Aprilia 125 RS

Predstavite nam vašo kobilo (125cc +)
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6819
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Aprilia 125 RS

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

denso26 napisal/-a:Je na tem letniku gor 28mm phbh vplinjač? Če je, je 130 diza malo velika za originalen airbox, vhst-ji pa imajo večje dize.
z gianelijem na takem letniku svetujejo dizo 128 ali 130 ;) sma iskala po netu in našla na motosvetu ;)
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Aprilia 125 RS

Odgovor Napisal/-a filius »

Dajat dizo gor tako kot so drugi rekl je mal tko tko, oz. to je le neka groba mera, ker se vsak motor odziva drugače, noben izpuh ni v piko isti, noben cilinder nima v piko enake tolerance itd.

Glej barvo svečke, ki mora biti kavno rjave barve,potem ko motor voziš na nekih rečmo max obratih. In takrat veš da imaš pravo kombinacijo zmesi, oz pravo dizo.


Drugače pa se mi zdi diza nekam majhna :roll: kolikor se sam spomnim, sm mel js na DT 125 210 dizo al neki takega :x )
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Aprilia 125 RS

Odgovor Napisal/-a denso26 »

filius napisal/-a:Dajat dizo gor tako kot so drugi rekl je mal tko tko, oz. to je le neka groba mera, ker se vsak motor odziva drugače, noben izpuh ni v piko isti, noben cilinder nima v piko enake tolerance itd.

Glej barvo svečke, ki mora biti kavno rjave barve,potem ko motor voziš na nekih rečmo max obratih. In takrat veš da imaš pravo kombinacijo zmesi, oz pravo dizo.


Drugače pa se mi zdi diza nekam majhna :roll: kolikor se sam spomnim, sm mel js na DT 125 210 dizo al neki takega :x )
Ja ker si najbrž imel 34 vplinjač, vem da imajo aprilie z 34-ko dizo tam od 160-170 odvisno tudi od filtra.
https://t.me/pump_upp
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Aprilia 125 RS

Odgovor Napisal/-a denso26 »

A cevke si uzel ven iz airboxa? Sporoči kako bo z 130 dizo.
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Aprilia 125 RS

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

Ja uplinjač je dellorto phbh 28. Za dize sma se z aljotom pozanimala pa jaz sem še dve izkušeni osebi vprašo, ki sta mela rs ke, tak da mi ni rablo cel set diz vzet. Bom pa seveda vido kak bo šlo, če nebo ok bom pač set diz kupo. Je pa SEDAJ bila notri le 110 diza tak da @filius premala vseeno ni..je pa že s to 110 dizo šlo nad 11000 obratov.

@denso: tisti dve cevki nista bili dosedaj ven vzeti, vendar bom zaj sigurno rabo (večja diza, več lufta)
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Aprilia 125 RS

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

Slika

Slika

Motor gre ko strela v obratih, tudi zavrti do 13000. Vendar še rabi nastaviti fergazer ker moreš dobesedno speljati pri 7000 obratih :lol: ker drugači samo muuuuuuuuuuu..

drugači pa tisti dve cevki če vzamem ven dela še slabše..
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Aprilia 125 RS

Odgovor Napisal/-a filius »

denso26 napisal/-a:
filius napisal/-a:Dajat dizo gor tako kot so drugi rekl je mal tko tko, oz. to je le neka groba mera, ker se vsak motor odziva drugače, noben izpuh ni v piko isti, noben cilinder nima v piko enake tolerance itd.

Glej barvo svečke, ki mora biti kavno rjave barve,potem ko motor voziš na nekih rečmo max obratih. In takrat veš da imaš pravo kombinacijo zmesi, oz pravo dizo.


Drugače pa se mi zdi diza nekam majhna :roll: kolikor se sam spomnim, sm mel js na DT 125 210 dizo al neki takega :x )
Ja ker si najbrž imel 34 vplinjač, vem da imajo aprilie z 34-ko dizo tam od 160-170 odvisno tudi od filtra.
Imel sem 28 uplinjač, tist ko je original gor, samo zdele ste me res zbegal s temi dizami, če ni bla res 120 :roll: 210 res mal velika... Pil vem da mi je malo.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Uporabniški avatar
sinko.dejan
predelana mašina
Prispevkov: 1620
Pridružen: So Dec 11, 2010 4:42 pm
Kraj: Šentjernej

Re: Aprilia 125 RS

Odgovor Napisal/-a sinko.dejan »

notri daj še večjo dizo
Motor ---> moja DRUGA ljubezen...
Garaža --- > moj dom...
Adrenalinska vožnja ---> moje življenje...
bencin -------->moja KRI
Uporabniški avatar
bullet44
Mojster
Prispevkov: 692
Pridružen: To Avg 11, 2009 12:53 pm
Kraj: Ormož

Re: Aprilia 125 RS

Odgovor Napisal/-a bullet44 »

Motor danes končno naštelan 8-) .
In sicer ker je vedno bil problem (ali dušenje pri nizkih obrazih, ali trokiranje pri visokih) in se ni dal rešit s premikanjem igle in štelanjem šraufa zrak-bencin sem se odločo da skočim danes k cilindru po dize in po "športni" filter.
Potreben je bil le filter in mašina je super zabrnela z obstoječo dizo 132. Bilo je še malenkost štelanja in nato prava bomba za vozit ;)

Slika

Slika

Slika

lp!
jalen
zariban cilinder
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Avg 16, 2012 8:26 am

Re: Aprilia 125 RS

Odgovor Napisal/-a jalen »

waaa :twisted: Bomba!
Odgovori