Tomos Alpino

Vse kar se tiče mopedov
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

mirank napisal/-a:Ogledal sem si moped in odločitev je padla. Odločit se moram samo še za barvo. Kakšen predlog mogoče? Kupil ga bom v Kranju, ker zraven dobim še novo čelado. Ostal bo v popolnoma originalnem stanju, montiral bom kovček, mogoče zamenjal še prednji zobnik. Moped bom kupil, ker se bom znebil enega avtomobila, vozil se bo lepo in večinoma po asfaltnih cestah.
Ker je že zelo dolgo odkar sem imel nazadnje moped, me zanima kakšen je postopek in strošek registracije za celo leto. Grem samo na tehnični pregled in tam vse takoj uredim ali moram biti na kaj pozoren? Kako je s tablicami, nekatere mopede vidim z rumeno, druge z večjo belo, kot jih imajo motorji?
Ti iz prve roke povem:

zavarovanje pri triglavu je 34€ za celo leto (-20% za neodjavo vozila za 1 leto -5% za takojšne plačilo)
Tablica+prometna: 27€

tehničnega ne rabiš.

= 61€
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
pusta93
zobnik
Prispevkov: 219
Pridružen: Po Sep 07, 2009 8:34 pm

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a pusta93 »

mirank napisal/-a:No končno nekaj tudi vzpodbudnih besed za alpinota. Me veseli, da se je oglasil nekdo, ki ga res ima. Je res da gre 45 km/h v originalnem stanju ali je to samo tehnični podatek?
Bom šel drug teden v trgovino mal povprašat in poročam kaj so rekli o trpežnosti in o tej nesrečni rji. Če ima še kdo kakšne izkušnje, bom vesel vsake informacije 8-)
ja naj se js napisem svoje mnenje o alpinotih. V avtosoli sem ga vozu in sem biu zelo zadovolenj ceprav ni seu vec kot 55 zavore ima dobre. No to je bilo 2008. Potem pa me je sosed prosu naj mu popravim alpinota ker ni delala 3 brzina. No jst razdrem masino in zagledam katastrofo 3 zobnik na piramidi je biu cisto pofrezan brez zob na menjaliku pa 3 zobnik nedotakjen...imam se sliko...motor je biu takrat star 2 leti. No nato je sestric kupu leta 2010 novega alpinota ki je z njim narediu 25 kilometrov nato me je prosu ce lahko pogledam motor ni se ga dalo vzgat ker je nov ribnu...motor so mu v garanciji zamenjali cilinder naj povem da je bila mesanca 4procentna...jaz imam mesane obcutke glede alpinotov...imam btja pod malo tablico disk je za ustavit pa se potegne
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Tomos Alpino

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Moj sosed ima poštarsko izvedbo (disk spredaj) in ga je kupil v dokaj neprijetnem stanju, je imel kar ene par stvari za uredit in jih še vedno ima (prednja bremza ne dela (ni pritiska), slabo vleče, dihtungo na auspuhu mu je spet zažgalo, kurbl se kar naprej obrača in še kaj bi se našlo). Ampak kot so že drugi rekli, to so pač poštarji... Jaz imam pa original APN 4 in se tudi njemu bolj dopade kot pa Alpino. Za navadne pa ne vem kako je, jaz ti samo za poštarja povem da ni dobra naložba... Je imel tudi ščitnik gor in sma se kar ene par ur zajebavala de sma ga dol vrgla.
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
Odgovori