Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

Ni mi za to ker je spet treba pol drug fergazer itd.Pol je bolš lamota gor dat,sam tolk sm mislo da mal bol v breg potegne pa da nisi glih policajem sumljiv :D

verjetn bom naredo naslednje stvari, mal se bo že poznal:

70 diza, brez zračnega filtra
nižanje glave, squish
bat skrajšam na 46mm

To je to: Več ne mislim vlagat ker pol je boljše drug močnejši motor kupit:D
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Bata nemoreš samo skrajšat, odrezi ga in priredi po kanalih, da ti bo pravilno odpiralo oz. zapiralo kanal, ker če ga boš samo odrezal boš ga lahko preveč in si gotof.
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

@pich mi je svetoval da bat samo skrajšam na 46mm da se kanali prej odprejo.Brez skrbi, bom odrezal tako kot je treba.
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

zanima me kaj lahko pričakujem če bi dau u apn ctx notranje prenose a bo motor bol uleku al bo meu višjo hitrost
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

nocni voznik napisal/-a:zanima me kaj lahko pričakujem če bi dau u apn ctx notranje prenose a bo motor bol uleku al bo meu višjo hitrost
Če neboš menjal zunanjih s CTX prenosi, niti spelu nevem če boš lahko. Zapomnite si CTX prenosi v mašini obvezno tudi CTX zunanje prenose.

CTX ima v osnovi večji zobnik na sklopki-manjšega na piramidi, torej se menjalnik vrti hitreje, in če hočeš da stvar deluje, moraš to nadomestiti s krajšimi zunanjimi prenosi, zato je imel CTX 47 zobnik zadaj. CTX prenosi so po mojem mnenju sranje, sam sem jih na svojem CTX-u vrgel ven in dal no3 navadne pa mam mir :)
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

filius napisal/-a:
nocni voznik napisal/-a:zanima me kaj lahko pričakujem če bi dau u apn ctx notranje prenose a bo motor bol uleku al bo meu višjo hitrost
Če neboš menjal zunanjih s CTX prenosi, niti spelu nevem če boš lahko. Zapomnite si CTX prenosi v mašini obvezno tudi CTX zunanje prenose.

CTX ima v osnovi večji zobnik na sklopki-manjšega na piramidi, torej se menjalnik vrti hitreje, in če hočeš da stvar deluje, moraš to nadomestiti s krajšimi zunanjimi prenosi, zato je imel CTX 47 zobnik zadaj. CTX prenosi so po mojem mnenju sranje, sam sem jih na svojem CTX-u vrgel ven in dal no3 navadne pa mam mir :)
hvala za odgovor
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

Zanima me če je 12 sorna gred pri spodnjem ležaju kaj drugačna kot pa 10?
Uporabniški avatar
zankrzan
Mojster
Prispevkov: 1200
Pridružen: To Mar 27, 2012 4:00 pm
Kraj: Prelog, okolica Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zankrzan »

Nič ni drugačna. Ne vem pa iz glaveko koliko je premer BE sornika in premer luknje v ojnici pri BE. Premer sornika in luknje pa je zagotovo isti.
gogiiiii
vplinjač
Prispevkov: 314
Pridružen: Ne Okt 09, 2011 2:10 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gogiiiii »

zankrzan napisal/-a:Nič ni drugačna. Ne vem pa iz glaveko koliko je premer BE sornika in premer luknje v ojnici pri BE. Premer sornika in luknje pa je zagotovo isti.

Potem ni rečeno da bo 12 sorna zdržala več?
zanek46
vplinjač
Prispevkov: 476
Pridružen: Če Feb 09, 2012 7:56 pm
Kraj: maribor

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a zanek46 »

Be mislim da pomeni Binarni (primarni oz prvi ) SE (sekundarni-drugi).. ne je rečeno da 12 sorna ojncia zdrži več ker se sile lepše porazdelijo ! :)
Odgovori