Projekt: Tomos Mini Traktor

Predstavite nam svoj projekt
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a Pata »

žiw.!

Branja je za kar ene par minut tako da če te zanima preberi :)

ni glih motor al kar kol je pa projekt in bo z motorja oziroma ATV-ja uglaunem zadeva je taka vem da zdajle se neki po forumu govori od takih traktorjev ampak moja zamisel ni prekopirana in ne izvira od tam... mam tole že več kot pou leta v glavi odkar sem videl tole http://images.avto.net/4381841/1_530.jpg kitajski 110 traktorčk... od tiskrat mi tole šlo po glavi pa sm nek gledu skoz pa sm ugotovu da tale traktorčk ma dejansko podvozje kot atv110 moj torej traktorčk bom naredu iz tega : viewtopic.php?f=8&t=4144&start=100 (Projekt: Tomos ATV50)

zakaj? zato ker sem najprej mislil narest tisto kar je v temi ampak po tolkem času zmeri bolj mi je stoplo v glavo da ne bo se obneslo. Zakaj? atv bi šel okol 50kmh odspred na nihajkah je lufta 1,5cm... pr taki hitrosti tole ni dobra novica. kok bi stale nove puše po meri? hm več kot nov štirikolesc. tko da naredu se bo takle mini traktor nosilce na grušu že mam za apn mašino odzadej bo zobnik še večji najbrž al pa bo umes še en prenos najprej z mašine na en zobnik na tistem zobniku bo pa pršvasan še en drug in tisti pol na kolesa. pač traktor mam namen da bo šel 20kmh. loh še kaj manj. ampak še zmer sem študiral da bi naredu še nek drug menjalnik da bi meu pač pol še hitre pa počasne. in 5 prestav z mašine ven ampak tole bom še vidu no uglaunem mašina je od dolinarja, novi ležaji pa semeringi.

Setup? trenutno je u glavi 12sorna gred z igl.ležajem (mam sam to doma), umo 08 ali 06 cilinder raje 08 ker rabm navor čeprav bo zelo kratek prenos ampak še zmer. pa za navor sem si omislil tudi lamelo povejte mnenje in pa preračunan izpuh. uglaunem naredu bom ga tko kukr je on gorej rdeč kitajski princip bo isti ampak le malce še spremenjen vizualno

meu bom akumulator 12/4-5 Ah pa da ga bo povnlo in luči ipd. štrom bo najbrž 12/80 od ctx-a ker pač le tega mam doma uglaunem 4 kolescu bom naredu nove nihajke spredne da in bodo 5cm dalše tm okol. ker bom poširu ga mal ker zdaj ma 1 meter pa se zvrneš povsot biu bo seveda za eno osebo. zdanja aksa pride tudi širša pač da bodo gume v liniji bile bodo original od tega atvja ker itak ma traktorski profil obe so enakega premera , col. čeprav bo mal čudno ampak ok. sklopka bo na levi strani na nogo, gas na desni strani na nogo, bremza bo original od atvja disk odzad bo tud na nogo, in brzine na roko bom naredu vzvode. pač kokr taprav traktor. volan bom naredu in pa neko gonilo da mi bo naredilo prenos ne vem 2 obrata volana in se zasučejo kolesa za 30stopinj ne pa pou obrata za 30 stopinj zato ker pol bom mal cuknu volan pa šou po svoje.

