Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Tadi
vplinjač
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Feb 18, 2011 5:31 pm
Kraj: Sevnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Tadi »

tomosak napisal/-a:
tomosak napisal/-a:kaj bi blo lahko narobe, k pr apn 6 mi večkrat ne gre v drugo brzino? ko je v tretji ne dobiš v drugo ne pa ne.. po nekaj metrih pa hmal.. pač če bi hotu štartat pa maš v tretji brzini ne dobiš v prvo al pa drugo.. podložen menjalnik v nulo..
A to samo v 3-tji dela? Pol maš verjetn kaj obraljeno (avtomat), sicer pa bi lahk ble prestavne vilice, sam pol bi bil v vseh prestavah problem
nocni voznik napisal/-a:na apn sm zamenu ležaje in semeringe in sedaj mi sklopke ne prime sm probu že dve sklopke in nobena ne prime a je možno da je menjalnik narobe podložen
sklopko moraš naštelat s kronsko matico, načeloma bi mogla delat če jo priviješ samo z roko kolikor gre (torej brez kakega orodja)
nocni voznik
glava cilindra
Prispevkov: 641
Pridružen: Če Avg 18, 2011 9:23 pm
Kraj: domžale

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a nocni voznik »

Tadi napisal/-a:
tomosak napisal/-a:
tomosak napisal/-a:kaj bi blo lahko narobe, k pr apn 6 mi večkrat ne gre v drugo brzino? ko je v tretji ne dobiš v drugo ne pa ne.. po nekaj metrih pa hmal.. pač če bi hotu štartat pa maš v tretji brzini ne dobiš v prvo al pa drugo.. podložen menjalnik v nulo..
A to samo v 3-tji dela? Pol maš verjetn kaj obraljeno (avtomat), sicer pa bi lahk ble prestavne vilice, sam pol bi bil v vseh prestavah problem
nocni voznik napisal/-a:na apn sm zamenu ležaje in semeringe in sedaj mi sklopke ne prime sm probu že dve sklopke in nobena ne prime a je možno da je menjalnik narobe podložen
sklopko moraš naštelat s kronsko matico, načeloma bi mogla delat če jo priviješ samo z roko kolikor gre (torej brez kakega orodja)
meu do konca našponano in ni prijela
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

iskrademon napisal/-a:Ja APNka mi je fajn laufala, dokler mi ni enkrat plovec zašteko.
Jaz to razdrem, sčistim fergazer, spucam zračni filter in lepo dela.
Danes se začnem peljati. Dokler je pod 3/4 gasa gre tako kot mora, ko pa dam gas dokonca moped izgubi moč in luč začne utripati.
Je možno da ni ferg ščiščen dobro?elektrika bi morala bit ql saj je motor skoraj nevožen.Je pa original.VSE.
?
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

iskrademon napisal/-a:
iskrademon napisal/-a:Ja APNka mi je fajn laufala, dokler mi ni enkrat plovec zašteko.
Jaz to razdrem, sčistim fergazer, spucam zračni filter in lepo dela.
Danes se začnem peljati. Dokler je pod 3/4 gasa gre tako kot mora, ko pa dam gas dokonca moped izgubi moč in luč začne utripati.
Je možno da ni ferg ščiščen dobro?elektrika bi morala bit ql saj je motor skoraj nevožen.Je pa original.VSE.
?

Sigurno je problem v elektriki,če luč utripa :!:.Preglej če kej prebija not,da kakšna iskara seče :)
TOMOS
turbo nona
zariban cilinder
Prispevkov: 143
Pridružen: So Feb 05, 2011 10:57 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a turbo nona »

A mogoče kdo ve kje kupiti tesnila za sprednjo zavorno čejust (tomos BT) Gimerca. Tiste gumice ki pridejo v čeljusti pribatkih.
l.p
Uporabniški avatar
tomosak
specjalka
Prispevkov: 3005
Pridružen: Sr Jul 07, 2010 9:55 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosak »

Tadi napisal/-a:
tomosak napisal/-a:
tomosak napisal/-a:kaj bi blo lahko narobe, k pr apn 6 mi večkrat ne gre v drugo brzino? ko je v tretji ne dobiš v drugo ne pa ne.. po nekaj metrih pa hmal.. pač če bi hotu štartat pa maš v tretji brzini ne dobiš v prvo al pa drugo.. podložen menjalnik v nulo..
A to samo v 3-tji dela? Pol maš verjetn kaj obraljeno (avtomat), sicer pa bi lahk ble prestavne vilice, sam pol bi bil v vseh prestavah problem
nocni voznik napisal/-a:na apn sm zamenu ležaje in semeringe in sedaj mi sklopke ne prime sm probu že dve sklopke in nobena ne prime a je možno da je menjalnik narobe podložen
sklopko moraš naštelat s kronsko matico, načeloma bi mogla delat če jo priviješ samo z roko kolikor gre (torej brez kakega orodja)
sam ko maš v tretji pa hočeš dobit v drugo to dela.. druge brzine nč..
Smisel živleja je met Tomosa v garaži :D
GSI je zmaj al GTI
ga drži, jebiga brate
zna se ko je brži ;)

Janim8 počivaj v miru!
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

peropodgurc napisal/-a:
iskrademon napisal/-a:
iskrademon napisal/-a:Ja APNka mi je fajn laufala, dokler mi ni enkrat plovec zašteko.
Jaz to razdrem, sčistim fergazer, spucam zračni filter in lepo dela.
Danes se začnem peljati. Dokler je pod 3/4 gasa gre tako kot mora, ko pa dam gas dokonca moped izgubi moč in luč začne utripati.
Je možno da ni ferg ščiščen dobro?elektrika bi morala bit ql saj je motor skoraj nevožen.Je pa original.VSE.
?

Sigurno je problem v elektriki,če luč utripa :!:.Preglej če kej prebija not,da kakšna iskara seče :)
sem zdaj dizo zamenjal in dela vredu, samo nevem zakaj, ker je stara diza čist ok.?
Uporabniški avatar
DaNiLo
cilinder
Prispevkov: 1095
Pridružen: Sr Feb 17, 2010 8:56 pm
Kraj: Ptuj

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DaNiLo »

Iščem sprednji baltnik od D6, mogoče veste kje se da to nabavit ?
[color=#0000BF]Hvala bogu[/color], [color=#0000BF]da sem[/color] [color=#FF0000][size=150]štajerc[/size][/color] [color=#0000BF]to ne more biti vsak!!![/color]
Uporabniški avatar
folc
auspuh
Prispevkov: 818
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:42 pm
Kraj: okolica Idrije

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a folc »

mene zanima zakaj moped z lamo cilindrom in bing 18 noče vžgat ko je mrzel. na kurbl ni varjante da bi vžgau na porivanje pa vže samo ne tako. ko je ogret vžge v 1-2 na kurbl brez problema
dizel sploh ne! :)
Uporabniški avatar
marko443
vplinjač
Prispevkov: 494
Pridružen: Ne Maj 15, 2011 6:13 pm
Kraj: Ribnica

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a marko443 »

a kdo ve če se mogoče ctx-ou šteuc vrti kontra od atx-ouga ?
janim8 počivaj v miru !
Odgovori