Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Zamenjaj svečko, preveri tuljavo in kable...
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

DeFacto napisal/-a:Zamenjaj svečko, preveri tuljavo in kable...
Svečke sem probal 3 da sem siguren da ni svečka problem, bubina bi znala bit, glede na to da sem kabel že zamenjal, drugače pa motor je laufal se pred par dnevi, potem pa ni tel več uzgat... torej je bubina?
Uporabniški avatar
DeFacto
vplinjač
Prispevkov: 405
Pridružen: Če Avg 18, 2011 11:45 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a DeFacto »

Zamenjaj jo pa boš tkoj vido kaj je narobe... ;) Če ni tuljava so pa platine.
Vozi Tomos ali pojdi peš. :P
apn ftw
auspuh
Prispevkov: 852
Pridružen: Če Avg 19, 2010 7:39 pm
Kraj: Izola

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a apn ftw »

DeFacto napisal/-a:Zamenjaj jo pa boš tkoj vido kaj je narobe... ;) Če ni tuljava so pa platine.
platine sem szi smirglom scistu, tako da bo sigurno tuljava :S, edino ce je treba platine nastelat
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

ni vedno samo čiščenje platin.. se s časom obrabijo in jih je treba zamenjat ;)

lp.
Uporabniški avatar
tomosjakarac
glava cilindra
Prispevkov: 695
Pridružen: Ne Jul 29, 2012 10:32 pm
Kraj: okolica Nove Gorice

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tomosjakarac »

strojnik11 napisal/-a:ni vedno samo čiščenje platin.. se s časom obrabijo in jih je treba zamenjat ;)

lp.
oz. naštelat da se pravilno odpirajo-0.4mm ob največjem odpiranju ;)
Uporabniški avatar
strojnik11
zariban cilinder
Prispevkov: 102
Pridružen: Pe Apr 13, 2012 6:44 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a strojnik11 »

tomosjakarac napisal/-a:
strojnik11 napisal/-a:ni vedno samo čiščenje platin.. se s časom obrabijo in jih je treba zamenjat ;)

lp.
oz. naštelat da se pravilno odpirajo-0.4mm ob največjem odpiranju ;)
ali pa to ;)

lp.
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

imam en problem :?
odkar imam izpit za avto se bolj malo vozim z mopedom (a3) in en mesec nazaj sem se peljal z njim se mi je zdelo da gre hitreje kot nazadnje ko sem se peljal z njim ker sem se odvadil. Seveda potem sem se naslednji dan peljal z njim se mi je spet zdela normalna hitrost no in tako sem se šel peljat tudi včeraj (vmes se nisem nič vozil) vendar motor ni šel tako hitro kot bi moral zato ker ni imel tiste brzine ki jo je imel vsakič v tisti hrib ko sem se peljal ampak je šel počasi zelo počasi. Bi bilo fajn da pogledam če je z cilindrom ter batom vredu prej ko se grem naslednjič peljat ne?

vem da sm se razpisal ampak tako lažje povedam.
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Uporabniški avatar
aljo69
el presidente
Prispevkov: 6820
Pridružen: Po Avg 10, 2009 1:53 pm
Kraj: Celje

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a aljo69 »

brrm napisal/-a:imam en problem :?
odkar imam izpit za avto se bolj malo vozim z mopedom (a3) in en mesec nazaj sem se peljal z njim se mi je zdelo da gre hitreje kot nazadnje ko sem se peljal z njim ker sem se odvadil. Seveda potem sem se naslednji dan peljal z njim se mi je spet zdela normalna hitrost no in tako sem se šel peljat tudi včeraj (vmes se nisem nič vozil) vendar motor ni šel tako hitro kot bi moral zato ker ni imel tiste brzine ki jo je imel vsakič v tisti hrib ko sem se peljal ampak je šel počasi zelo počasi. Bi bilo fajn da pogledam če je z cilindrom ter batom vredu prej ko se grem naslednjič peljat ne?

vem da sm se razpisal ampak tako lažje povedam.
kaj pa če si se zredil ? :D razkopavat cilinder brezveze ... mogoče si ga malo bol zagrel in topu ne potegne nikamor ... potem če je bila močnejša mešanca, star bencin,smet v fergazerju ? možnosti je tok ko listja na drevju :D
Uporabniški avatar
brrm
glava cilindra
Prispevkov: 689
Pridružen: Ne Avg 15, 2010 10:13 pm
Kraj: Rinček

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a brrm »

aljo69 napisal/-a:
brrm napisal/-a:imam en problem :?
odkar imam izpit za avto se bolj malo vozim z mopedom (a3) in en mesec nazaj sem se peljal z njim se mi je zdelo da gre hitreje kot nazadnje ko sem se peljal z njim ker sem se odvadil. Seveda potem sem se naslednji dan peljal z njim se mi je spet zdela normalna hitrost no in tako sem se šel peljat tudi včeraj (vmes se nisem nič vozil) vendar motor ni šel tako hitro kot bi moral zato ker ni imel tiste brzine ki jo je imel vsakič v tisti hrib ko sem se peljal ampak je šel počasi zelo počasi. Bi bilo fajn da pogledam če je z cilindrom ter batom vredu prej ko se grem naslednjič peljat ne?

vem da sm se razpisal ampak tako lažje povedam.
kaj pa če si se zredil ? :D razkopavat cilinder brezveze ... mogoče si ga malo bol zagrel in topu ne potegne nikamor ... potem če je bila močnejša mešanca, star bencin,smet v fergazerju ? možnosti je tok ko listja na drevju :D
tud možno :lol: .... mešanca je bla prava, star bencin hm hm 3 tedne je od kaj sm ga natankau, smet ne bi rekel, pomojem je mau pregret :/ :)
pazi da te pazi ne zapazi ker če te pazi zapazi se pazi :D
Jani počivaj v miru!
petrolhead! :D
Odgovori