no uglaunem pri onem zgoraj ma tisto plastiko za oklep jz bom naredu z pleha in bo tud lepše in ne nek novejše bo oldschool stil kokr en dojc nek tazga odspred bodo najbrž 2 kockasti tomos luči ugrajeni. žmigavci bodo uglaunem narjeno bo tudi zelo estetsko ! ampak poslušte tole tukaj je komi zanimiv del od teh mini traktorčkov se bo razlikoval po eni stvari... HOMEMADE KABINA :D ni potrebno nezaželenih komentarjev in žalitev glede kabine tole je fiksna odločitev in tako tudi bo zakaj spet kabina...? jz sm len človek po pravici povem in se mi ne da hodt.. ko je dž ne morm it z motorjem torej? z traktorčkm kam pohajat pozimi zebe tud in bo use uštimano da bo toplo use osvetljeno gor na kabini bodo 2 luči še in odzadej mogoče še 2 pač res stvaro bo top! sedež bo od avtomobila edn majhen pa brez velikega naslonjala. čeprav se še odločam al bo zmogliv štrom gor al pa bi alternator od avta na jermen dal gor? se še odločam. use bo pod stikali... klučavnice. okna iz pleksistekla una plastika. se bodo odpirala use kar čš uglavnem novo dobni mini traktor le oblika bol starejša :) Rezervar bo 20L :mrgreen:

odzadej priklop za prikolico odzad bom loh zapregu uno Projekt: Jukebox :) aja notr bo tudi avtoradio. problem je ja ker bo treba pomoje alternator. uglaunem priprega bo sam za prikolico al pa za kaj ulečt meu bom jukebox loh pol pa bom naredu še eno prikolico najbrž bo 2 osovinska spredi pa zadi os... ker če bi bla eno osna bi se mi traktor odzad ful posedu biu bo pa uzmeten ja... ker ma atv uzmetenje pač. uglaunem prikolica bo bla tko pač bo mela šponde visoke 30 cm nek tazga za kakšna drva zemlo al pa pesk in pa še taglavno ljudi. dejansko tole so mi rekli frendi da naj naredim in eden mi bo tud mal pomagu ker bi meli za na žure hodt prikolica je mišljena za 6 ljudi bom meu tako klop k jo bom pršraufu na prikolico tole je pač zdajle use teoretično blo problem bo v praksi ali bo 80cc + original kanali od umo08 + lamela + preračunan izpuh vlekel 6 ljudi ozad tole je to problem je ker ubistvu 6 ljudi 70kg usak 420KG! :roll: tole je tisto tavažno no grušt bo ojačan mal. trenutno tehta komplet atv 35kg brez ojačitev z kabino in ojačitvami pričakujem 20kg več.

To bi blo to se vam oproščam ker sem vam uzel 10min časa za branje moje edin skrbi so tukaj menjalnik pa moč motorja. drugo je use piece of cake. No rečmo sprejemam use loh pišete kar hočete žaljivke komentarje pripombe itd.
P.s: Ideja ni bila samo moja ko sem jo delil z prijatelji so se strinjali in so tud rekli da bodo donirali mal denarja. Loh mi rečete da sem otročji in kar koli ne bom zameril. Namen pa mam zapravit za tole odkrito povedano največ 200€ ampak sploh ne vem kam bi tok zapravu... uglaunem bomo vidli. Poročam ko bo kaj se začelo problem je ker ne bom usak dan štimal tega ker šraufam še apnko pa frčija ampak bosta itak hmal uštimana pol pa bo tole z pouno paro.

Ajde lepo se imejte :) [že vidim pol komentarjev]:
Samo nakladanje,brezveze,ipd...
:roll:
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
mfpowerca
zobnik
Prispevkov: 161
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 6:28 am
Kraj: šentilj blizo mb

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a mfpowerca »

lep projekt ;) ;)
JAS SEM NAJHITREJŠI
TER NAJGLASNEJŠI
Z TOMOSOM NA VASI :)
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a tomosak »

hehehe za to hitrost boš pomoje zgubu potrplenje (20 km/h..)..
o kabini pa zanimivo, pa če misli bit to tolikšno da ti prideš notr, bo moglo bit kr veliko :D
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Prvo kot prvo jst bi uzeu kšno drugo mašino vsaj 125ccm in ne od tomosa,drugo glede štroma uzami eno močno elektriko in daj komu naredit vezje za polnjenje akumulatorja ( najdeš v Tehničnem arhivu).
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

