4t agregat

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Drejc28
Mojster
Prispevkov: 109
Pridružen: To Jan 03, 2012 10:35 pm

4t agregat

Odgovor Napisal/-a Drejc28 »

Na forumu nisem zasledil nobenega 4t agregata, ker počasi 2t zapušča zemljo vam predstavim 4t motor, gre se za kawasaki kx250f, dobil sem ga na servis ker ni hotel več užgat po diagnozi sem ugotovil da je nekaj narobe s ventili, ki niso več tesnili, ker se je naredil na njih rob, ko sem pogledal servis manual so ventili že imeli prekoračeno dobo priporočljive zamenjave ventilov od proizvajalca zato sem obnovil glavo motorja, danes je bil first run in motor je užgal v prvo

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: 4t agregat

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Pismo dobr si, kje si se pa nauču šraufat?
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: 4t agregat

Odgovor Napisal/-a macula »

Jaz sem prek kratkim dobil motor za mojega Tomosa sm125ko, ki je imel dirkalno odmično gred vgrajeno v glavo, pa sem rasstavil cilinder pa glavo narazen pa od moje tastre mašine dal gor samo cilinder in bat, ker je bil od tiste dirkalne cel zriban. Moram rečt, da je vse skoraj tako enostavno kot pri dvotaktnem motorju, le da imaš v glavi še ostale stvari ter pazit moraš kako namestiš verigo od odmične da je pravilno naštelana čene ti zabije bat v ventile ko so odprti, to pa ni fajn :D :D :D :D
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: 4t agregat

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

4t motor ni nobena znanost, jaz sem enkrat gledau kako se to razstavlja zdaj lahko pa use sam nardi.
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: 4t agregat

Odgovor Napisal/-a Pata »

problem pri 4t je k moraš tisto ketno dat u fazo... ventili se morjo pravilno odpirat oz timingi... pa štelat jih je treba zaradi rastezanja materjala... drgač pa z 4t motorja pri isti kubikaži ne boš nikoli izstisnil toliko moči ven kot iz 2t... prednost je edin navor...
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
Drejc28
Mojster
Prispevkov: 109
Pridružen: To Jan 03, 2012 10:35 pm

Re: 4t agregat

Odgovor Napisal/-a Drejc28 »

šraufam že kr lep čas star sem že tudi malo čez 30, drugače delam na bombardier servisu v MB, 4t je bol zanimivo sestavljat pa prej kako napako narediš
Drejc28
Mojster
Prispevkov: 109
Pridružen: To Jan 03, 2012 10:35 pm

Re: 4t agregat

Odgovor Napisal/-a Drejc28 »

Danes je bila testna vožnja, tak mrzlo ne more bit da se nebi s takim motorjem peljal, dela super pa moč me je presenetila 46 hp po tovarniških podatkih na gredi 36 pa na kolesu gre vredu
Uporabniški avatar
macula
Mojster
Prispevkov: 2011
Pridružen: Ne Sep 12, 2010 8:05 pm
Kraj: Idrija

Re: 4t agregat

Odgovor Napisal/-a macula »

A to je cestak?
"Everything seemed very much to the limit and very difficult to improve any more" -Jan Thiel

'Top speed is the most unimportant thing in racing. Keeping your minimum speed high is the most important'
Uporabniški avatar
Pata
moped
Prispevkov: 2043
Pridružen: To Feb 01, 2011 3:16 pm
Kraj: Slap - (Okolica Vipave) - Primorska
Kontakt:

Re: 4t agregat

Odgovor Napisal/-a Pata »

macula napisal/-a:A to je cestak?
kros. ;)
Vsi so vedeli da je to nemogoče.Potem pa je prišel negdo,ki tega ni vedel in uspelo mu je!
“The Power to Win, is a lot of little things, done right.”
KVAS
Mojster
Prispevkov: 1733
Pridružen: To Maj 11, 2010 7:02 pm
Kraj: Domžale

Re: 4t agregat

Odgovor Napisal/-a KVAS »

Pata mal poglej 4T 50cc specjalke, pa boš vidu da so mele 2T kr mal težave z dohajanjem.
Odgovori