pride gor če maš original cilnder od a3 samo namesto airboxa bi daw tega. http://www.frcomoto.si/index.php?route= ... uct_id=265
Uporabniški avatar
pibi
cilinder
Prispevkov: 1063
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 7:18 am
Kraj: Bled

Re: Športni filter

Odgovor Napisal/-a pibi »

paše že samo nč bolš nebo, kvečjem slabš ;)
R1 3 5
└┼┼┤
2 4 6
[size=50]če to vidiš prebrati gledaš preblizu!!![/size]
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Športni filter

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

niti ga ne spravš pod štel kot ima prvotno a3 ... niti neboš nč pridobil ... original airbox pa je ...
Uporabniški avatar
koroman
predelana mašina
Prispevkov: 1875
Pridružen: Po Avg 31, 2009 10:44 pm
Kraj: zlatoličje - maribor

Re: Športni filter

Odgovor Napisal/-a koroman »

jaz sem zato da si ga kupiš in narediš nekak da bo šlo. magari daš fergazer na stran. spomin se ko sem mel svoj prvi špotrni filter. občutek je bil neverjetn. pridobil sicer neboš skoraj nič al pa nič, ampak občutek ko se pelješ je pa čisto drugačn in meni se je zdelo da se bolje peljem
The science of tuning.

viewtopic.php?f=14&t=15145
Uporabniški avatar
Roost.
vplinjač
Prispevkov: 252
Pridružen: Po Apr 25, 2011 1:55 pm
Kraj: CELJE-CENTER
Kontakt:

Re: Športni filter

Odgovor Napisal/-a Roost. »

koroman napisal/-a:jaz sem zato da si ga kupiš in narediš nekak da bo šlo. magari daš fergazer na stran. spomin se ko sem mel svoj prvi špotrni filter. občutek je bil neverjetn. pridobil sicer neboš skoraj nič al pa nič, ampak občutek ko se pelješ je pa čisto drugačn in meni se je zdelo da se bolje peljem

Ti športni filtri so brezpomenski za moč, so pa lepi dodatki za zunanjost, zvok in pa boljši občutek kot si reku :)

Sicer na 12mm fergazerju kot ga ima a3 se bo bolj malo slišalo, vendar pa lepo zgleda če znaš naredit in malo smisla uporabiš za vse skupaj.
mopedist96
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 12:49 pm

Re: Športni filter

Odgovor Napisal/-a mopedist96 »

Roost. napisal/-a:
koroman napisal/-a:jaz sem zato da si ga kupiš in narediš nekak da bo šlo. magari daš fergazer na stran. spomin se ko sem mel svoj prvi špotrni filter. občutek je bil neverjetn. pridobil sicer neboš skoraj nič al pa nič, ampak občutek ko se pelješ je pa čisto drugačn in meni se je zdelo da se bolje peljem

Ti športni filtri so brezpomenski za moč, so pa lepi dodatki za zunanjost, zvok in pa boljši občutek kot si reku :)

Sicer na 12mm fergazerju kot ga ima a3 se bo bolj malo slišalo, vendar pa lepo zgleda če znaš naredit in malo smisla uporabiš za vse skupaj.
Zdaj, ker nebom odpiral nove teme bom tukaj vprašal: ali se z šprtnim filtrom poveča potrošnja goriva ali ne? :roll:
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Športni filter

Odgovor Napisal/-a Pata »

z "športnim filtrom" pridobiš zelo malo oz. nič fora je v boljši prepustnosti stem motor dobi več zraka usi pa vemo da več zraka + več goriva je bolše... če daš šp. filter rabiš dat večjo šobo saj motor potem dobi preveč zraka v skrajnem primeru lahko tudi zariba zaradi tega! Če daš samo športen filter brez menjave šobe nisi naredil nič oz poslabšal celo... v drugem primeru je mal bolš glas, in en mal moč ampak normalen človek jo ne občuti je pa res da motor "lažje diha".

Nauk..: brezveze. na original a3,apn itd... če maš že kakšen tuning da je ferg na stran al pa npr. atx,ctx,bt se ga loh da zaradi lepšega izgleda in mogoče mal zvoka. Na navitem motorju pa ne vem kako se obnese šp.filter al je kakšen plus al ne... na a3,a35,apn in e90 sm meu ni blo razlik...

@mopedist96 : ja se poveča malo poraba zaradi večje šobe, več zraka=več goriva
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
mopedist96
batzajla
Prispevkov: 36
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 12:49 pm

Re: Športni filter

Odgovor Napisal/-a mopedist96 »

Pata napisal/-a:z "športnim filtrom" pridobiš zelo malo oz. nič fora je v boljši prepustnosti stem motor dobi več zraka usi pa vemo da več zraka + več goriva je bolše... če daš šp. filter rabiš dat večjo šobo saj motor potem dobi preveč zraka v skrajnem primeru lahko tudi zariba zaradi tega! Če daš samo športen filter brez menjave šobe nisi naredil nič oz poslabšal celo... v drugem primeru je mal bolš glas, in en mal moč ampak normalen človek jo ne občuti je pa res da motor "lažje diha".

Nauk..: brezveze. na original a3,apn itd... če maš že kakšen tuning da je ferg na stran al pa npr. atx,ctx,bt se ga loh da zaradi lepšega izgleda in mogoče mal zvoka. Na navitem motorju pa ne vem kako se obnese šp.filter al je kakšen plus al ne... na a3,a35,apn in e90 sm meu ni blo razlik...

@mopedist96 : ja se poveča malo poraba zaradi večje šobe, več zraka=več goriva
Ok tako da mislim da se mi ne splača škoda denarja 8-)
savagex
batzajla
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Dec 01, 2013 8:32 am

Re: Športni filter

Odgovor Napisal/-a savagex »

Jaz imam namen tud dat sportn filter na bing 12 in sicer na apn 6 pa me zanima ce mate kako idejo kako gor spravt, iz cesa naredit tisto koleno
franc
vplinjač
Prispevkov: 385
Pridružen: Po Maj 06, 2013 3:00 pm

Re: Športni filter

Odgovor Napisal/-a franc »

Bing 12 ni narejen za na koleno, če že hočeš komplicirati s tem potem poišči primeren vplinjač. Drugače pa rabiš koleno s prirobnico na obeh straneh, tesnili na obeh "spojih" , pa pazit moraš da bo vplinjač "vodoravno" drugače ne bo delalo kot mora.
lp
Odgovori