VW Golf 4 1.9 TDI highline

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6818
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

Slik bo kaj ?
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

Seveda je razlika, opravljata različni nalogi, sicer pa sta sistema sorodna. Če imaš ESP imaš tudi ASR, ker je ASR vključen v ESP. Pa ni zdej fora, da človeška noga ne more tako lepo gasa dodajat, da nebi speljalo. ASR krmili gas na individualno na vsako kolo, za kar bi potreboval 4 oz. 2 pedala za plin.
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a Pich »

Fantje moji vsem tem sistemom se z eno besedo reče traction control. Oz. dvema besedama :D .
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a buhti »

Jap točno tako kot si napisal. AMPAK men ASR v naš klanec ni pomagal, ker mi je preveč odvzel gas in če nebi sredi vožnje v klanec ga izklopu, bi ustou sred klanca z gasom do podna, ampak stal bi pa pri miru :D
Slika
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a Pich »

buhti napisal/-a:Jap točno tako kot si napisal. AMPAK men ASR v naš klanec ni pomagal, ker mi je preveč odvzel gas in če nebi sredi vožnje v klanec ga izklopu, bi ustou sred klanca z gasom do podna, ampak stal bi pa pri miru :D
Odvisno od dodelanosti sistema. Avtomobili, ki imajo te stvari dobro dodelane, ne potrebujejo stikala za izklop.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
kirezagar
glava cilindra
Prispevkov: 633
Pridružen: Ne Jun 20, 2010 1:42 pm
Kraj: Slakov rojstni kraj

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a kirezagar »

Pich napisal/-a:
buhti napisal/-a:Jap točno tako kot si napisal. AMPAK men ASR v naš klanec ni pomagal, ker mi je preveč odvzel gas in če nebi sredi vožnje v klanec ga izklopu, bi ustou sred klanca z gasom do podna, ampak stal bi pa pri miru :D
Odvisno od dodelanosti sistema. Avtomobili, ki imajo te stvari dobro dodelane, ne potrebujejo stikala za izklop.
ASRa res ni mogoče izklapljati pri novejših avtomibilih, za ESP pa to ne drži. Vsi novejši avtomobili imajo možnost izklopa ESPja.
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a macula »

Lahko ga izklopiš ampak ko ti avto odnese preko 15° iz smeri ti ga samodejno vklopi in poravna. Vsaj pri novejših je tako.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a Pich »

No jaz ga na mojem avtu ne morem izklopiti. Ko je bil sneg sem avto dodobra preizkusil in nikjer se ni ustavil, pa mi lahko verjamete, da imamo dober teren za preizkušanje takih stvari.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a macula »

Vse od tega imamo za testirat ane Pich :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=4PiwNWZsiM0
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a Pich »

macula napisal/-a:Vse od tega imamo za testirat ane Pich :D :D
http://www.youtube.com/watch?v=4PiwNWZsiM0
Točno tako. :D. Čeprav se le redki poslužujejo t.i. vzdržljivostnih testov. Ko sem bil mlajši je pa bilo vsega.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Odgovori