Re: Tomos D6r

Predstavite nam svoj projekt
Odgovori
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: Tomos D6r

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Rexi napisal/-a:Včeraj sem kupil pletenico za sprednjo zavoro. Izdelat bi mogel nek štiftek ki bi držal zavoro... ma kdo kakšno idejo kako bi to lahko naredil ?
Slike:
Slika
Slika
Lahko vzameš steblo vijaka, ki paše tja vmes, ga povrtaš, da bo šla zajla skoz. Pol pa samo iz strani vrežeš naprimer M3 navoj pa z vijakom priviješ v zajlo. Zajlo magar zalotaš, da ne bo zacvetela :D
Uporabniški avatar
Rexi
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 10:34 pm
Kraj: Ljubljana-center

Re: Tomos D6r

Odgovor Napisal/-a Rexi »

KVAS napisal/-a: Lahko vzameš steblo vijaka, ki paše tja vmes, ga povrtaš, da bo šla zajla skoz. Pol pa samo iz strani vrežeš naprimer M3 navoj pa z vijakom priviješ v zajlo. Zajlo magar zalotaš, da ne bo zacvetela :D
Ok hvala.
Uporabniški avatar
cerar
Mojster
Prispevkov: 1502
Pridružen: To Sep 22, 2009 5:26 pm

Re: Tomos D6r

Odgovor Napisal/-a cerar »

KVAS napisal/-a:
Rexi napisal/-a:Včeraj sem kupil pletenico za sprednjo zavoro. Izdelat bi mogel nek štiftek ki bi držal zavoro... ma kdo kakšno idejo kako bi to lahko naredil ?
Slike:
Slika
Slika
Lahko vzameš steblo vijaka, ki paše tja vmes, ga povrtaš, da bo šla zajla skoz. Pol pa samo iz strani vrežeš naprimer M3 navoj pa z vijakom priviješ v zajlo. Zajlo magar zalotaš, da ne bo zacvetela :D
se bols bi blo da zajlo zalotas v steblo vijaka.. hardlotat seveda
Live life at full throttle! :)
No cams... no valves... no problems 2STROKE!
Uporabniški avatar
Rexi
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 10:34 pm
Kraj: Ljubljana-center

Re: Tomos D6r

Odgovor Napisal/-a Rexi »

cerar napisal/-a:
se bols bi blo da zajlo zalotas v steblo vijaka.. hardlotat seveda
Ja nakoncu mi ni ratal lukne narest in sem kar matico gor zalotu ...
PVL
Mojster
Prispevkov: 643
Pridružen: To Sep 08, 2009 9:28 pm

Re: Tomos D6r

Odgovor Napisal/-a PVL »

Zajle si lahko tudi zavariš, jz si jih na tig delam. Do sedaj mi ni še nobena varjena počla. Nova iz velo-ja pa je včas šla že po 1 dnevu.
KoGo
zariban cilinder
Prispevkov: 100
Pridružen: To Dec 04, 2012 6:09 pm

Re: Tomos D6r

Odgovor Napisal/-a KoGo »

Rexi napisal/-a:Ko sem prišel domov me je na mizi čakala pošiljka iz nizozemske.

Slika

Takoj sem se spravil delat načrt v inventorju.

Slika

koliko si platil roto??

če se navaram matica je 18e?.
rotor okoli 30?
Uporabniški avatar
Rexi
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 10:34 pm
Kraj: Ljubljana-center

Re: Tomos D6r

Odgovor Napisal/-a Rexi »

KoGo napisal/-a:

koliko si platil roto??

če se navaram matica je 18e?.
rotor okoli 30?

roto je 37€ :
http://www.emot.nl/webwinkel/index.php? ... oductId=58
hoomzi
zariban cilinder
Prispevkov: 128
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 2:54 pm

Re: Tomos D6r

Odgovor Napisal/-a hoomzi »

tut jst kr sm zajl predeloval sm u glavnem lotov, do zdej še nisem mel slabih izušenj. za kakšne zakomplicirane "štifte" maš iz medenine zlo široko paleto oblik, čeprav za bremze najbrž medenina ni najbolš ker je precej krhka...

a tiste cdi bo mel tut za kakšno krivuljo vžiga nastavljat a zakaj mas rs232 konektor gor? pa kje si dobil načrt? tut mene odkar sm si arduinota umislu nekej tacga zlo mika, sam sm še mal švoh kar se znanja elektronike tiče:)
Uporabniški avatar
Rexi
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 10:34 pm
Kraj: Ljubljana-center

Re: Tomos D6r

Odgovor Napisal/-a Rexi »

hoomzi napisal/-a:tut jst kr sm zajl predeloval sm u glavnem lotov, do zdej še nisem mel slabih izušenj. za kakšne zakomplicirane "štifte" maš iz medenine zlo široko paleto oblik, čeprav za bremze najbrž medenina ni najbolš ker je precej krhka...

a tiste cdi bo mel tut za kakšno krivuljo vžiga nastavljat a zakaj mas rs232 konektor gor? pa kje si dobil načrt? tut mene odkar sm si arduinota umislu nekej tacga zlo mika, sam sm še mal švoh kar se znanja elektronike tiče:)

Ja rs232 priključek naj bi bil zato, da lahko na terenu hitro spremenim krivuljo če bi bilo treba.

Vezje temelji na tem : http://www.modelbouw.gompy.net/newcdi/index.htm
Stem, da imam jaz drug krmilnik.
Uporabniški avatar
Rexi
zobnik
Prispevkov: 185
Pridružen: Pe Sep 24, 2010 10:34 pm
Kraj: Ljubljana-center

Re: Tomos D6r

Odgovor Napisal/-a Rexi »

Evo nekaj se dogaja. Danes sem dobil menjalno ročico + ročico za bremzo. Treba je malo še robove popravit. Na sliki še Bosch pumpa in tista "šesta" prestava iz trgovine frčo moto.
dscn9897.jpg
Odgovori