Kako odstranit magnet pri Racingu?

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
BeWARe
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Mar 30, 2010 6:12 pm

Kako odstranit magnet pri Racingu?

Odgovor Napisal/-a BeWARe »

Živjo vsi, to je moj prvi post in morem rečt de mate prou fino forum. :)

No pa pejmo h problemu: stvar je taka, na svojem Racingu 25 (a55 mašina) sem naredu nekej predelav in sicer zamenou auspuh(z unim k je pri 45 verziji), frgazer iz PHVA 10 na 14 in koleno zamenou z unim k je pri odprti verziji. Tako da zdej leti slabih 40 (s števcem od apn) in pride v vsak klanc ( večino u 2., edin če je res ornk klanc).
In sm se odloču, da bom nastavil predvžig(na 2. črtico) ker se zelo občuti ko se peljem v dolino ali po ravnem, ko motor omejuje obrate, sem že dost po forumih gledou kaj je treba narest, tko de sem se dokopal do magneta, ampak tukej nastane problem, namreč v njem je nekakšna matica, ki je v katalogu imenovana matica oljne črpalke, ki je narejena oz. obdana z nekakšno gumo. V sredini ima ozko špranjico, v katero pride zatiček od oljne črpalke, da jo vztrajnik poganja. (sem priložu sliko da si lažje predstavljate).
Drugače abciger sem kupil v Velotu, ampak tiste matice ne bi na silo odstranjeval, da ne bi kaj uniču. Matica se malo obača v levo in desno, ker je na gumi ( ali iz gume?). Najbrž se pri Racingu to naredi drugače, kot pri šterkah ali flexerjih, ki nimajo oljne črpalke?
Dajte prosim tisti, ki bi vedli kaj narest oz. ste že odstranili magnet pri racigu povedat, kako to nardit in s katerim orodjem.

Hvala za odgovore in pomoč! :D
magnet.png
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5233
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Kako odstranit magnet pri Racingu?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

racing ima pa nek poseben užig
tak kot pri skuterjih

tko da nevem če velja isto kot pri flekserju
Uporabniški avatar
klemenm2
specjalka
Prispevkov: 3199
Pridružen: Ne Avg 30, 2009 10:59 pm
Kraj: LJ - Brod

Re: Kako odstranit magnet pri Racingu?

Odgovor Napisal/-a klemenm2 »

ja verjetno maš ze cdi vzig...
vsak vložek v tomosa je napaka..... škoda da bom to napako kmal spet ponovil.
počivaj v miru jani! (janim8)
BeWARe
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Mar 30, 2010 6:12 pm

Re: Kako odstranit magnet pri Racingu?

Odgovor Napisal/-a BeWARe »

Torej bi se moralo obrate nastavljati s pomočjo tega cdi vžiga, tako kot pri skuterjih, na nekakšen šalter ali kaj takega?
CDI je verjetno tisti pick up na sliki ali pa elektronika iskra.
Najbrš bi pa kar zamenjal tega s tistim, ki je pri 45 verziji?
Uporabniški avatar
automatic_7
Moderator
Prispevkov: 5233
Pridružen: Če Avg 13, 2009 2:07 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Kako odstranit magnet pri Racingu?

Odgovor Napisal/-a automatic_7 »

ja hm kaj ta slika je za 25 verzjo
poglej kašne komponente ima različne 45 verzja(po šifri)
pristavc
glava cilindra
Prispevkov: 519
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 11:17 pm
Kraj: Črnuče

Re: Kako odstranit magnet pri Racingu?

Odgovor Napisal/-a pristavc »

kok pa stane tale abcigr pa kje se premakne sploh to na 2.črtico?
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: Kako odstranit magnet pri Racingu?

Odgovor Napisal/-a buhti »

Tole maš ti že CDI užig in sem že sam probavu na šihtu prestavt štrom, ampak pri teh se kokr vem neda čist nč druzga, kokr menjati komplet štrom z 45 verzijo ;)

drgač pa tista matica k je guma gor je čisto navadna matica... z šraufncigerjom nekam zatakneš magnet in samo lepo odtegn matico... al pa z pištolo na zrak lepo odtegnš, s tem je najlaži ;)
pristavc napisal/-a:kok pa stane tale abcigr pa kje se premakne sploh to na 2.črtico?
nevem če te nov stane 10€, drgač ga pa sam nardiš za ene 4-5€ lohk ;)
Drgač se pa komplet plato premakne za kšn 1-2mm mislm da v desno.. Pač sam na 2. čtrico daš in je to to ;)
Slika
BeWARe
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Mar 30, 2010 6:12 pm

Re: Kako odstranit magnet pri Racingu?

Odgovor Napisal/-a BeWARe »

Ja glih to je tist problem, v katalogu je pri obeh modelih elektronika čist ista (vključno s serijsko). :(
buhti
cilinder
Prispevkov: 1102
Pridružen: Sr Avg 12, 2009 9:54 pm

Re: Kako odstranit magnet pri Racingu?

Odgovor Napisal/-a buhti »

BeWARe napisal/-a:Ja glih to je tist problem, v katalogu je pri obeh modelih elektronika čist ista (vključno s serijsko). :(
Pol pa nevem kaj nej ti rečm. More ubstajat različni no! Al pa pejt na kšn uradn servis pa prašu glede tega, ali pa kar na tomos-a jim piš ;)
Slika
BeWARe
auspuh lager
Prispevkov: 4
Pridružen: To Mar 30, 2010 6:12 pm

Re: Kako odstranit magnet pri Racingu?

Odgovor Napisal/-a BeWARe »

Dobr, se bom pozanimal pa povem. Sam še eno vprašanje, torej če ima CDI vžig bi bilo možno vgraditi omejevalca obratov?
Bi kar fino prišlo, če bi ta plavi hotel izvest proces valjčkov al pa kej podobnga. 8-)
Odgovori