Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
gašper
vplinjač
Prispevkov: 333
Pridružen: To Jul 26, 2011 5:46 pm
Kraj: Maribor - Hoče

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gašper »

lagere menjaj
akasa
vplinjač
Prispevkov: 444
Pridružen: Ne Jul 25, 2010 4:59 pm
Kraj: bliz krškega

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a akasa »

iskrademon napisal/-a:imam eno vprašanje. Na CTX-u se mi vrti aksa, čeprav jo zategnem se mi ketnca odšpana. Kaj naj naredim.
Premal navoja na aksi?
Uporabniški avatar
tuning
kriva felna
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 16, 2010 1:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tuning »

Imam eno vprašanje. Kje v ljubljani se dobijo semeringi in pa ležaji za ctx mašino, ker za velo dvomim, ker sem enkrat tm sprašvou za tesnila pa so mi rekli da nimajo vseh. Tako da me zanima če ma TIMmg na strelišču kej in pa tudi me zanima če tam tut honajo cilindre?
denso26
glava cilindra
Prispevkov: 539
Pridružen: Pe Okt 15, 2010 9:43 am
Kraj: Šentvid pri Stični

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a denso26 »

tuning napisal/-a:Imam eno vprašanje. Kje v ljubljani se dobijo semeringi in pa ležaji za ctx mašino, ker za velo dvomim, ker sem enkrat tm sprašvou za tesnila pa so mi rekli da nimajo vseh. Tako da me zanima če ma TIMmg na strelišču kej in pa tudi me zanima če tam tut honajo cilindre?
kar se tiče TIMmg, imajo dele dražje kot usi drugi, glede honanja oz. "brušenja" cilindra sem dal takrat 20€ ampak narejeno je pa perfektno!
https://t.me/pump_upp
Uporabniški avatar
tuning
kriva felna
Prispevkov: 63
Pridružen: Po Avg 16, 2010 1:08 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a tuning »

Sam me zanima če majo ves material ki ga potrebuješ ali ga nimajo?
iskrademon
auspuh
Prispevkov: 908
Pridružen: To Nov 01, 2011 6:06 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a iskrademon »

akasa napisal/-a:
iskrademon napisal/-a:imam eno vprašanje. Na CTX-u se mi vrti aksa, čeprav jo zategnem se mi ketnca odšpana. Kaj naj naredim.
Premal navoja na aksi?
aksa je original, zdaj se pa danes peljem in vidim da je odšponana ketna, jo zašpanam in čez 200m je ketnca spet odšpanana
gasper mahkota
vplinjač
Prispevkov: 342
Pridružen: Pe Maj 28, 2010 8:37 am
Kraj: bliZ Domžal

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a gasper mahkota »

tuning napisal/-a:Imam eno vprašanje. Kje v ljubljani se dobijo semeringi in pa ležaji za ctx mašino, ker za velo dvomim, ker sem enkrat tm sprašvou za tesnila pa so mi rekli da nimajo vseh. Tako da me zanima če ma TIMmg na strelišču kej in pa tudi me zanima če tam tut honajo cilindre?
CTX ima iste ležaje in semeringe kot novejše 6ke(z 4 lamelno sklopko oz. novejši desni pokrov bloka-pri sklopki) tako, da bi mogu to use dubit v Velotu. Samo v Velotu imajo samo ležaje znamke codex :? , tak da bi šel jaz na tvojem mestu raje v M&M na Letališki cesti 33a, pa si kupi FAG, SKF, NSK eno od teh firm. Za glavno gred pa ti priporočam SKF 6203 TN9 C3, k ma mal bolšo kletko. Ostale šifre ležajev in semeringov pa najdeš v tehničnem arhivu ;) Oznaka C3 pa pomeni večjo aksialno zračnost ležaja (uporablja se samo za glavno gred)
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

PLAMEN SEKA IZ AVSPUHA
Frend ma problem na neki ctx mašini in sicer ko navije gas mu iz avspuha seka ogenj-plamen pa kašna iskra prleti tut vn :roll: in zdei mamo tud problem ker motor noče it tako kot prej,nekej ga mori in zgleda,da kompresija al kaj touče :evil:.

Kaj mislte,da je problem?Jst mislm da je to problem v elektriki,al kaj bi blo lahk?
Ali je to mogoče problem v avspuhu tud,ker sm mu jst posodu svojga ctx LIPNIKA :).Mam tud čist kratek video,da vidte ku nam dela preglavice tu :roll:.
http://www.youtube.com/watch?v=47HTlr5c8Ro
TOMOS
Uporabniški avatar
ctxrider
vplinjač
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Jun 03, 2010 9:14 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a ctxrider »

peropodgurc napisal/-a:PLAMEN SEKA IZ AVSPUHA
Frend ma problem na neki ctx mašini in sicer ko navije gas mu iz avspuha seka ogenj-plamen pa kašna iskra prleti tut vn :roll: in zdei mamo tud problem ker motor noče it tako kot prej,nekej ga mori in zgleda,da kompresija al kaj touče :evil:.

Kaj mislte,da je problem?Jst mislm da je to problem v elektriki,al kaj bi blo lahk?
Ali je to mogoče problem v avspuhu tud,ker sm mu jst posodu svojga ctx LIPNIKA :).Mam tud čist kratek video,da vidte ku nam dela preglavice tu :roll:.
http://www.youtube.com/watch?v=47HTlr5c8Ro
batni obrocki ;)
Jani R.I.P
Uporabniški avatar
peropodgurc
auspuh
Prispevkov: 849
Pridružen: Po Jun 14, 2010 1:57 pm
Kraj: Novo mesto

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a peropodgurc »

ctxrider napisal/-a:batni obrocki ;)
Aha.Pol najbol,da kr cel bat zamena,al se mi splača sm batne obročke?
In zakaj to seka vn?Je problem še kje drugje al samo obročki?
TOMOS
Odgovori