VW Golf 4 1.9 TDI highline

Predstavite nam svoj jekleni konjiček
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a buhti »

Pich napisal/-a:
buhti napisal/-a:Jap točno tako kot si napisal. AMPAK men ASR v naš klanec ni pomagal, ker mi je preveč odvzel gas in če nebi sredi vožnje v klanec ga izklopu, bi ustou sred klanca z gasom do podna, ampak stal bi pa pri miru :D
Odvisno od dodelanosti sistema. Avtomobili, ki imajo te stvari dobro dodelane, ne potrebujejo stikala za izklop.
Boš reku da od soseda škoda RS nima do dobro dodelanega sistema a kaj (na istem klancu se je dejansko ustavu avto, gas pa do podna)? Ki je identičen kakšnemu audiju, itd? Ne mi buč prodajat ;)

Očitno še sam neveš zakaj je dobro met to stikalo in da se ga da izklopiti...

Pri moji cupri se da vse izklopiti, kar je tudi pametno. Če nočš pomoči jo enostavno smao izklopiš ;)

lp
Slika
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

malo ste zašli z teme ? 3 stran pa še ni nč konkretnga o avtu ...
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a Pich »

buhti napisal/-a:
Pich napisal/-a:
buhti napisal/-a:Jap točno tako kot si napisal. AMPAK men ASR v naš klanec ni pomagal, ker mi je preveč odvzel gas in če nebi sredi vožnje v klanec ga izklopu, bi ustou sred klanca z gasom do podna, ampak stal bi pa pri miru :D
Odvisno od dodelanosti sistema. Avtomobili, ki imajo te stvari dobro dodelane, ne potrebujejo stikala za izklop.
Boš reku da od soseda škoda RS nima do dobro dodelanega sistema a kaj (na istem klancu se je dejansko ustavu avto, gas pa do podna)? Ki je identičen kakšnemu audiju, itd? Ne mi buč prodajat ;)

Očitno še sam neveš zakaj je dobro met to stikalo in da se ga da izklopiti...

Pri moji cupri se da vse izklopiti, kar je tudi pametno. Če nočš pomoči jo enostavno smao izklopiš ;)

lp
Ti mi kar pokaži tisti klanec, kjer se moj avto ustavi. Firma, ki izdeluje moj avto ima 70 let daljšo tradicijo, kot najstarejša Nemška avtomobilska firma, kar pomeni 70 let več razvoja. Aja in kdo je uvedel ASR v avtomobilsko industrijo?
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a macula »

Če gas tiščiš do podna imaš v glavi poden in ti tut ASR ne more pomagat.

-Slike pridejo ko ga operem ker je zdej svinjski.
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a Pich »

Drugače se mi zdi pa tudi butasto imeti eno Škodo Ali Seata za tehnološko razvit avto, ker vsi vemo, da sploh nimata lastne tehnologije, in če že imata Wolksvagnovo tehnologijo potem je Wolksvagen tisti ki pobira smetano. Drugače pa ja ASR so razvili Takeda, Nobuaki, Yamauchi in Fumihiko. pri Mitsubishiju so sistem kar nekaj časa dodelovali, preden so ga dobili drugi avtomobili, zato lahko trdim, da Škoda pa res nima dodelanega sistema. Verjamem pa, da ima Wolksvagen dosti boljšega.
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a macula »

Ja kot je Pich povedal, uglavnem naš klanec je dolg 40m, če je moker drsi kot svina, sem padel dvakrat z motorjem in dvakrat z beciklom ko je blo mokro, če se zadrsaš s čevlji od vrha, te nese do konca :D Pozimi ko je sneg mariskdo ne pride gor in gredo okrog po drugi poti. Jaz sem prišel z babičinim audijem A3 ki ma ravno tako ASP ter z mojim golfom brez problemov, moraš pa plin tiščati kakih 10-20% ne pa do podna. ;)
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a buhti »

