Razna vprašanja (delavnica)

Imate probleme z mopedom? dovolite, da vam pomagamo in svetujemo
Odgovori
odfukanc
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 9:35 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a odfukanc »

LP!

Jz mam en problem in sicer apn4 ne laufa tako k bi mogla... notr je nov bat in na novo brušen cilinder na 39.5
K je motor mrzu vžge za šalo... k se pa segreje ni pa nč od njega...probov sm zamenat ferg(bing 12) in je isto oziroma še slabš... filter je original... štroma nisem ubistvu še nč štelou, glede na to da ga sploh nism nč dol jemal, k je že stara mašina...

ko je segret težko užge, dam gas do konca in rabi dost cajta da dobi obrate, ki pa so za moje pojme mnogo premejhni(glede na druge apn-ke ki sm jih meu)

pol sm probov zapret bencin ko je motor lavfou in sm dajou gas in preden crkne se eneparkat zvrti kot se mora...

kaj bi blo narobe? oziroma je meu kdo podobn problem in ga je rešu?
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a golnar »

filter spucaj, ali pa manjšo dizo daj pa iglo spusti.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
odfukanc
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 9:35 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a odfukanc »

Evo zdej sm ustimov da se lepo zvrti na mestu, med voznjo pa se zmer ni cist ured... Ko dam gas do konca ga se zmeru mal mori, diza je spucana filter tut!

Zdej je pa svecka crna pa kadi se iz cilindra k svecko odsraufam...
Strom sm tut ze probov zamenat pa je isto

Je moznu da je tut avspuh kriu? Zdej je gor kao original iz frcomoto trgovine pa se mi zdi da je bl sranje
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a golnar »

manjšo dizo treba.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
odfukanc
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 9:35 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a odfukanc »

Golnar meu si prou:-) thank you:-)

Sm su do frenda po dizo in je to to!
Sm pa zamenou tut avspuh sm dau unga dol pa original gor je pa tut precej bols...
odfukanc
batzajla
Prispevkov: 33
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 9:35 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a odfukanc »

jaooo...

zdej ce mam vecjo dizo notr lepo laufa pod standgasom in mori na visokih obratih...
ce pa dam manjso pa je med voznjo uredu skozi vse obrate, da bi pa laufou na mestu pa noce pa je srauf do konca...

bi bla mogoče rešitev če probam cel forgazor nekje dobit drug pa zamenat?
ce bi dau dellorto 12/14 bi blo uredu? k mam en kp diz doma pa bi lhku bl natancno nastelou...
golnar
Mojster
Prispevkov: 1734
Pridružen: Po Apr 19, 2010 11:29 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a golnar »

probaj iglo dvignit, bi moglo pomagat.
"It is remarkable how similar the pattern of love is to the pattern of insanity."
luky
zariban cilinder
Prispevkov: 133
Pridružen: Ne Avg 14, 2011 5:39 pm

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a luky »

sem pgledal mašino in imam očitno mašino od atxa sam ima 12v 50w štrom. zdaj pa hočem dati gor bt cilinder in me skrbi da vžig ni pravilno nastavljen, zelo bi mi pomagalo če bi kdo slikal primer pravilno nastavljenega štroma za iste pogoje seveda ( atx mašina bt cilinder )? ali pa vsaj povedal na katero črtico poravnam vžig?
Uporabniški avatar
filius
specjalka
Prispevkov: 3946
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 11:05 am

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a filius »

luky napisal/-a:sem pgledal mašino in imam očitno mašino od atxa sam ima 12v 50w štrom. zdaj pa hočem dati gor bt cilinder in me skrbi da vžig ni pravilno nastavljen, zelo bi mi pomagalo če bi kdo slikal primer pravilno nastavljenega štroma za iste pogoje seveda ( atx mašina bt cilinder )? ali pa vsaj povedal na katero črtico poravnam vžig?
Ne štelaj vžiga po črtičcah... Če maš platinskega naštelaj platine, če maš brezplatinskega, pa moraš dobit enga ko ima tisto pripravo za štelanje brezplatinskih štromov.
Ja vozim E90 jer to je malo jače,
pa onda drugom na zadnji skače,
je da troši malo više,
al devet konja piše!
Ismon
batzajla
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Avg 15, 2011 8:31 pm
Kraj: Vipava

Re: Razna vprašanja (delavnica)

Odgovor Napisal/-a Ismon »

Fergazer:

Me zanima, če je kaj narobe, če dam na 20mm luknjo na cilindru 22mm fergazer?
Hvala!
15 slc
Odgovori