Fin in zanimiv projekt.Če ti bo uspel kokr si si zamislu svaka čast.Res,da maš že tulk drugih nedokončanih projektou ampak počas se deleč pride.Ja edin hitrosti tut mene skrbi jst nebi zdržou,da bi se tako počas pelov.Že ko grem z stricovim vrtnim traktorčkem kosit po vinogradu in moram se 2km pelat do tm me počas že mineva bi prej peš pršu :D.Drugače pa fin projekt.Kot sm že reku upam,da ti uspe(tako da bo en nek drugačen projekt ne pa sami mopedi:)).
TOMOS
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a Pata »

hvala... mfpowerca

timi: mah jz se doskrat rad vozm počasi :) drgač pa sm omenu da bo širši zdaj ma 1m tok pa nism šrok ampak usenu ga bom za 20cm poširu 10cm na usaki strani čeprov sm gorej drugače napisu najbrž :) in pol če bodo 10cm šroki blatniki bo pol kabina mela 1 meter jz sm pa ožji od enga metra najbrž :D sem dokaj suh.

sinko: pod 125ccm gvišno misliš kitajca ok. kaj bo pa ga hladil? v mislih sem mel edino bsc ali od freze mašino in pol na menjalnik ampak je dela preveč in pa tko in tko mam že nosilce za apn mašino zato mi je škoda se spet zajeb***.
vezje vem da je v T.A. ampak ga loh naredim sam saj se dokaj spoznam na elekriko :) 12/80 je ubistvu 2 najmočnejša tomos elektrika. edino če bi od kakšnega skuterja k majo pomoje več.

peropodgurc: jah nedokončani ni tak problem ok apn loh priznam da ni končan frči je pa zame finiš povej mi kakšen je problem dat kit gor pa uštelat ferg in prišraufat izpuh? :D jah reku sm si da zdaj je priložnost tudi oče mi je tole svetoval ker bi za bendimo vozili grozdje na prikolički iz vrst :) uglaunem finance ne bodo problem. Drgač pa mamo tudi mi vrtni traktorčk mountfield 18hp gre pa mičkeno več kot 10kmh ampak sploh ne izgubim potrplejnja niti poleti ne edino če ni zraven pira v onem stojalcu za pločevinko :)

še nek mal za pokušino če loh tole sranje k ma 15hp res da je 4t pa kar kol vleče tega džipa k ma pomoje okol 2 toni bo loh tudi mojih rečmo če jih bo pou manj 6-7 hp uleklo potem 400kg.
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

Jaz sem mislu katerokoli 125 mašino ni nujno 4t...
Drugače pa vlik sreče :)
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a Pata »

sinko.dejan napisal/-a:Jaz sem mislu katerokoli 125 mašino ni nujno 4t...
Drugače pa vlik sreče :)
ah ja nevem... čeprav mi šlo po glavi že ctx cilinder s pušo pač kolkr bi se dalo največji fi... pride pa najbrž 120cc? če se ne motm pol je pa spet problem hlajenje...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Uporabniški avatar
smejko1
moped
Prispevkov: 2402
Pridružen: Če Avg 13, 2009 9:50 am
Kraj: izola
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a smejko1 »

glede mašine sem tudi jaz skeptičen, drugače pa zanimiv projekt
Slika
R.I.P. Jani...
1.1.2012
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: Projekt: Tomos Mini Traktor

Odgovor Napisal/-a Pata »

smejko1 napisal/-a:glede mašine sem tudi jaz skeptičen, drugače pa zanimiv projekt
ja mene tudi le to skrbi ampak mal kot zanimivost http://www.youtube.com/watch?v=L2BOT5pa ... re=related kaj lahko 15 konjski traktor vleče tale džip ma pomoje okol 2t. 6 ljudi odzad vlečt pa ma 420kg čeprav ne bom meu 15hp ene 6-7 pa ja
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Odgovori