Smešni ste mi ker, kokr da neveste zakaj moraš dati gas do podna (postopoma seveda)... Zato ker ti enostavno gas toliko oduzema (verjetno tok občutljiv sistem), in če nebi dodal plina bi se že nazačetku klanca ustavu, tako moraš pa z občutkom dodajati plin ;). Sej nebom reku, da nisem pršu gor, če sem imel vklopljen sistem, ampak večkrat sem ga moral sredi klanca izklopt ker je potem enostavno avto pršu do vrha, s tem ko je malo kopalo. Moraš pa gledati da imam jest 205/45-16 dimenzije zimskih gum ;)
Slika
Uporabniški avatar
Pich
Mojster
Prispevkov: 2601
Pridružen: Sr Okt 13, 2010 6:42 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a Pich »

macula napisal/-a:Ja kot je Pich povedal, uglavnem naš klanec je dolg 40m, če je moker drsi kot svina, sem padel dvakrat z motorjem in dvakrat z beciklom ko je blo mokro, če se zadrsaš s čevlji od vrha, te nese do konca :D Pozimi ko je sneg mariskdo ne pride gor in gredo okrog po drugi poti. Jaz sem prišel z babičinim audijem A3 ki ma ravno tako ASP ter z mojim golfom brez problemov, moraš pa plin tiščati kakih 10-20% ne pa do podna. ;)
Naj mi admin oprosti, če bom šel spet malo v off. S tem maculinim klancem imam jaz in pozitivne in negativne izkušnje. Negativne so te, da sem tudi jaz tam že pobiral hruške z mopedom. Pozitivna je pa tale zgodbica; Kot vsak zaveden Idrijski mopedist sem imel včasih tudi jaz izdelan plan bega pred policijo. V vsakem predelu mesta je vsaj eno tako mesto, kjer lahko policiji pobegneš. In eno od teh mest, je bil tudi omenjen klanec in ovinek, nato bi zavil še okrog enega ovinka, nato levo na dovoz stanovanjske hiše in navzdol po stopnicah. Seveda, pa je bilo potrebno imeti malo močnejši moped, sicer si zmrznil že v klancu. No tako se je zgodilo: Se peljem iz smeri centra proti glavnemu križišču, in zagledam pri gostilni Gabron policaja, ki mi veselo maha s tablico. Trenutek za tem zagledam še policijski motor in drugega policaja, ki ga je ravnokar razjahal. Ne vem kaj se je takrat dogajalo v moji glavi, spomnim se samo tega, da sem si mislil, "Šit Za letečega policaja nimam pa nobene pametne rešitve". Pa se vseeno odločim "Gasa v Pelhanov klanec in potem po stopnicah" sem si mislil. saj verjetno ne bo šel za mano po stopnicah, ker so strme in ozke. In sem bežal. Ko sem bil približno na 3/4 klanca sem šlišal bemweja kako je zavil na klanec. Hitro se mi je bližal. Ker sem poznal ovinek sem šel kolikor je bilo v dani situaciji mogoče previdno v ovinek. Brez težav sem ga zvozil, se ozrl nazaj in videl policaja na začetku ovinka. In takrat se je zgodilo: Štum kkrrrrrrrrr, sem zaslišal za svojim hrbtom in se na hitro obrnil. Kar sem videl mi je privabilo nasmešek na usta, komu ga pa nebi, če bi videl svojega zasledovalca na tleh v škarpi. Umiril sem tempo in se lepo počasi z ugasnjenim motorjem peljal po stopnicah. Pozneje ko sem dojel, kaj se je zgodilo sem se začel kar dobro tresti. Uf še danes mi nabije adrenalin, ko se spomnim tega dogodka. In nauk te zgodbe: Ni nujno, da je gladek ovinek nekaj slabega. :D
Verjamem v enega boga, Koprskega Tomosa
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a golnar »

haha pich :D dobra dobra ;)
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: VW Golf 4 1.9 TDI highline

Odgovor Napisal/-a macula »

Haha Pich :D :D :D močne, pa ne mi rečt da greš po unih stopnicah dol mim franeta? -samomor :o
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Odgovori